Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolekcje modeli samochodow w skali 1:18 i nietylko !


ksiu85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,z racji tego iz pare razy byl juz poruszany temat dotyczacy kolekcji modeli samochodow,postanowilem zalozyc temat!!Wiem ze jest tu pare osob ktore maja takie hobby jak i ja,temu ma tez sluzyc ten watek aby pochwalic sie swoimi zbiorami,obojetnie czy sa to modele samochodow,motocykli,samolotow czy statkow,czy skala 1:18,1:24...... A wiec jako zalozyciel zaczne pokaz swojej kolekcji i przytocze krotka historie jak zaczela sie moja przygoda z modelami!! Przed piecioma latami, dostalem na urodziny od mojej zony pierwszy model,bylo to Audi A4 Avant B7(cieszylem sie jak male dziecko) no i tak sie zaczelo!!Dzisiaj moja kolekcja liczy juz 12 samochodow w skali 1:18 i nadal sie rozrasta,marka Audi zajmuje honorowe miejsce,przy wyboze modeli kieruje sie glownie jakoscia wykonania jak rowniez i cenna. Z gory przepraszam za brak polski znakow,gdyz mieszkam za granica i moj komputer nieposiada tej opcji jak i za jakos zdjec ktore sa robione naprawde juz leciwa cyfrowka!! Dobra koniec pisania :) zaczynamy!!!okvxi9fu.jpg 4b6zeocp.jpg h5kmzvzw.jpg ejiqfouy.jpg 46lc46gp.jpg duv58jel.jpg q4qtuoyz.jpg 7rzvqrgd.jpg gydx378u.jpg cfrkpvxe.jpg 3jd6giba.jpg f3qunktw.jpg Nr.1 Audi A4 Avant B7 (Minichamps) Nr.2 Audi A4 Cabrio B6 (Welly) Nr.3 Audi A4 Cabrio B7 (Norev) Nr.4 Audi RS6 C6 (OttOmobile) limitowana wersja w ilosci 1000 sztuk Nr.5 Audi Q7 (Minichamps) Nr.6 Audi R8 (Maisto) Nr.7 Opel Calibra Turbo (OttOmobile) Nr.8 Aston Martin One 77 (Mondo Motors) Nr.9 Lamborghini Aventador LP700-4 (Bburago) Nr.10 Lamborghini Huracan LP610-4 (Bburago) Nr.11 Porsche 911 Turbo (Norev) Nr.12 Chevrolet Camaro (Maisto) Co do jakosci wykonania modeli to najlepsze spasowanie i odzwierciedlenie detali maja firmy: OttOmobile,Minichamps,Norev.Jedynym minusem tych firm to troche wysoka cena bo trzeba liczyc sie z wydatkiem rzedu 50-100 Euro,no i modele OttOmobile (Audi RS6,Opel Calibra) niemaja otwieranych drzwi,maski,bagaznika oraz nieskrecaja sie kola w pozostalych wszystkie te funkcje sa.Co do reszty to Maisto,Bburago oraz Mondo Motors dobra jakosc a przede wszystkim dobra cenna 25-50 Euro za model,Welly to tak jak juz kolega zauwazyl niezabardzo ze spasowaniem(Audi A4 Cabrio B6),przykladowo maska odstaje ale coz mozna oczekiwac za niecale 20 Euro! Obiecana ostatnia czesc moich zbiorow: x8z9ou5x.jpg Audi A4 B5 sedan (Welly,skala 1:24) 47d2fyhh.jpg Audi A4 Avant B7,Audi A4 B8 Sedan (Welly,1:43) hfqojapu.jpg 7rde9m8c.jpg Opel Calibra V6,Opel Calibra V6 Keke Rosberg Edition (Minichamps,skala 1:43) Na koniec troszke polskiej motoryzacji: v2cy7vz2.jpg Od lewej:Nysa,Syrenka,Warszawa,Fiat 125p,Polonez,Fiat 126p (Welly 1:43)

Edytowane przez ksiu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio bite? bo tak jakoś maska odstaje :wink:

Na poważnie to fajne autka. Kiedyś miałem z 10 modeli wyścigowych ciężarówek, chyba wrócę do tego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio bite? bo tak jakoś maska odstaje :wink:

Na poważnie to fajne autka. Kiedyś miałem z 10 modeli wyścigowych ciężarówek, chyba wrócę do tego :decayed:

No niestety cabrio b6 niejest najwyzszej jakosci i dlatego ta maska tak odstaje ale trafila sie okazja to bralem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio bite? bo tak jakoś maska odstaje :wink:

Na poważnie to fajne autka. Kiedyś miałem z 10 modeli wyścigowych ciężarówek, chyba wrócę do tego :decayed:

No niestety cabrio b6 niejest najwyzszej jakosci i dlatego ta maska tak odstaje ale trafila sie okazja to bralem

Witaj,

Piękna kolekcja :D

Napisz o jakości swoich modeli (które najlepiej wykonane?)

Jakiej marki są modele audi i lambo?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio bite? bo tak jakoś maska odstaje :wink:

Na poważnie to fajne autka. Kiedyś miałem z 10 modeli wyścigowych ciężarówek, chyba wrócę do tego :decayed:

No niestety cabrio b6 niejest najwyzszej jakosci i dlatego ta maska tak odstaje ale trafila sie okazja to bralem

Witaj,

Piękna kolekcja :D

Napisz o jakości swoich modeli (które najlepiej wykonane?)

Jakiej marki są modele audi i lambo?

