Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Pompa olejowa, łańcuszek koła zębatego - problem


kemal2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Od 3 miesięcy stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Audi A4 2005r 2.0tdi 140km auto sprowadzone z Belgi przebieg 160tyś "podobno oryginał sprawdzane w serwisie" przy zakupie coś szumiało tak jak by napinacz paska dlatego od razu został wymieniony rozrząd kompletny . Jak się okazało szum nie ustał po czym mój mechanik zdiagnozował uszkodzenie właśnie tego łańcuszka na pompie olejowej oraz kół i napinaczy . A do tego poinformował mnie że to wada fabryczna tego modelu i zamiast tego łańcuszka wprowadzili koła zębate które są nie dostępne !!! Proszę o pomoc gdzie to dostać bo on podobno wszędzie szukał i nie może znaleźć auto stoi już tydzień czasu i Piździa......................wa Już nie jestem szczęśliwym posiadaczem tego auta i jeszcze jaki to jest koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwonił do ASO np w Warszawie?

Jak tak, to proponuje dzwonić do ASO np. w Berlinie. Są dobrze zaopatrzeni.

Audi Zentrum Berlin-Charlottenburg

GmbH & Co. KG

Franklinstraße 24

10587 Berlin

Tel: 030/8908-1801

Fax: 030/8908-1809

Chciałbym więcej pomóc :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemal2 niedostepne bo nie ma na magazynie czy niedostepne bo juz nie produkuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zadzwon do ASO w PL - podaj nr VIN oraz nr VAG niezbednych czesci

łańcuch 03G 115 230

napinacz 03G 115 124 D

kolo napedowe 03G 103 333 E

sruba montujaca kolo N 903 554 04 - 4szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym że łańcuszek napinacz i pompa olejowa są dostępne i to nawet nie tak drogo ale potrzebne jest jeszcze jakieś jedno większe koło które przymocowane jest do wału i przenosi napęd z silnika na pompę poprzez łańcuszek i właśnie to koło nie jest dostępne ;( (przepraszam za moje nazewnictwo ale jestem TOTALNYM LAIKIEM jeśli chodzi o mechanikę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi zrób proszę zrzut ekranu z ETKI tak by było widać schemat całego tego napędu bo mam podobny problem - u mnie rój szerszeni budzi się w silniku jak się nagrzeje (czyli ma związek z lepkością oleju) i mam wrażenie, że pochodzi z rozrządu (dźwigienek, wałków, ...) jednak to nie jest stukanie a takie dziwne rytmiczne "szuranie" więc może pochodzić jednak wałków wyrównoważających i ich napędu. Zmieniłem też wałeczek sześciokątny napędzający pompę oleju od wałka wyrównoważającego bo był już lekko "ociosany" :wallbash:.

Problem leży w tym że łańcuszek napinacz i pompa olejowa są dostępne i to nawet nie tak drogo ale potrzebne jest jeszcze jakieś jedno większe koło które przymocowane jest do wału i przenosi napęd z silnika na pompę poprzez łańcuszek i właśnie to koło nie jest dostępne ;( (przepraszam za moje nazewnictwo ale jestem TOTALNYM LAIKIEM jeśli chodzi o mechanikę )

Nie wiem czy to koło nie jest nacięte bezpośrednio na wale i dlatego jest niewymienne. Ile kosztują łańcuszek, napinacz, koło wymienne z wałków i śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki więc wg ETKI jednak koło nacinane jest na wale korbowym. Czy można jeszcze prosić zrzut ETKI z wałem silnika BLB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki więc wg ETKI jednak koło nacinane jest na wale korbowym. Czy można jeszcze prosić zrzut ETKI z wałem silnika BLB?

mówisz i masz :cool1:

pompa2dc9.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi są dwa typy kół bo silniki np. BLB mają napęd wałków łańcuszkiem, a np. BRD kołami zębatymi, czy są dwa typy zębatki do łańcuszka?

