Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony wielosezonowe - jakie polecacie?


jacek 3773

Rekomendowane odpowiedzi


Poza tym, ani to letnie, ani to zimowe, a jak coś jest do wszystkiego, to jest do...?

masz rację!

teraz takie czasy, że ludzie kupują telefony z aparatem zamiast kupić telefon i aparat bo jak wiadomo taki smartfon to ani telefon ani aparat....


A ja miałem i nie polecam. Nie dały rady pod górkę w śniegu podjechać.

kiedy to było? w jakim aucie? opony jakiej marki? jaki rozmiar? jaki DOT? ile miały bieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica w Escorcie z 6 lat temu i jakie to ma w ogóle znaczenie? Żadne. Wielosezon sobie przy mocnej zimie nie poradzi. Koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dębica w Escorcie z 6 lat temu i jakie to ma w ogóle znaczenie? Żadne

tak myślisz? bo mi się wydaje, że ma duże biorąc pod uwagę jak technologia poszła do przodu przez te ostatnie 6 lat


Wielosezon sobie przy mocnej zimie nie poradzi. Koniec i kropka.

o i tu się z tobą zgodzę ;)

tylko teraz pytanie kiedy ostatnio była mocna zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne, kiedy była, bo może to nastąpić w każdej chwili i powinniśmy być na to przygotowani. Powinieneś się przyzwyczaić do anomalii pogodowych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem i nie polecam. Nie dały rady pod górkę w śniegu podjechać.

Być może się na tych oponach sparzyłeś a raczej przejechałeś ale nie wrzucaj wszystkich opon do jednego worka. Uważam że dobry wielosezon nie miałby problemu podjechać pod górkę, mam znajomego, który ma założone opony całoroczne i narzeka na nie a to że nie może podjechać pod górkę .. ale gdy jechał moim samochodem zmienił nastawienie do opon tego typu na pozytywne ;)

Edytowane przez Oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proste pytanie, które wybrać?

1. Michelin CrossClimate

2. Nokian WeatherProof

3. Vredestein Quatrac5

Opony będą w rozmiarze 225/45 R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proste pytanie, które wybrać?

1. Michelin CrossClimate

2. Nokian WeatherProof

3. Vredestein Quatrac5

Opony będą w rozmiarze 225/45 R17

Między 1 i 2.A zadecydowałaby cena/etykieta.I podejrzewam,że wygra Nokian bo będzie tańszy a niższe opory i lepsza przyczepność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zamierzam kupić opony całoroczne / wielosezonowe.
Zdecydowałem się na taki wariant z dwóch powodów:
1) rocznie robię przebiegi max. 10 000 km,
2) nie mam gdzie przechowywać zamiennych kół.
Czy ktoś na forum takich używa, może polecić konkretny model?
Wiadomo, nie chcę kupić byle czego, aby później żałować.
Zależy mi na optymalnym wyborze cena-jakość, nie mogą generować również dużego hałasu powiedzmy do prędkości 140 km/h, o przyczepności nie wspominam bo to rzecz oczywista.
Natomiast kwestia wizualna, efektywności wykonana, wyglądu ma dla mnie znaczenie całkowicie drugorzędne.

Na obecną chwilę informacja mało ważna, ale opony mają być 205/50/R17 lub ewentualnie 225/45/R17.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie pod uwagę te które podałem wyżej, ja na pewno wybiorę coś z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej skłaniam się ku:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-weatherproof-205-50-r17-89-v#106922628


powiedzcie mi czy na felgę o parametrach 7Jx17 H2 bezproblemowo będą pasowały opony w rozmiarze 205/50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt przez zimę nie uzytkowal CrossClimate? Jestem ciekaw opinii tych opon po zimie. Te opony to nie zwykły wielosezon tylko pierwsza na swiecie opona letnia z homologacja zimowa więc może być ciekawie

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


powiedzcie mi czy na felgę o parametrach 7Jx17 H2 bezproblemowo będą pasowały opony w rozmiarze 205/50 ?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do rozmowy,również zastanawiałem się nad wielosezonem ale oponiarz podpowiedział mi że jak robię mało kilometrów to żebym jezdził cały rok na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tego kowala.

Niech kozy podkuwa a nie za opony się wziął.

Swojemu synowi (obecnemu lub przyszłemu) w lecie też każesz chodzić w długich spodniach i kalesonach ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do rozmowy,również zastanawiałem się nad wielosezonem ale oponiarz podpowiedział mi że jak robię mało kilometrów to żebym jezdził cały rok na zimówkach.

oponiarz ma rację.

Jeśli robisz do 5-6 tyś w ciągu roku i w większości są to kilometry po mieście to możesz jeździć cały rok na oponach zimowych

Zmień tego kowala.

Niech kozy podkuwa a nie za opony się wziął.

Swojemu synowi (obecnemu lub przyszłemu) w lecie też każesz chodzić w długich spodniach i kalesonach ???

Fido od jakiegoś czasu czytam twoje wypowiedzi w tym dziale i zauważyłem, że ty tylko potrafisz krytykować. wszystko jest złe, a to co ty piszesz jest w 100% prawdą..... zluzuj troszkę i otwórz się na świat bo widzę u ciebie, że żyjesz ciągle "starą szkołą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak czytam poradę typu

oponiarz podpowiedział mi że jak robię mało kilometrów to żebym jezdził cały rok na zimówkach.

to mi się scyzoryk otwiera w kieszeni.

Nie mam 100% racji, jestem tylko człowiekiem,mylę się czasami.

Czy starą szkołą jest używanie odpowiednich opon do odpowiedniego sezonu ?

Jestem przeciwnikiem jazdy w lecie na zimówkach bo nie po to one są.

Tu chyba mam rację,czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry jest Michelin, założyłem mojej żonie do BMW 1, są super komfortowe, jak najlepsze opony letnie. Jeździłem już poprzednie lato, zimę i teraz i naprawdę na nasze teraźniejsze warunki to super pomysł. Jedynie to zauważyłem że przy bardzo dynamicznej jeździe w mega gorące lato opona bardzie płynie niż typowa letnia ale kto tak jeździ na dłuższą metę. W zimę też bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak całoroczne to brałbym goodyear

Też dobre ale moim faworytem są Nokian'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1000 km mam założone Klebery Quadraxer 2 w rozmiarze 205/55/16. Na razie mogę tylko powiedzieć jak zachowują się latem:

- są ciche

- nie piszczą

- samochód pewnie prowadzi się podczas deszczu

- nie zauważyłem wydłużenia drogi hamowania.

Generalnie uważam, że jest to pełnowartościowa opona letnia. Takie mam odczucia w porównaniu do poprzedniej opony letniej Continental Premium Contact 2.

Niestety nie mogę nic powiedzieć o jej właściwościach zimowych. Po kilku dniach śnieżnej zimy postaram się coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...