Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Panewka wałka pośredniego !


BzKSrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przerabiałem temat w swoim AEB. Miałem taką samą akcję u siebie, przy wymianie rozrządu tam zajrzałem. Ja panewki 2szt. dokładnie bo jest i po stronie broku druga kupowałem w lokalnym sklepie z częściami, firmy Mahle. Wałek został stary tylko poszedł do spolerowania i pomiarów razem z blokiem. Warto sprawdzić miejsce gdzie ta panewka siedzi i jak to jest po jej obsadzeniu. Za pierścieniem prowadzącym od AEB i wałkiem mogę się rozejrzeć, info na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsmażam trochę kotleta, ale czy wie ktoś może czy panewki wałka pośredniego które pasują do 1.6 1.8 i bodajże 1.9 będą pasowały do 1.8T? mam możliwość kupienia takiego kompletu z Kolbenschmita ale nie wiem czy będzie pasować a wolę mieć pewność :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako że nie padły tutaj konkretne odpowiedzi ja także poszukuję tych panewek.W mojej okolicy nie są do dostania w lokalnych sklepach więc czy może ktoś podać jakieś namiary gdzie je zakupić,jakiś numer jak je dobrać z innego modelu,cokolwiek. Ja jedną wydłubałem ale numer nic daje.Oczywiście potrzebuję obydwie,druga jest chyba inna.Do bloku AEB.

20190216_195050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tym panewkami,wymienne czy nie?Na stronie intercarsu znalazłem ale ciężko jest ustalić która będzie pasować do mojego silnika natomiast z ASO dostałem taką odpowiedź:

Witam,

                Otrzymałem odpowiedź z VGP. Technologia nie przewiduje wymiany tych panewek i występują one tylko z całym blokiem silnika.

Nie występują jako osobna pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się jakoś wyjaśnił? U mnie niby jest ok ale kupiłbym komplet na zapas w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Te panewki powoli są coraz trudniej dostępne.Ale jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci podesłać numer i zamówisz sobie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima je produkuje. Tak samo jak wszystko inne. Realizują też indywidualne zachcianki. Pierścienie tłokowe mają z pierwszej ligi więc i panewki powinny być spoko. Numer jest w necie.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki wałka pośredniego do 1.8t AEB kupiłem w inter-parts na granicznej we Wrocławiu. 

Panewka przednia kod 07-3088 STD GLYCO

Panewka tylnia 07-3089 STD GLYCO 

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...