Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie pompki centralnego zamka - miganie kierunkami nie działa


tomekch973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zakodowanie pompki centralnego zamka aby przy otwarciu i zamknięciu auto migało kierunkami.

Aktualne kodowanie mam ustawione na 08192 gdy zmienia na inne nie mogę zakodować pilota. Robię to wg instrukcji:

############################################
1. Wchodzimy na auta,
2. Zamykamy drzwi,
3. Wyjmujemy popielniczkę z tyłu,
4. Wpinamy kabel do gniazda,
5. Podpinamy kabel do kompa,
6. Uruchamiamy VAG lub VCDS,

7. Wchodzimy w moduł centralnego zamka - 35,
8. Przekręcamy klucz na zapłon,
9. Program czyta ID pompki centralnego zamka i kilka innych wartości. Tutaj możemy upewnić się jaki numer pompki mamy.
############################################
10. W najniższym polu mamy wartość np. 12900. Zapisujemy ją sobie na kartce,
11. Wchodzimy w zakładkę PRZEKODOWANIE (RECODE) gdzie program prosi o wpisanie jakiejś wartości,
12. Wpisujemy 0. Usunie to aktualnie kodowanie i spowoduje, że centralny zamek nie wykrywa żadnych pilotów ani innych funkcji jakie realizował do tej pory.
############################################
13. Wychodzimy z VAG,
14. Wyłączamy zapłon,
15. Wychodzimy z auta i sprawdzamy czy piloty działają. W tym momencie samochód nie powinien reagować na żadnego pilota.
############################################
16. Wchodzimy znowu do auta.
17. Powtarzamy czynności od 1-9.
17. Następnie wpisujemy kod będący sumą opcji jakie chcemy aby pompka realizowała. Jest w sieci plik (excel), który ładnie nam doda i poda całą liczkę (kod), ale możemy zrobić to też kalkulatorem. Dodajemy do siebie wszystkie wartości funkcji, które chcemy mieć i wpisujemy w pole gdzie wcześniej wpisaliśmy 0.
Z doświadczenia przekonałem się, że najlepiej wpisać całą sumę, ale czasem jakiejś nie daje się wpisać z jakiegoś niewyjaśnionego powodu, ale podejrzewam, że chodzi o to, że nie daje się wpisać np. kodu na sygnał syreny alarmu przy zamykaniu drzwi jeśli nie aktywowaliśmy pierw samego alarmu. Chodzi o "logiczny krok po kroku". Najlepiej od razu wpisać sumę. Gdy mamy pełną wersję programu to same kody są podane w "chmurce" po najechaniu na okno.

KODY:

+00001 - otwieranie bagażnika pilotem (u mnie działało nawet bez tego kodu, więc podejrzewam, że to chodziło o wcześniejszy brak alarmu. Teraz go mam i dało się dopisać ten kod)
+00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji alarmu, zamknięcia drzwi (DWA - to fabryczny alarm),
+00004 - selektywny centralny zamek (1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwierają wszystkie drzwi),
+00008 - DWA - aktywacja alarmu (Da się dodać jeśli jest zamontowany),
+00016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h,
+00032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h, otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki,
+00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szyberdachu pilotem,
+00128 - kierownica po prawej stronie (Wielka Brytania i inne kraje z ruchem po "niewłaściwej stronie drogi")
+00256 - logika tylnej klapy (Trunk Logic (Anti-Theft)), (daje się wpisać tylko jak posiadamy alarm),
+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,
+01024 - DWA - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu,
+02048 - po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb
+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi
+08192 - Zdalne sterowanie radiowe. Wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz,
+16384 - Side Windows with Insulated Glass. Nie wiem co to jest, ale podejrzewam, że to funkcja dla alarmu w przypadku gdy posiadamy boczne czyby z zatopionym w nich przewodem, który przerywa się przy wybiciu szyby i aktywuje alarm.

KONIEC, Klikamy SAVE czy DO IT! i już. Można sprawdzić czy wszystko działa zaraz po dodaniu pilotów.

############################################
18. Wkładamy jeden klucz w stacyjkę obojętnie jaki żeby tylko sterownik dostał prąd - więc przekręcamy na zapłon,
19. Otwieramy szybę kierowcy,
20. Zamykamy auto kluczem od zewnątrz nie wysiadając.
21. Klikamy w przycisk otwarcia raz i trzymamy przez 5 sekund,
23. Klikamy jeszcze raz i trzymamy przez około 15 sekund,
25. Centralny zamek powinien się otworzyć.
26. Wyjmujemy klucz ze stacyjki i z drzwi,
27. Zamieniamy kluczyki miejscami i robimy to samo jeszcze raz,
28. Wszystko powinno śmigać.

PS. Każde kliknięcie na pilocie podczas kodowania powinno być potwierdzone mrugnięciem kierunków, ale nie jest to regułą.

Chciałbym uaktywnić te funkcje:

+00001 - otwieranie bagażnika pilotem

+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,

+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi

Kod jaki wpisuje to: 04609

po tej operacji nie mogę zakodować pilota, centralny go nie widzi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpisując nowy kod dezaktywujesz funkcje pilotów. Trzeba wszystko zsumować i wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz wiem o co chodzi jutro bede probował.

Mam kolejne pytanie czy w moim aucie jest opcja domykania szyb? pompka to :8D0.862.257 B


ok miganie zakodowane zamykanie i otwieranie szyb z pilota również ale nie działa otwieranie bagażnika z pilota. Wpisywałem kod 12864 jak i 12865, ale niestety bez skutku. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie ma domykania szyb ;) Tylko przytrzymując na pilocie przycisk "zamknij".

Otwieranie bagażnika z pilota działa trzymając przycisk dłużej, gdzieś 2-3 sek. Pojedyncze naciśnięcie nie działa.

A działa otwieranie bagażnika z przycisków na klapie?


A tak na boku to jak już drążysz ten temat to jak już znalazłeś skąd skopiować zacytowane informacje to było trzeba tam pytać. W tamtym temacie już dawno być miał odpowiedź a tak czekasz od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zakładając nowego

tematj mam taka sama

pompke jak kolega przed wgrywaniem klucza wszystko działało myślałem ze da rade zakodować kluczyk przekręcając klucz w zamku jednak nie po wgraniu i wczytaniu klucza

miga immo auto odpala zamykanie auta zamyka przez zamek a nie z pilota czy jest opcja dowiedzieć się jakie miałem kodowanie wcześniej ? Pomocy nie dziala

pilot immo miga auto odpala normalnie i można jezdzic co mam zrobić czy w punkcie dorabiania kluczy mi pomogą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...