Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony wielosezonowe - jakie polecacie?


jacek 3773

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest z tymi całorocznymi, warto czy nie warto? Miałem teraz na lato kupować felgi 19tki i letnie opony do nich, ale zrezygnowałem z pomysłu na ten rok, a aktualne założone mam  zimowe 18tki (245/40/18), więc też zacząłem myśleć o całosezonowych oponach pod kątem przyszłorocznych felg (zmianie na większe). Kupno teraz na lato wielosezonowych 245/40/18 pozwoli mi później też jeździć na nich ewentualnie w zimie gdyby w lato przyszły większe felgi (i konieczność zakupu nowych opon), więc nie zmarnowałbym kasy kupując opony na jeden sezon. Tylko pytanie czy te całosezonowe rzeczywiście warto? Przeglądałem trochę oponeo i pytanie jaką oponę całosezonową na 245/40/18? Patrząc po popularności przedstawia się to następująco:

1) Michelin CrossClimate+ 245/40 R18 97 Y XL

WWW.OPONEO.PL

Opony Michelin CrossClimate+ 245/40 R18 97 Y XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

2) Bridgestone Weather Control A005 245/40 R18 97 Y XL

WWW.OPONEO.PL

Opony Bridgestone Weather Control A005 245/40 R18 97 Y XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

3) Nokian WeatherProof 245/40 R18 97 V XL

WWW.OPONEO.PL

Opony Nokian WeatherProof 245/40 R18 97 V XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

W tym wątku najczęściej przewijała się Michelin - rzeczywiście najlepsza pod kątem użytkowania z tych 3 wyżej? Ewentualnie jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś GoodYear Vector 4seasons. Nie polecam, przede wszystkim za wydłużoną drogę hamowania. Problem dotyczył zarówno pory zimowej jak i letniej. 

Nie testowałem innych ale po GoodYearach wyleczyłem się z wielosezonowych opon. Wtedy jeździłem Passatem B5 FL 4motion tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w jednym aucie Pirelli Cinturato, nazwał bym  ją uniwersalną  oponą niż wielosezonową.  W tym temacie nie można mieć ciastko i zjeść ciastko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wielosezonowe.

Osobiście kupiłem dwa komplety Vredestein Quatrac 5. Jedno auto sprzedałem z tymi oponami, drugim jeżdżę do tej pory od dwóch lat. Jak skończy się sezon letni zakupię też wielosezonowe do A4 z mojego profilu. Czy będzie to ten sam model, nie wiem, wiem na pewno że będzie to opona całoroczna.

Odchodzi kwestia zmiany opon bądź kół dwa razy w roku, opona nie będzie za stara jak już się zużyje (przy dwóch kompletach jest różnie, zależy ile kto jeździ), wiadomo trzeba czasem wyważyć, zamienić miejscami żeby równo się zużywały (quattro).

Na śniegu ok, odprowadzanie wody ok, na czystym lodzie wiadomo, jak na każdych.

Minusów brak jak dla mnie.

Odnośnie głośności to wiadomo, zależy co się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielosezonowa jest kompromisem, moim zdaniem nadaje się tylko jeśli jeździmy po mieście i niezbyt dużo. Jak lubimy dynamiczną jazdę to też trzeba brać pod uwagę że auto gorzej będzie się zatrzymywało, na trasach też lepiej mieć dedykowane lato/zima.

mam wielosezonowe w polo u teściowej i tam sprawdzają się znakomicie, mało jeżdżone i bliskie trasy, do audi bym nie wsadził takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie gdzieś 12-15 tys km w roku jeżdżąc głównie po mieście,klebery spisują się bardzo fajnie pod względem trzymania powierzchni-nawet przy przy nieco szybszym ruszeniu przy skręconych kołach opona nie traci przyczepności (słychać za to odgłos "wgryzania się" w asfalt). Mały minus za to że przy prędkości około 100km/h słychać opony,może jak trochę bieżnik zejdzie to będzie ciszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Crossclimate bardzo cicha ,dobrze trzyma się szczególnie w deszczu .Najlepszy kompromis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mano4 napisał:

Ja polecam Crossclimate bardzo cicha ,dobrze trzyma się szczególnie w deszczu .Najlepszy kompromis .

Jedyny minus to cena,komplet 235/45/R17 około 2200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkował ktoś opony Nokian WeatherProof lub/i Kleber Quadraxer2 i może podzielić się opinią? Najlepiej jak się porówna do jakiegoś modelu letniego i zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YOGI3000 napisał:

Czy użytkował ktoś opony Nokian WeatherProof lub/i Kleber Quadraxer2 i może podzielić się opinią? Najlepiej jak się porówna do jakiegoś modelu letniego i zimowego.

