Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrętło zwiększania / zmniejszania głośności 3G+


darusch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z pokrętłem od zwiększania/ zmniejszania głośności.
Mianowicie działa jak chce. Czasem na odwrót, czasem są to skoki o kilka tonów w górę lub w dół.
Jest na to jakaś metoda?
3g +.
Pokrętło na kierownicy działa jak należy.


Pomijam serwis, gdzie zaproponowano mi wymianę całego panelu za 500€ :facepalm:
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , "podniesienie softu" rozwiązał problem ( aż sam byłem zaskoczony).

Edytowane przez PIXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie zaszkodzi spróbować.

Mam dokładnie takie same wersje softu i map.
Jaka jest obecnie najwyższa wersja? Można to zrobić samemu?
Ewentualnie ktoś sprawdzony z Wrocławia.
Co z ewentualną wizytą w serwisie?

d481954d43866de1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie to jest z 2015r ( jeszcze nie ma nowszej aktualizacji )

HN+EU AU 3G K0767

ECE6.20.4

Jeśli nie wiesz o co chodzi , to bym sam nie próbował .... można coś uwalić :kwasny:

Poszukaj na forum w swoim rejonie , na pewno Kogoś ogarniętego znajdziesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za pomoc.
Mój znajomy diagnosta z Niemiec mi to ogarnie jak wrócę.
Też jest zdania, że to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy . :) .

Nie byłem do końca pewny - ale widzę , że ... u Ciebie też się uda .

Napisz " po" co i jak ... może pomożemy innym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się podnieść soft i mapy przy okazji.
Dzięki @PIXI , pokrętło znowu zaczęło działać tak jak wcześniej!
Więc jeśli ktoś będzie miał podobny problem to powinien też u siebie zaktualizować soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg ....fajnie że mogłem podpowiedzieć i dziala po aktualizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie da się ściągnąć samego pokrętła? Mam ten sam problem (MMI 2G High, ale z mechanicznego punktu widzenia to pewnie jeden pies) i obstawiam, że po prostu trzeba wyczyścić potencjometr. Plastikowe pokrętło jest elementem ruchomym, więc fizycznie musi być niezależne od całego panelu. Tylko pytanie czy wystarczy je mocno pociągnąć do góry, czy może jest tam jakiś kołnierz albo zatrzask blokujący możliwość wysunięcia przez otwór w panelu i faktycznie trzeba to wszystko rozbierać? Ewentualnie czy jest szansa żeby preparat dostał się do potencjometru przez szparę miedzy pokrętłem a otworem w panelu?

Edytowane przez Vas
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dziś właśnie robiłem ten potencjometr(czy tam enkoder). Dziwne skoki były, prawie jak w moje starej toyocie avensis I. :kox:

Generalnie trzeba rozebrać tunel centralny, wyjąć panel mmi, rozkręcić go, dogrzebać się do potencjometra i popsikać go lub zanurzyć na kilkanaście minut w preparacie do regeneracji potencjometrów(nazwa to Kontakt PR). Sprawdzić czy działa i skręcić wszystko. Samo ściągnięcie pokrętła nic nie daje bo odsłania to tylko zębatkę potencjometru, natomiast cała płytka schowana jest w panelu. Trochę zabawy jest także za pierwszym razem to i kilka godzin może z tym zejść. Ale warto.

Edytowane przez Rox29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rox29 napisał:

Ja u siebie dziś właśnie robiłem ten potencjometr(czy tam enkoder). Dziwne skoki były, prawie jak w moje starej toyocie avensis I. :kox:

Generalnie trzeba rozebrać tunel centralny, wyjąć panel mmi, rozkręcić go, dogrzebać się do potencjometra i popsikać go lub zanurzyć na kilkanaście minut w preparacie do regeneracji potencjometrów(nazwa to Kontakt PR). Sprawdzić czy działa i skręcić wszystko. Samo ściągnięcie pokrętła nic nie daje bo odsłania to tylko zębatkę potencjometru, natomiast cała płytka schowana jest w panelu. Trochę zabawy jest także za pierwszym razem to i kilka godzin może z tym zejść. Ale warto.

Niepotrzebnie ten tunel rozbierałeś. Ściągasz mieszek i ciągniesz panel MMI do góry, odłączasz kable. Psikasz, dmuchasz lub wymieniasz na nowy - co kto lubi :D. 15 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pydzik napisał:

Niepotrzebnie ten tunel rozbierałeś. Ściągasz mieszek i ciągniesz panel MMI do góry, odłączasz kable. Psikasz, dmuchasz lub wymieniasz na nowy - co kto lubi :D. 15 minut roboty.

Nie no tak właśnie zrobiłem. :P mieszek do góry, panel mmi do góry ale jego trzeba już rozkręcić żeby się dostać do płytki enkodera, z tym już schodzi dłużej. :) Źle ująłem z tym tunelem środkowym, miałem po prostu na myśli panel wokół drążka skrzyni no i panel klimatyzacji.

potencjometr4.jpg

potencjometr1.jpg

potencjometr2.jpg

Edytowane przez Rox29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, trzeba rozebrać panel MMi i dotrzeć do potencjometru, ja wyczyściłem wszystko sprężonym powietrzem, zastosowałem "PR KONTAKT". Godzinka roboty i pokrętło śmiga jak nowe :decayed:  

IMG_20191119_100443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...