Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne klekotanie, chrobotanie przy lewym przednim kole


gabrielb1

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni w mojej A4 przy pracy na jałowym biegu i wolnych obrotach podczas postoju słychać przy lewym przednim kole klekotanie. Po zwiększeniu obrotów silnika do ok. 1000 dźwięk ustaje, czasami podczas postoju np. na światłach tego dźwięku nie ma, a czasami jest, częściej jest, raz jest cichszy raz głośniejszy. Próbowałem nasłuchiwać tego dźwięku przy podniesionej masce ale nic nie słyszę. Słychać go tylko przy lewym kole (dźwięk dochodzi gdzieś z komory silnika przynajmniej tak mi się wydaje) przy prawym kole tego nie słychać. Skręcanie kierownicy nie ma wpływu na dźwięk, także wyłączenie klimatyzacji. Silnik pracuje normalnie, nie stracił mocy. Proszę o jakieś sugestie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa wspomagania? Też tak mam i właśnie to obstawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego całkiem mozliwe ze to pompa wspomagania ja od kilku dni tez cos takiego słysze u siebie własnie z lewej strony i wczoraj sprawdziłem plyn od wspomagania mam go ponizej minimum czyli pompa moze sie odzywac jakos dzis zamowiłem nowy płyn i dzis bedzie wymieniony zobaczymy czy te odgłosy ustana po tym zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ale jeżeli to pompa wspomagania to przy skręcaniu kół chyba powinna być różnica w dźwięku, bo zmienia się obciążenie pompy? Ale sprawdzę poziom płynu, może to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo to że dolałem płynu bo troche mi ubywa to klekot nie ustał, chyba pompa do wymiany będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że wczoraj jak temp. powietrza wzrosła do ok. -6 st. C to to klekotanie ustało. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz i daj znać, bo u mnie klekocze praktycznie cały czas, delikatnie mniej jak jest rozgrzana, ale i tak słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałbym napinacz wielorowkowego paska i sprzęgło altka. A dźwięk występuje gdy działa sprężarka od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałbym napinacz wielorowkowego paska i sprzęgło altka. A dźwięk występuje gdy działa sprężarka od klimy?

Wlaczanie i wylaczanie klimy nie ma wplywu na dzwiek jak pisalem wyzej, co do napinacza i alternatora to niedlugo bede robil rozrzad to sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego całkiem mozliwe ze to pompa wspomagania ja od kilku dni tez cos takiego słysze u siebie własnie z lewej strony i wczoraj sprawdziłem plyn od wspomagania mam go ponizej minimum czyli pompa moze sie odzywac jakos dzis zamowiłem nowy płyn i dzis bedzie wymieniony zobaczymy czy te odgłosy ustana po tym zabiegu :)

Jednak po wymianie płynu wspomagania nic sie nie zmieniło :eusathink: trzeba szukac przyczyny tego klekotu gdzies indziej :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napinacz nowy, sprzęgiełko klimy nowe, sprzęgiełko altka też wygląda na nowe, chyba tylko ta pompa zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego całkiem mozliwe ze to pompa wspomagania ja od kilku dni tez cos takiego słysze u siebie własnie z lewej strony i wczoraj sprawdziłem plyn od wspomagania mam go ponizej minimum czyli pompa moze sie odzywac jakos dzis zamowiłem nowy płyn i dzis bedzie wymieniony zobaczymy czy te odgłosy ustana po tym zabiegu :)

Jednak po wymianie płynu wspomagania nic sie nie zmieniło :eusathink: trzeba szukac przyczyny tego klekotu gdzies indziej :confused4:

Małe sprostowanie pisalem ze po wymianie płynu nic sie nie zmieniło ale po przejechaniu w kolejnym dniu ok 50 km nie słysze juz tego klekotania z lewej strony :) płyn zmieniłem na ori g004000 i mysle ze nawet lzej fajera na nim pracuje jak na razie :) czyli wychodziło by ze to pompa wspomagania wydobywala takie dziwne dzwieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej w momencie kiedy nie ma juz takich mrozow u mnie klekotanie ustalo i badz tu madry co to bylo? Jutro bedzie robiony rozrzad to bedzie mozna sie lepiej przyjrzec wszyskiemu. Jak znajde powod klekotania to napisze.


Wczoraj wymienilem rozrzad i przy okazji pasek wielorowkowy i rolke napinacza i jeszcze jedna rolke przy pasku. Te klekotanie to na pewno nie byla pompa wspomagania. W kazdym razie klekotania nie ma, ale nie pojawialo sie juz w momencie jak odpuscily te duze mrozy przed wymiana czesci, wiec tak naprawde nie wiem co to bylo. Moze wroci mroz i klekotanie, oby nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś sprzęgło? 99% że dwu-mas się kończy także w każdej chwili może się posypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...