Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 3.0 ASN quattro - wypadanie zapłonów, wibracje


Adam/G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem właścicielem Audi A4 B6 3.0 quattro +LPG i mam niestety problem; losowo wypadają zapłony zarówno na gazie jak i benzynie; czuć wyraźnie drgabnia silnika na wolnych obrotach i słychać jakieś dziwne brzęczenie podczas przyspieszania... zacząłem szukać co może być tego przyczyną i dzisiaj udało mi się dorwać VAG-a i trochę w nim poszperać.

Więc tak: kanał 93, wartości zgodnie z kolejnością: 2.0 CF; 8.0 CF; 8.0 CF, 21 CF.

Dodatkowo wywliło mi błąd katalizatora 16805, P0421 - 001 więc zbyt niska wydajność.

Nie robiłem logów dynamicznych bo nie ma do tego warunków drogowych, ale czy jesteście w stanie, na podstawie powyższych danych, ocenić zakres ewentualnych napraw/poprawek? Czy w województwie opolskim albo dolnośląskim (okolice Wrocławia) jest ktoś, kto mógłby ogarnąć temat?

Z góy wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, przyczyna sa katalizatory. Wymienialem swiecie, zaplony nic nie pomagalo. Teraz sam jestem przed wyborem, regeneracja albo wyciecie. Sledz ponizsze tematy:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/213690-katalizator-30-asn/page-5

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/344230-regeneracja-katalizatorow-asn/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na dzień dobry rozrząd, bo odczytana wartość kąta na jednym z wałków jest masakrycznie duża! Może nawet doszło do przeskoku o jeden ząbek... nie wycinaj od razu katalizatorów, bo często problem leży gdzie indziej i to od nich bym zaczął.

Jak się wgryziesz w tematy poświęcone temu silnikowi to z pewnością często obije Ci się o oczy wspomnienie o warsztacie w Sulejówku pod Warszawą... co nie znaczy, że mają oni wyłączność na perfekcyjne zestrojenie tej jednostki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat raczej do usuniecia bo juz istnieje tylko poszukac wystarczy. swoja droga blizej mu chyba bedzie do waskivw ktory jak sie chwali ma pojecie o motorze. ostatnia wartosc porazka. obstawiam rozrzad i niestety katalizatory również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówki! Na pewno udam się do jednego z warsztatów, ale też będę się starał "zachęcić" sprzedawcę do pokrycia kosztów naprawy.

Jeszcze takie pytanko - czy do warsztatu będę mógł jechać tym samochodem czy raczej laweta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil sobie uzupełnij poprawnie no raczej wolal bym nie jechac z tak przestawionym rozrzadem ale zapewne jezdziles tym autem i nic sie nie stalo. niestety sa to duze koszty watpie by chcial je pokryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żyjąc w nieświadomości zrobiłem ok. 1000 km :( Teraz umawiam się z Forumowiczem Waskivw i mam nadzieję, że wkrótce ustawi wszystko jak należy i przy okazji zrobi diagnostykę silnika, żebym wiedział na czym stoję (a może leżę....).

Co do kosztów, zakupiłem auto niecały miesiąc temu więc będę je egzekwował od sprzedającego z tytułu rękojmi za wady ukryte. Mam nadzieję, że prawo zadziała na moją korzyść...

BTW profil uzupełniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w umowie nie takiego sformułowania "stan auta jest mi ogólnie znany" itp. bo wtedy ciężko będzie uzyskac coś od nie uczciwego sprzedawcy. kupując nie palił ci sie chek engine? ten pomaranczowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając poradniki p. Waldemara Florkowskiego z kanału motodoradca na YT nie jest się na straconej pozycji w takich przypadkach, ale potrzeba dużej determinacji w działaniu.

Zrób też porządną płukankę silnika przed wymianą oleju na 5W40 (polecany jest Motul X-cess lub X-clean), zresztą widzę, że uderzasz już do mechanika znającego się na rzeczy to ogarnie Ci wszystko jak należy :wink:

Tak myślę, że jeśli masz wykupiony wraz z OC nawet podstawowy assistance to mógłbyś skorzystać z lawety którą Ci ubezpieczyciel opłaci :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w umowie nie takiego sformułowania "stan auta jest mi ogólnie znany" itp. bo wtedy ciężko będzie uzyskac coś od nie uczciwego sprzedawcy. kupując nie palił ci sie chek engine? ten pomaranczowy?