Ciut wyżej masz moje odczucia opisane. Od kilku miejscy na nich jeżdżę i jest ok, bardzo dobre opony w gorszych warunkach. Jak jest gorąco to przy niektórych prędkościach słychać je bardziej,a przy jeździe na mokrym jest taki cichy gwizd jakby się teslą deptało ?  ogólnie polecam,czekam na śnieg bo tylko przez 1 dzień od kiedy użytkuje opony to miałem okazję po nim jeździć i byłem zaskoczony jak trzymają dobrze. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od kilku dni na nowych Vredestein Quatrac Pro w rozmiarze 225/50/R17. Samochód jak w profilu. W ostatnich dniach nastąpił atak zimy i powiem szczerze że opony są niesamowicie przyczepne. Hamowanie na śniegu, trakcja - nie odbiegają od zimówek. Ponadto są bardzo ciche, zupełnie ich nie słychać. Jak dla mnie rewelacja, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 20:15, YOGI3000 napisał:

Czy użytkował ktoś opony Nokian WeatherProof lub/i Kleber Quadraxer2 i może podzielić się opinią? Najlepiej jak się porówna do jakiegoś modelu letniego i zimowego.

Mam u siebie Nokian Weatherproof 205/55 r16, które założyłem dwa lata temu jako nówki i są naprawdę ok, jak na wrocławskie warunki :). Często też gdzieś się wyleci na jakąś dłuższą podróż i w sumie nie odczułem dużego dyskomfortu podczas opadów latem, czy śniegu zimą (nawet teraz!). Oczywiście ciut głośne są, ale da się zniwelować pogłaśniając radyjko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia mam u siebie Firestone Multiseason Gen 2 205/55/16 w a4 b6 fwd 130km i jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję jeździć zimą po sporym śniegu, bo u mnie rzadko jeżdżą piaskarki, byłem też na nartach i spisywały się bardzo dobrze. Latem również sporo dłuższych tras zrobiłem na tych oponach i też bez zastrzeżeń. Jestem ciekawy jak dalej będą się sprawdzały w kolejnych sezonach, ale póki co szczerze polecam do normalnej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 18:48, pila24 napisał:

Dziś udało mi się przetestować na małym śniegu  (ok 1cm) przy -2,5°C opony kleber quadraxer 2  które mam od niedawna,śmiem twierdzić że trzymały się lepiej na śniegu niż moje stare zimówki na suchej drodze ? . Serio,trzymają się drogi jak rzep sierść owczarka po spacerze na łące. Opony z połowy lutego 2020

 

received_210910663585228.jpeg

Też jeździłem na nich niespełna dwa lata i mega byłem zadowolony, obecnie traktuje je jako zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie 

Stalem się właścicielem B9 2.0 190km quattro i mam dylemat czy kupować na zimę osobny został opon/ kół czy może lepiej zainwestować w wielosezon?? Dodam ze mieszkam we Wrocławiu i głównie poruszam się wokół komina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zainwestował w dobry wielosezon i wymienił go po zajechaniu zwłaszcza jeśli faktycznie jeździsz głównie po mieście. Sam jeżdżę na wielosezonie po wiochach w okolicy gór świętokrzyskich i jest spoko. Opony były kupione na próbę, ale zamawiam też do drugiego samochodu w rodzinie, bo się sprawdzają do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam wielosezonowe. W dwóch autach na takich jeżdżę i w trzecim które sprzedałem też jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 17:25, Devix napisał:

Witam Panowie 

Stalem się właścicielem B9 2.0 190km quattro i mam dylemat czy kupować na zimę osobny został opon/ kół czy może lepiej zainwestować w wielosezon?? Dodam ze mieszkam we Wrocławiu i głównie poruszam się wokół komina 

Gdyby nie to że wpadłem na pomysł kupić 18" felgi na lato to do tej pory bym śmigał na wielosezonie cały czas, od maja 2019 ;) 
Kleber Quadraxer 2 to ten model posiadam. Za miesiąc wpadają na auto :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a korzystał może ktoś z tych opon jakieś sugestie?

 

ALLEGRO.PL

Kup taniej 4x Kormoran ALL SEASON 215/50R17 95 W z Białystok na Allegro.pl, za 1220 zł w kategorii Opony - Do...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielosezonowe opony są tyle samo warte to wielosezonowe sandały czy inne kalosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...