Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej na pokrywie zaworów w AFN


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjęciu osłony z silnika moim oczom ukazał się taki widok

9d566cb397c44988med.jpg

c2248a5b47cc96c3med.jpg

Czy obecność oleju w tym miejscu jest oznaką walniętej uszczelki pokrywy zaworów czy oznacza może coś gorszego?

Zaczynam zostawiać delikatne plamy pod autem i szukam przyczyny, do tego zauważyłem też dziwny objaw, rano jak zapalę go po nocy na mrozie, dymi i na ziemi pod końcówkami wydechu zostawia taki biały nalot jakby "szron" wcześniej tego nie było.

Z ciekawości odkręciłem korek od wlewu oleju na zapalonym silniku i powietrze lekko dmucha do góry.

Jedna ze świec "czwarta" jest jakby mokra, nie wiem czy to czasem olej nie ściekł z pokrywy na świece.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to tylko ta uszczelka ale aż tak by puszczała, że aż plamy zostawiam?

A inne objawy? Ten biały nalot pod rurą wydechową?

To narmalne, że po odkręceniu korka wlewu oleju powietrze lekko z niego dmucha do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szronem też bym się nie przejmował, w końcu temperatura dochodziła i do -20.

Co do plam chłodniczkę oleju sprawdzałeś czy nie leje? Z pompy nie leje się paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u sąsiada widzę podobny objaw pod rurą wydechową czyli szron na ziemi zostawiam w spokoju

gdzie dokładnie jest ta chłodniczka oleju?

pompa sucha rok temu uszczelniana

mam nowy trop, patrząc na to moje pierwsze zdjęcie, z lewej strony jest plastikowa rurka idąca w dół silnika od odmy, teraz gdy ją poruszałem jest ona luźna praktycznie bez ściągania tej opaski mógłbym ją ściągnąć z odmy, podejrzewam, że to przez tą luźną opaskę tamtędy sączy, bo olej jest tylko na pokrywie tzn. nie widać żeby ciekło z pod pokrywy bo jest sucho


myślę, że ten wyciek to wina odmy tylko nie wiem czy trzeba ją wymienić czy wystarczy uszczelnić tą "rurkę" co idzie w dół silnika

jakie są objawy uszkodzonej odmy?

jeśli chłodniczka oleju to ta metalowa puszka przy filtrze oleju to jest sucha

czy odma może aż tak puszczać olej, żeby sciekał po osłonie i zostawiał plamy?

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, może. U mnie też wyciekało przez odme, tak samo jak u ciebie - rura sztywny, i nawet po zaciśnięciu opaski mogłem ją zdjąć. Trochę taśmy teflonowej rozwiązało problem. Już z 3 miechy i suchutko :D

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam jakiś trop, jak troche mróz odpuści to się za to wezmę, teraz nie chce nic połamać

spróbuje najpierw zrobić tak jak Ty a jak nie pomoże to wymienię na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 19:50, Arkadiusz123456789 napisał:

takie objawy

Miałem podobnie. Wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów oraz odmę i jest OK. Jak będziesz wymieniał to od razu komplet uszczelek.

Edytowane przez Pablo1809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień komplet najlepiej kup komplet z Elringa. Najczęściej cieknie przez kapturki bo te gumowe uszczelki z biegiem czasu i temperatury, twardnieją i puszczają olej.

Jak będziesz wymieniał na nowe to zobaczysz o czym piszę. Nowe są mięciutkie i ładnie się ułożą, z resztą różnice sam zobaczysz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...