Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KME Diego G3 przy 4tyś obr przełącza na benzynę


DrateK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, otóż odkąd posiadam B5 na gazie przy 4tyś obrotów przełącza się na benzynę, jeśli tylko jednorazowo go tak przeciągnę powyżej 4k to sam wraca z powrotem na gaz jak obroty spadną, a jeśli dalej "pałuje" powyżej 4k to już zostaje na benzynie. Byłem u gazownika, podłączył pod komputer i stwierdził Map sensor. Wczoraj go wymieniłem, podjechałem na sprawdzenie, dalej to samo. Zmienił mi sterownik na KME, ale inny model i objawy takie nie występują czyli odpada osprzęt. Wie ktoś może gdzie szukać problemu? Z tego co zauważyłem gazownik na programie do sterownika zna się nie wiele lepiej ode mnie dlatego wczoraj zamówiłem kabel do kompa i sam może coś zdziałam na spokojnie. Tylko kwestia czy ktoś spotkał się z czymś takim w podobnym sterowniku?

Dane:

1.8T 180KM AJL

KME Diego G3

Parownik do 200KM

Wtryski HANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na za małe ciśnienie gazu skoro wraca z powrotem z benzyny na gaz. Też mam taką instalację tylko inne wtryski, ale z poważniejszych problemów był tylko jeden. Ciągle wywalało błąd na kompie "00561-Dopasowanie składu mieszanki,12-00- Przekroczona granica adaptacji (wiele)".Gazownik zmieniał coś w ustawieniach i błąd powracał. Kupiłem kabel diagnostyczny i ustawiłem od początku instalację wraz z mapami i od 2 miesięcy błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było za małe ciśnienie na parowniku bo podrkęcał "imbusem" (jeśli dobrze pamiętam to było coś koło 0.70 / 0.80 i podkręcił do 1,14) ale jak pisałem wcześniej po zmianie sterownika na inny pracował jak należy


Problem rozwiązany, tak ustawione było w sterowniku, miał sie kręcić tylko do 4tyś na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...