Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-TRONIC czy MULTI_TRONIC


mufik900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jaki może występować automat w modelu 2012? Czy ktoś się orientuje? Czy multi-tronic jest warty zakupu? Słyszałem że S-TRONIC to DSG czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rodzaj skrzyni zależy przede wszystkim od tego czy jest Quattro czy wersja dla ubogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Stronic"

Witajcie,

Panowie ile momentu wytrzymują skrzynie S-tronic (w B8 i A5) ?

Jak wasze doświadczenia z chipowanymi autami z S-tronic?

Czy może robiliście updaty softu w swoich S-tronic-ach?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Stronic"

Witajcie,

Panowie ile momentu wytrzymują skrzynie S-tronic (w B8 i A5) ?

Jak wasze doświadczenia z chipowanymi autami z S-tronic?

Czy może robiliście updaty softu w swoich S-tronic-ach?

Pozdrawiam!

Wg Audi ten S-tronic jest do 550 Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja dla ubogich ma nalatane 260 tys i jezdzi, nastepna bedzie A6 C7 rowniez w multi. Wedlug mnie multi bardzo fajna skrzynia pod warunkiem ze odpowiednio uzytkowana i serwisowana

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz?

Jeśli lubisz komfortowo przemieszczać się z punktu A do punktu B i nie masz sportowych oczekiwań to weź Multitronic. Ja mam i sobie chwalę. Brak przełożeń docenia się szczególnie w mieście.

Jeśli lubisz bardziej dynamiczną jazdę to bierz S-tronic.

Co od awaryjności to i Multi i S to przy większych przebiegach każdy automat może klęknąć, szczególnie jeśli ktoś nie dbał. Jak kupowałem swoje to oglądałem A4 2.0 TDI z Multi, które po polski drogach zrobiło 250kkm i skrzynia działa wzorowo. Poza regularną wymianą oleju właściciel nic przy niej nie robił - można? Można. Na forum też nie ma szczególnie dużo przypadków awarii Multi w B8.

Edytowane przez Ukasz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie S-Tronic. 196 tys od nowości na jednym zestawie tarcz, olej wymieniany już 3x i "ODPUKAĆ" zero problemów jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 tys w multitronicu. Olej wymieniany co 50-60 tys i poki co dziala. Komfort jazdy nieporownywalny do "zwyklego" automatu

Edytowane przez Netfcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile Nm wytrzyma multitronic. Auto to b8 2013r 2.0 TFSI. multitronic 8-biegów (wirtualnych) :-)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja dla ubogich miala nalatane 240 tys i jezdzila bez problemu nastepna bedzie A6 C7 rowniez w multi. Wedlug mnie multi bardzo fajna skrzynia pod warunkiem ze odpowiednio uzytkowana i serwisowana

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Moja wersja dla ubogich maiala nalatane 240 tys i jezdzila bezproblemowo, nastepna jest A6 C7 rowniez w multi. Wedlug mnie multi bardzo fajna skrzynia pod warunkiem ze odpowiednio uzytkowana i serwisowana

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-tronic bez wątpienia, jakbyś zauważył multitronic jest pejczowany prawie przy każdej takiej dyskusji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy Stronic występuje z 2.0TDI 143 lub 177KM. Bo wydaje mi się że tylko w 3.0.Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 TDI bez quattro nie ma szans na s-tronic? Jest jakiś kod na wlepce po którym da się zidentyfikować skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans.

Na wlepie jest zawsze kod skrzyni, podobnie jak i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany tym autem: http://olx.pl/oferta/audi-a4-2-0-tdi-cr-mulititronic-CID5-IDhnO2p.html Co o tym sądzicie, czy warte zachodu? Trochę mnie przeraża ten multitronik biorąc pod uwagę koszty ewentualnych napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...