Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Led 6000K zamiast żarówki H7? Opinie


pyra111

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka znalazłem coś takiego. Jak myślicie będzie to jakoś sensownie świecić, zależy mi żeby światło było białe bo żarówkami ciężko to osiągnąć a nie stać mnie na xenon :wink:

link http://allegro.pl/zestaw-zarowki-led-h7-6400lm-xml-t6-i5912807839.html ma ktoś coś takiego z Was? :naughty:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo w czwartek będę zakładał to dam znać. Ewentualnie jakbym zapomniał to odezwij się na PW. Są już u mnie w domu ale dziś nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do auta z soczewką zda egzamin. W zwykłej lampie przepisowe załamanie światła jest nie do ogranięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam :

http://allegro.pl/h4-osram-night-breaker-unlimited-110-duo-2szt-i5712622932.html

Jest białe światło i świetnie świeci a co najważniejsze LEGALNE ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam :

http://allegro.pl/h4-osram-night-breaker-unlimited-110-duo-2szt-i5712622932.html

Jest białe światło i świetnie świeci a co najważniejsze LEGALNE ;-)

:facepalm: i gdzie On ma niby założyć sobie H4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obiecałem to wrzucam fotki. Ciężko ująć barwę światła na zdjęciu, ale widać w porównaniu do najzwyklejszej postojówki no i po tym jak oświetla.

Jeżeli chodzi o ilość światła to ciężko ocenić. Moim zdaniem świeci szerzej i równiej na całej "powierzchni" ale niekoniecznie ma większy zasięg. Dziś jadę w trasę to podzielę się odczuciami.

Tak to wygląda w lampie.

qeoclh2mfxt0.jpg

mimlyg2usrh5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent określa na poziomie powyżej 30 000h. Na razie na temat świecenia nie mogę za dużo powiedzieć. Dziś trochę z nimi pojeżdżę. Aktualnie jedyny minus to błąd żarówek na FISie. Oczywiście do wyeliminowania rezystorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam żarówki co kolega polecał tylko H7 :) OSRAM NB 110% . Mam takie założone i światła drogowe to cudo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się?

Nie, wszystko ładnie zamknięte w lampie. Z tym, że w przypadku soczewek to ja bym chyba zniszczył trochę mocowanie tej żarówki. Chodzi o to, że punkt ustalający (standardowe mocowanie h7). Ta żarówka led zrobiona jest w ten sposób, po włożeniu w lampę diody są po prawej i lewej stronie żarówki. Ja ze względu na to, że to soczewka i najważniejsze jest światło w górnej części odbłyśnika zniszczyłbym te mocowanie i obrócił żarówkę o 90 stopni tak, żeby diody świeciły na górę i dól odbłyśnika a nie na prawą i lewą jego część. Nie wiem czy dobrze kombinuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam żarówki co kolega polecał tylko H7 :) OSRAM NB 110% . Mam takie założone i światła drogowe to cudo .

FIS w Twoim przypadku pokazuje błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam żarówki co kolega polecał tylko H7 :) OSRAM NB 110% . Mam takie założone i światła drogowe to cudo .

FIS w Twoim przypadku pokazuje błąd?

Nie. Czemu by miał ? To są normalne żarówki H7 tylko , że nie kosztuję 15 zł , a 100 zł komplet i są o wiele wiele mocniejsze (choć zużywają się szybciej). Błąd na FISie pojawia się bodajże jak się kombinuje przy rezaniu świateł do jazdy dziennej, ale ja się w to nie bawiłem. Xenonów nie mam i raczej nie będę montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się?

Nie, wszystko ładnie zamknięte w lampie. Z tym, że w przypadku soczewek to ja bym chyba zniszczył trochę mocowanie tej żarówki. Chodzi o to, że punkt ustalający (standardowe mocowanie h7). Ta żarówka led zrobiona jest w ten sposób, po włożeniu w lampę diody są po prawej i lewej stronie żarówki. Ja ze względu na to, że to soczewka i najważniejsze jest światło w górnej części odbłyśnika zniszczyłbym te mocowanie i obrócił żarówkę o 90 stopni tak, żeby diody świeciły na górę i dól odbłyśnika a nie na prawą i lewą jego część. Nie wiem czy dobrze kombinuję :P

To ciekawa alternatywa dla Xeonów. Ciekawe jak z przeglądem takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam opis robi wrażenie: "Producent podaje ze zywotnosc tego wynalazku to 30000h". Chyba nie przekonałbym się do założenia tego. Podobnie jak koledzy wyżej- polecam markowe, dobre żarówki. Sam jeżdżę na OSRAMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali to normalne. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych dotąd źródeł światła. Patent jak najbardziej na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam opis robi wrażenie: "Producent podaje ze zywotnosc tego wynalazku to 30000h". Chyba nie przekonałbym się do założenia tego. Podobnie jak koledzy wyżej- polecam markowe, dobre żarówki. Sam jeżdżę na OSRAMach.

Nikt Cię nie zmusza. A te podkreślone słowo to chyba od siebie dodałeś :) Oczywiście pomiędzy Osramami NB lub Tungsramem 120% a tymi ledami kosmicznego przeskoku nie będzie, ale z żadnego halogena nie uzyskasz takiej barwy światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam :

http://allegro.pl/h4-osram-night-breaker-unlimited-110-duo-2szt-i5712622932.html

Jest białe światło i świetnie świeci a co najważniejsze LEGALNE ;-)

dokładnie. Przy czym radzę kupować od pewnych sprzedawców bo może się okazać że trafiliśmy na podróbkę. Oryginalność żarówki można sprawdzić np. na stronie Osrama. Jest specjalne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zamierzam kupić do mojej A4 ledy h7 cree 3 lub 4 generacji

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-60w-7200lm-zarowki-3-gen-3d-i5542754146.html?reco_id=d472def3-8947-11e6-90f2-56847afe9799&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-80w-9600lm-zarowki-4-gen-3r-i6531738370.html?reco_id=9cfae8ac-8935-11e6-804e-56847afe9799&ars_rule_id=201

Nie ma nic w sieci jak się zachowują te wynalazki z soczewkami. Jak się sprawują?

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...