Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI 190 KM opinie


tomek_n

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie bo ma inną normę spalin. Technologia ultra to w tym silniku min.  inny kolektor wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra co ma jeszcze zmienione? jakieś są pionierskie rozwiązania co do zwykłej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2018 o 20:47, black dragon 5 napisał:

Można spokojnie podnieść programem moc ponad 260 koni lub więcej. Tylko z trakcja będzie gorzej .

moze i mozna ale nie jest to zalecane. 190KM jest z tego co sie dowiedzialem od gregor10 oraz Holenderskiego tunera- dosc odchudzony. zalecenia sa na okolo 230-240 i okolo 450Nm w stroniku. Stad u mnie obecnia w silniku DEMA 237KM i 428Nm.

 

Auto mam ogolnie miesiac i po programie min. spalanie sie nie zmienilo ( co innego z maxymalnym :wink: ) jadac 25km do pracy autostrada ( NL limit 100 km/h... ) srednie 5,8. 

srednie z calego zbiornika 6,7. dla mnie wynik mega biorac pod uwage krotkie trasy do sklepu, kola 19tki i wiecznie wlaczona klime. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej olej lejecie do tych silników.

Pytam, bo płynie do mnie  2.0 ultra i nie wiem jakiej klasy i normy kupic olej-502/507 czy 508/509?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zaskoczyłeś tą 20. 

A jak w planach jest  chip to nadal taki olej? 

Edytowane przez kiwip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiwip napisał(a):

To mnie trochę zaskoczyłeś tą 20. 

A jak w planach jest  chip to nadal taki olej? 

 

taki sam, z tym ze wymiana max 7000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja zadam pytanie z innej beczki. Przymierzam się do kupna B9 z 2.0 TFSI 190KM rocznik 2016, przebieg 105 000 i pytanie czego można się spodziewać przy tym przebiegu. Są jakieś typowe usterki? na co zwrócić uwagę podczas kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 18:55, BartasKRK napisał(a):

Witam

A ja zadam pytanie z innej beczki. Przymierzam się do kupna B9 z 2.0 TFSI 190KM rocznik 2016, przebieg 105 000 i pytanie czego można się spodziewać przy tym przebiegu. Są jakieś typowe usterki? na co zwrócić uwagę podczas kupna

Po roku jazdy nic mi sie nie rzucilo w oczy ani w moim egzemplarzu ani po opiniach online. Wymiana plynow, filtrow i smigaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tymi 2.0 tfsi 190koni w A4 b9 godne są posiadania? Jest to silnik bez wady olejowej? Jakieś problemy wady większe może się ktoś podzielić swoim doświadczeniem? Interesowało by mnie coś z B9 w roczniku 2016-2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...