Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Wyciek oleju w okolicy odmy


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

kup zwykłą metalową skręcaną na śrubkę w zwykłym motoryzacyjnym :) myślę że zda egzamin a to żaden pieniądz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ktorym miejscu ja zalozyc? bo u gory jedna mam juz zalozona i u dolu tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam coś ze wzrokiem albo to nie twoje zdjęcia :kox::P

W każdym bądź razie ja na pierwszym zdjęciu nie widzę opaski na króćcu pokrywy zaworów :naughty:

Na króćcu przy turbo opaska jest :hi:

A szczelność rurki odmy w ogóle sprawdzałeś ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem szczelnosci, jak to najlepiej zrobic?

zdj. sa moje:) teraz juz widze :kwasny:

ale i tak wyciek jest tak jakby tylko na srodku, jakby w tej harmonijce cos pelko

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej może od niewidocznej strony ściekać w dół i na harmonijce dopiero się po niej rozlewa, albo harmonijka jest pęknięta :naughty:

Żeby ją dokładnie sprawdzić to trzeba rurkę odmy zdemontować i sprawdzić organoleptycznie :P ( najlepiej na gorącym silniku zdejmować , bo na zimnym może popękać :hi: )

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wplyw na auto ma jazda z peknieta(nieszczelna) rurka odmy?

dzis sprawdze ta ruke, ale wydaje mi sie ze bedzie peknieta w tej harmonijce


znalazlem na necie taka aukcje, oplaca sie brac calaosc czy poszukac samej rurki:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-waz-rurka-odpowietrzajaca-038103493ae-i5114198269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile kosztuje nowa i sprawdź sobie też cenę w ASO. Może nie są to wielkie pieniądze a z tymi używanymi bywa różnie.
Kupiłem używane Vacuum i jest żyleta ale zdarzyło mi się kupić do B6 ramionka wycieraczek od B7 i gość zarzekał się że sprawne a jak dotarło do mnie to okazało się że jedno ma sprężyny słabe i piórek dobrze do szyby nie dociska (nie zbiera w środkowej częsci szyby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wplyw na auto ma jazda z peknieta(nieszczelna) rurka odmy?

dzis sprawdze ta ruke, ale wydaje mi sie ze bedzie peknieta w tej harmonijce

znalazlem na necie taka aukcje, oplaca sie brac calaosc czy poszukac samej rurki:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-waz-rurka-odpowietrzajaca-038103493ae-i5114198269.html

Nie martw się na zapas :decayed:

Wyczyść dokładnie rurkę szmatą , albo przemyj benzyną ( tylko na zimnym silniku :naughty: ), załóż opaskę i pojeździj.

Dopiero jak ten zabieg nie pomoże , to będziesz miał ździebko większe zmartwienie :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odrecajac korek od oleju zaczela buchac delikatna para oraz korek zaczol podskakiwac, bulgotal olej az wypryskiwal na oslone silnika oraz czuc bardzo spalinami, chyba jednak odma jest juz zwalonam co mozesz doradzic piotr w takim wypadku?

jesli chodzi o rurke juz chyba nie warto jej sprawdzac bo olej chyba saczy sie od gory tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulgotanie i podskakiwanie korka w PD to norma nie przejmuj się tym, w końcu jakoś ten wałek i cała reszta musi być smarowana, jeżeli chcesz możesz wymienić odmę (całą pokrywę zaworów, ten czarny plastik, ale tylko na nową z ASO z niby poprawioną odmą, uważaj tylko na cenę :P) tak wygląda wymiana odmy. Ja radziłbym założyć tą opaskę jeżeli nie pomoże to sprawdzić tą rurkę czy nie jest pęknięta jeżeli tak rozejrzeć się za nową ASO cena może być niska lub dobrą używką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem zdjac ta rurke od gory i nie dalem rady(nie chcialem jej polamac) to normalne ze tak ciezko schodzi? macie jakis patent na zdjecie jej bez polamania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zdejmuj jej, tylko zamontuj skręcaną opaskę , wyczyść wszystko i dopiero jak nie pomoże i wyciek nie ustanie , to będziesz mógł ją spokojnie połamać , ( pod warunkiem że będziesz miał już kupioną nówkę sztukę ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat żeby niepotrzebnie zakładać innego.

Coś się poci w tamtym miejscu, ale nie wiem skąd to może być. Jakieś pomysły ? Pozdrawiam

201602271_swpnnah.jpg

201602271_swpnnaw.jpg


Koledzy, ktoś coś podejrzewa ? Gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odswiezam temat, poniewaz olej dalej saczy sie w tej okolicy odmy po rurce, mimo zalozenia opaski i sprawdzenia czy nie jest peknieta.

teraz pytanie skad sie bierze ten olej tam, jest go coraz wiecej. 

Odma juz w tak kiepskim stanie?

 

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zdemontować pokrywę i ją wypłukać chemią. Jak się zawali olejem to separator  który jest wewnątrz przestaje działać i wali więcej oleju w dolot. 

Samą rurkę też wymień na nową bo zapewne jest pęknięta na harmonijce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic droznosc odmy jesli jest na stale wbudowana w pokrywie zaworow?

ma ktos jakis patent sprawdzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...