Pozdrawiam!

Wieczorem edytuje posta,to podam wszystkie szczegoly dotyczace tych modeli,a jutro wrzuce pare innych w mniejszej skali ktore posiadam ;)

Zapraszam do pochwalenia sie swoimi zbiorami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu z tym dobrym wykonaniem Noreva to róznie bywa...zależy od modelu.OttoMobile nie maja otwieranych i ruszajacych sie elementów bo to żywiczne odlewy.Od dłuzszego czasu sie przymierzam do Otto ale jakos te nie ruszajace sie elementy a wysoka cena mnie odstręcza..dobra koniec gadania..pochwale sie i moja małą kolekcją 1:18..Na początek--

1.Mercedes W123 Revell..minusy-nie otwierane tylne drzwi i bagaznik.plusy-no kurde toz to stary kultowy Merc

DSC04069.jpg

2.Mercedes CLK Coupe Kyosho.fajnie wykonany,ciekawe detale takie jak otwierany szyberdach i można przesuwać siedzenia przód-tył

DSC04054.jpg

3.Mercedes C classe AutoArt.extra przeszklony dach

DSC04056.jpg

4.Hummer H1 Maisto..jak na tak tani model to super odwzorowany,otwierana maska na zaczepach,gumowe miękke koła,i duzo innych

DSC04066.jpg

5.Dodge Charger RT American Muscle..ruchoma antena,maska na prawdziwych zawiasach no i najlepsze..otwierane lampy jak w prawdziwym aucie

DSC04063.jpg

DSC04064.jpg

6.Ford Mustang Shelby GT500-Eleanor-American Muscle..co tu mówić..trzeba go mieć

DSC04059.jpg

7.Audi A4 B7 Cabrio Norev-fajny i ciekawie wykonany model,dach zdejmowany

DSC04055.jpg

8.Audi A4 B7 sedan-Minichamps-fajnie wykonany,dużo detali.minusem i to duzym to schodzący chrom wokół szyb.model przechodzi akurat małe zmiany

DSC04062.jpg

9.Audi A4 B7 avant-Minichamps-tak jak wyżej

DSC04068.jpg

10.Audi RS6 avant-Minichamps-super wóz,ładnie odwzorowany,tyle że Minichamps poleciało w uja i tylne drzwi nie otwierane,a przednie juz są plastikowe a nie metalowe

DSC04061.jpg

11.Audi RS4 avant-silver-Minichamps-extra model.żadnych minusów

DSC04067.jpg

12.Audi RS4 avant-red-Minichamps-tak jak wyżej tyle że lepiej bo czerwony

DSC04057.jpg

13.Audi RS4 sedan-sprint blue-Minichamps...popatrzcie...co tu mówić :decayed:

DSC04058.jpg

14.Ford Fairlane GT '67 Restomod-GMP-moja perełka.najlepszy model jako mam.maska na zawiasach.wszystko ruchome,nawet otwierane korbką szyby,lakier pół mat

DSC04060.jpg

Na podsumowanie powiem że fotograf że mnie lichy i modele duzo lepiej na żywca wygladaja..ale ten Ford Fairlane to jest na prawde mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "laki83" super kolekcja☺☺,pogratulowac zbiorow!!co do OttOmobile to masz racje ze ceny zaporowe ale jakosc naprawde wysoka,te nieotwierajace drzwi i reszte mozna wybaczyc,a jak tam jakosc Mustanga Gt 500?planuje zakup tego modelu od jakis 2 lat ale jeszcze niedoszlo do tego

Gdzie kupujesz modele? Sa to tylko nowki sztuki czy uzywane tez?

Edytowane przez ksiu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleanor fajnie wykonany...jezeli podoba ci sie ten model to kupuj..ma na prawde fajny lakier.te czarne pasy sa matowe.silnik tez ładnie odwzorowany..w bagazniku jest butla NOS.Wnetrze tez fajnie odwzorowane.Na desce rozdzielczej jest mały autograf Shlebiego.Jedynie co sam dorobiłem żeby było jak ori to te linki poprowadzone do spinek na masce ...co do Otto to rajcuje mnie Merc W123 coupe

Edytowane przez laki83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Mercedes z autoart jest uzywką bo zamieniłem sie na modele...a kupuje gdzie popadnie..jak znajde jakis model który mi sie spodoba to szukam po necie gdzie taniej lub ewentualnie czekam na okazje tyle tylko że na modele które teraz chciałbym kupic juz nie ma okazji tylko to cholerstwo zaczyna drożec coraz bardziej

Edytowane przez laki83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że tylko ja mam takie hobby :) ja szukam aut po supermarketach czy sklepach dziecięcych kiedy żona szaleje na zakupach :)

szukam audi a4 b6 ale ciężko na ten model trafić ...

jak na razie w mojej kolekcji mam fiat 125p, polonez caro, polonez caro w wersji radiowozu, audi a4 b5,

jak będę miał chwilkę zrobię foto i podam nazwy firm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny okaz dolaczyl do moich zbiorow :D :D maz7n4d9.jpg Nr.13 Volkswagen Sharan skala:1:18 Minichamps

Edytowane przez ksiu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem nowe foty...ostatnio wpadł

CADILLAC CTS-V z Kyosho...składane lusterka,otwierany szyber,otwierany wlew paliwa i pare innych detali

DSC04089.jpg

NISSAN SKYLINE Z-TUNE z AutoArt..bardzo ładnie odwzorowany

DSC04090.jpg

DSC04091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...