Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lustrzanka cyfrowa - jaka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić lustrzanke, w sumie to nie ja a moja druga połówka i zastanawiamy się nad 3 modelami :

Nikon d5200 - mi osobiście odpowiada najbardziej

Nikon d3300 - z tego co wyczytałem to posiada kilka rzeczy już z ciut wyższej półki czyli z d5XXX

Canon EOS 700D tu się tak bardzo nie zagłębiałem podoba się po prostu dziewczynie.

Wszystkie mają mieć obiektyw 18-105mm .

Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje tak do 2,5K ?

Ktoś może użytkował wszystkie 3 aparaty i może wyrazić swoją opinie?

Lustrzanki mają być przede wszystkim na wakacje i takie swobodne robienie zdj

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Twardogóry to zapraszam na pogadanke i będziesz mógł pomacać canon 70d. Jakby co pisz pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam obecnie w Niemczech także odpada.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie te aparaty są podobne i co byś nie wybrał będzie dobrze. Są między nimi małe różnice 3300 ma mało pól AF ale ma za to nowszy procesor od 5200. Jak byś chciał nikona to ja bym celował w 5300, 5500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę się rozglądał jeszcze za 5300 i 5500 ale trzeba pare zł dołożyć, a wolałbym kupić jakieś dodatkowe akcesoria do tego w tej kwocie ;) Dowiedziałem się też że d5200 ma teraz tak fajną cene bo się kończą , producent wyprzedaje co ma, a nikt nie wiem ile tego jest więc trzeba się śpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyw jakiś, dodatkowa bateria ;) Jadąc na wakacje raczej nie będę myślał żeby co chwile ładować... no i torbę jakaś porządną , żeby się nie uszkodził pod czas transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak , a zastanowiłeś się ile to wszystko będzie warzyć ? Będzie Ci się chciało to tachać ? Jeśli tylko chcesz aparat na wakacje i okazyjnie do domu to proponuję Ci pooglądać się za hybrydami. Bardzo fajne aparaciki z wymienną optyką , dużo mniejsze od lustrzanek i przede wszystkim lżejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się już zastanawiałem , ale jakoś nie wiem , nie jestem przekonany. Wiadomo statywu nie będę nosił ze sobą ale torba i aku dużo nie waży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że człowiek uczy się na swoich błędach , musi się przekonać na własnej skórze. Miałeś kiedyś lustrzankę ? Bo jak nie to powieś sobie na szyi bądź ramieniu 700g i pochodź troszkę i zobaczysz jak szybko Ci się odechce. Nie będę Cię przekonywał na siłę ale rozważ też tą kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie miałem, ale użytkowałem pare razy . wiadomo na dłuższą mete może być to uciążliwe. Zobaczymy, podjade jeszcze tu u siebie i zobacze jeszcze dokładnie co mi podpasuje.

Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tamtym roku d5200 nowe body a do tego z all obiektyw 18-105 uzywany ale jeszcze na gwarancji i jestem mega zadowolony z tego zestawu.

Nie mam dużego doświadczenia ale aparat jak i obektyw świetnie się spisuje do amatorskiego cykania fot.

Czy to wakacje czy foto motocykli w trakcie torowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem i wybiore chyba d5200 z obiektywem o którym mówiłem i zostanie na akcesoria. Po przeczytaniu paru stron na temat d5300 wydaje mi się że nie warto dopłacać tych kilku stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć też okiem na obiektyw Nikkor 18-140

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


proponuję Ci pooglądać się za hybrydami

a za jakimi konkretnie?

mi się lekko lustrzanka znudziła i mam dość tego kloca .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mi się lekko lustrzanka znudziła i mam dość tego kloca .....

Tylko czasami nie pozbywaj się lustrzanki tak jak ja, bo bardzo tego żałowałem. Ja Cie stać to zostaw sobie lustrzankę, bo jeszcze będziesz tęsknił za nią. Jeśli chodzi o hybrydy to miałem sony nex5 i aparat na wakacje i domowe imprezy super. Jeśli miał bym dzisiaj wybierać też bym brał coś z sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ... ilość zdjęć które tym wykonuje jest żenująca

ciężar jaki trzeba ze sobą nosić, ewent jakiś zoom

średnio

to na pewno nie była najlepsza inwestycja w życiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie jeszcze polecacie lustrzanki 2tys? Nie mam żadnego upatrzonego modelu Ale myślałem o pentaxie k-30

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie Nikon d5200 ?

Sprawdzony sprzęt i cyka fajne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jednak D3300 18-105mm i jest spoko :) jeszcze muszę się nim pobawić bo jak narazie nie było czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...