Niby na umowie jest oświadczenie, że stan techniczny jest mi znany, ale zgodnie z jakimiś tam paragrafami kodeksu cywilnego, w żaden sposób nie zwalnia to sprzedającego z odpowiedzialności za wady ukryte. Jestem w kontakcie z prawnikiem i z tego co mówił, duże szanse, że się uda :)

A check zaczął migać w połowie drogi do domu, po kilkunastu sekundach zgasł... oczywiście zadzwoniłem do sprzedającego a on odpowiedział, że jemu nie migał i nie ma pojęcia co jest nie tak ;/

Oglądając poradniki p. Waldemara Florkowskiego z kanału motodoradca na YT nie jest się na straconej pozycji w takich przypadkach, ale potrzeba dużej determinacji w działaniu.

Zrób też porządną płukankę silnika przed wymianą oleju na 5W40 (polecany jest Motul X-cess lub X-clean), zresztą widzę, że uderzasz już do mechanika znającego się na rzeczy to ogarnie Ci wszystko jak należy :wink:

Tak myślę, że jeśli masz wykupiony wraz z OC nawet podstawowy assistance to mógłbyś skorzystać z lawety którą Ci ubezpieczyciel opłaci :)

Autko na szczęście jeździło na Motulu X-cess 5w40, zaraz po zakupie takiego zalałem :)

Też mam nadzieję, że wszystko po ustawieniu rozrządu wróci do normy i autko zacznie jeździć jak należy.

jeszcze raz dzięki za rady!

Witam,

Z czystym sumieniem polecam warsztat Waskij Garage z Czeladzi; Pan Jerzy uzdrowił mojego kulawego ASN-a; poprawił instalację gazową po poprzednich druciarzach (łącznie z wymianą kolektora i nowymi nawiertami), ustawił porządnie rozrząd (max odchyłka +/-2), uszczelnił silnik oraz wymienił kilka innych rzeczy, po czym auto zaczęło jechać jak należy!

Pierwszy raz spotkałem się z takim rzetelnym i uczciwym FACHOWCEM!

Jeszcze raz polecam każdemu, kto chce mieć profesjonalnie i uczciwie naprawiony samochód.

Adam

Edytowane przez Adam/G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w umowie nie takiego sformułowania "stan auta jest mi ogólnie znany" itp. bo wtedy ciężko będzie uzyskac coś od nie uczciwego sprzedawcy. kupując nie palił ci sie chek engine? ten pomaranczowy?

Niby na umowie jest oświadczenie, że stan techniczny jest mi znany, ale zgodnie z jakimiś tam paragrafami kodeksu cywilnego, w żaden sposób nie zwalnia to sprzedającego z odpowiedzialności za wady ukryte. Jestem w kontakcie z prawnikiem i z tego co mówił, duże szanse, że się uda :)

A check zaczął migać w połowie drogi do domu, po kilkunastu sekundach zgasł... oczywiście zadzwoniłem do sprzedającego a on odpowiedział, że jemu nie migał i nie ma pojęcia co jest nie tak ;/

Oglądając poradniki p. Waldemara Florkowskiego z kanału motodoradca na YT nie jest się na straconej pozycji w takich przypadkach, ale potrzeba dużej determinacji w działaniu.

Zrób też porządną płukankę silnika przed wymianą oleju na 5W40 (polecany jest Motul X-cess lub X-clean), zresztą widzę, że uderzasz już do mechanika znającego się na rzeczy to ogarnie Ci wszystko jak należy :wink:

Tak myślę, że jeśli masz wykupiony wraz z OC nawet podstawowy assistance to mógłbyś skorzystać z lawety którą Ci ubezpieczyciel opłaci :)

Autko na szczęście jeździło na Motulu X-cess 5w40, zaraz po zakupie takiego zalałem :)

Też mam nadzieję, że wszystko po ustawieniu rozrządu wróci do normy i autko zacznie jeździć jak należy.

jeszcze raz dzięki za rady!

Witam,

Z czystym sumieniem polecam warsztat Waskij Garage z Czeladzi; Pan Jerzy uzdrowił mojego kulawego ASN-a; poprawił instalację gazową po poprzednich druciarzach (łącznie z wymianą kolektora i nowymi nawiertami), ustawił porządnie rozrząd (max odchyłka +/-2), uszczelnił silnik oraz wymienił kilka innych rzeczy, po czym auto zaczęło jechać jak należy!

Pierwszy raz spotkałem się z takim rzetelnym i uczciwym FACHOWCEM!