Tak czy inaczej najważniejsze, że są wymienne ;)

Orientuje się ktoś ile może kosztować komplet dwóch kół zębatych, napinacza, 4 śrub i łańcuszka? Robocizna będzie na pewno droga bo trzeba zrzucić cały przód, zdjąć miskę olejową (by to zrobić trzeba opuścić sanki) i do diabła się nakręcić z gratami... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy ze łańcuszek można zastąpić kolami zębatymi,ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy ze łańcuszek można zastąpić kolami zębatymi,ktoś potwierdzi?

wydaje sie ze teoretycznie mozna,

ale wiaze sie to z wymiana zespolu walkow wyrownazajacych. a to juz grubsza kasa.

pozostaje wtedy raczej allegro

Musashi są dwa typy kół bo silniki np. BLB mają napęd wałków łańcuszkiem, a np. BRD kołami zębatymi, czy są dwa typy zębatki do łańcuszka?

Tak czy inaczej najważniejsze, że są wymienne ;)

Orientuje się ktoś ile może kosztować komplet dwóch kół zębatych, napinacza, 4 śrub i łańcuszka? Robocizna będzie na pewno droga bo trzeba zrzucić cały przód, zdjąć miskę olejową (by to zrobić trzeba opuścić sanki) i do diabła się nakręcić z gratami... :wallbash:

dwa rozne kola lancucha, poniewaz byla zmiana dla silnika BPW. i tak nie kupisz poza ASO, a ASO dobierze wg VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę niech mi ktoś da namiar na serwis lub sklep gdzie dostane to "Koło łańcuchowe" do silnika BNA bo mi już ręce opadają ;([br]Dopisany: 20 Listopad 2008, 00:10_________________________________________________A więc tak panowie po wydzwonieniu rachunku na prawie 200zł już wiem że "koło łańcuchowe " jest nie dostępne w Polsce ani w Niemczech dzwoniąc do Berlina pan poinformował mnie że nie ma tej części a choć by miał nie mógłby mi jej sprzedać bo takie mają zalecenia i to jest wada fabryczna tego modelu silnika i zaoferował mi zestaw naprawczy który zamienia owy napęd łańcuchowy na koła zębate który kosztuje 1000eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę niech mi ktoś da namiar na serwis lub sklep gdzie dostane to "Koło łańcuchowe" do silnika BNA bo mi już ręce opadają ;([br]Dopisany: 20 Listopad 2008, 00:10_________________________________________________A więc tak panowie po wydzwonieniu rachunku na prawie 200zł już wiem że "koło łańcuchowe " jest nie dostępne w Polsce ani w Niemczech dzwoniąc do Berlina pan poinformował mnie że nie ma tej części a choć by miał nie mógłby mi jej sprzedać bo takie mają zalecenia i to jest wada fabryczna tego modelu silnika i zaoferował mi zestaw naprawczy który zamienia owy napęd łańcuchowy na koła zębate który kosztuje 1000eu

te kola napewno byly dostepne. nie wiem jak to wyglada aktualnie. skoro jest to wada fabryczna to napisz do producenta pismo, poniewaz w przypadku wszystkich wad fabrycznych byly przeprowadzane akcje serwisowe w ramach ktorych wymieniano wadliwe podzespoly na pozbawione wad lub zmodernizowane. zapytaj w polsce w ASO czy nie bylo akcji serwisowej dotyczacej takiej wymiany.

jezeli chce sie tobie bawic, mozesz napisac do ASO zapotrzebowanie, jezeli odpisza ze nie dostepne ze wzgledu na wade fabryczna mozesz sie poprocesowac :cool1: :gwizdanie: albo poodwolywac.

poszukaj na allegro, zespolu walkow albo silnika BRE z rozbitego auta, moze byc niesprawny wymontujesz zespol walkow, tylko nalezaloby zewryfikowac czy napewno beda pasowac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cały silnik na allegro za 3000zł bez osprzętu . Umówiłem się z gościem że odkręcę miskę olejową i sprawdzę czy aby tam nie są uszkodzone te zębatki jeśli będzie ok to go kupię zawsze coś się później z silnika kasy odzyska (głowica , pompo wtryski ,itd..) może ktoś coś potrzebuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój szwagier, mechanik, Niemiec ma zadzwonić do serwisu Audi i zapytać dokładnie czy była to wada fabryczna, czy była na to akcja serwisowa i czy można zastąpić dotychczasowy łańcuch kołami zębatymi.

Ja osobiście rozważam opcję montażu silnika poprzecznego 2.0 TDI 140 KM 16V z 2007-2008 r. (np. z Golfa V, Leona II, Octavi II) po zmianie miski olejowej, smoka pompy oleju i pokryw rozrządu. Mają one napęd wałków przez koła zębate i poprawione głowice (nie pękają już).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...