Jeszcze raz polecam każdemu, kto chce mieć profesjonalnie i uczciwie naprawiony samochód.

Adam

Witaj kolego, pytanie do Ciebie czy drgania na wolnych obrotach są jeszcze u Ciebie wyczuwalne? Miałem takie same objawy w Twoim przypadku, ze wszystkim sobie poradzilem, autko jeździ teraz ok, został jedynie problem drgañ które częściowo zniknęły ale nie w 100% co mnie trochę denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w umowie nie takiego sformułowania "stan auta jest mi ogólnie znany" itp. bo wtedy ciężko będzie uzyskac coś od nie uczciwego sprzedawcy. kupując nie palił ci sie chek engine? ten pomaranczowy?

Niby na umowie jest oświadczenie, że stan techniczny jest mi znany, ale zgodnie z jakimiś tam paragrafami kodeksu cywilnego, w żaden sposób nie zwalnia to sprzedającego z odpowiedzialności za wady ukryte. Jestem w kontakcie z prawnikiem i z tego co mówił, duże szanse, że się uda :)

A check zaczął migać w połowie drogi do domu, po kilkunastu sekundach zgasł... oczywiście zadzwoniłem do sprzedającego a on odpowiedział, że jemu nie migał i nie ma pojęcia co jest nie tak ;/

Oglądając poradniki p. Waldemara Florkowskiego z kanału motodoradca na YT nie jest się na straconej pozycji w takich przypadkach, ale potrzeba dużej determinacji w działaniu.

Zrób też porządną płukankę silnika przed wymianą oleju na 5W40 (polecany jest Motul X-cess lub X-clean), zresztą widzę, że uderzasz już do mechanika znającego się na rzeczy to ogarnie Ci wszystko jak należy :wink:

Tak myślę, że jeśli masz wykupiony wraz z OC nawet podstawowy assistance to mógłbyś skorzystać z lawety którą Ci ubezpieczyciel opłaci :)

Autko na szczęście jeździło na Motulu X-cess 5w40, zaraz po zakupie takiego zalałem :)

Też mam nadzieję, że wszystko po ustawieniu rozrządu wróci do normy i autko zacznie jeździć jak należy.

jeszcze raz dzięki za rady!

Witam,

Z czystym sumieniem polecam warsztat Waskij Garage z Czeladzi; Pan Jerzy uzdrowił mojego kulawego ASN-a; poprawił instalację gazową po poprzednich druciarzach (łącznie z wymianą kolektora i nowymi nawiertami), ustawił porządnie rozrząd (max odchyłka +/-2), uszczelnił silnik oraz wymienił kilka innych rzeczy, po czym auto zaczęło jechać jak należy!

Pierwszy raz spotkałem się z takim rzetelnym i uczciwym FACHOWCEM!

Jeszcze raz polecam każdemu, kto chce mieć profesjonalnie i uczciwie naprawiony samochód.

Adam

Witaj kolego, pytanie do Ciebie czy drgania na wolnych obrotach są jeszcze u Ciebie wyczuwalne? Miałem takie same objawy w Twoim przypadku, ze wszystkim sobie poradzilem, autko jeździ teraz ok, został jedynie problem drgañ które częściowo zniknęły ale nie w 100% co mnie trochę denerwuje.

Witaj,

U mnie przed ustawieniem rozrządu wibracje były bardzo duże, można powiedzieć - jak w starym dieslu. Po wizycie u Pana Jerzego ten temat praktycznie nie istnieje. Czasami (bardzo rzadko) coś tam czuć, ale to niebo a ziema w porównaniu do tego, co było przedtem.

Dodam też, że mam też problem z nieszczelnością zaworów ssących w obu głowicach i pewnie to też ma wpływ, ale największy miał źle ustawiony rozrząd. Sprawdź jakie masz korekcje na kanale 93; powinno być wszędzie 0 +/-2 CF.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , Czy ktoś z tu obecnych ma namiary na WASKIJ garage Pana Jerzego z Czeladzi ??? Proszę o wszelkie informacje bo nie mogę namierzyć człowieka a potrzebuję :) Z góry dziękuję .

Tomek ASN + ALT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZwierzuTom napisał:

Witam wszystkich , Czy ktoś z tu obecnych ma namiary na WASKIJ garage Pana Jerzego z Czeladzi ??? Proszę o wszelkie informacje bo nie mogę namierzyć człowieka a potrzebuję :) Z góry dziękuję .

Tomek ASN + ALT 

Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...