Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony wielosezonowe - jakie polecacie?


jacek 3773

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj posiadacz Michelin CrossClimate, zdecydowałem się na zakup po obejrzeniu kilkunastu filmików na YT plust info z linków.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-All-Season-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm

Na razie nie czuje większej różnicy w porównaniu letnich Dunlop, są chyba nawet cichsze.

Jak spadnie śnieg zamierzam z bratem wyjechać w boczne drogi i porównać do zimówki Nokiana w jego samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2016 o 21:21, DarkStorm napisał:

Od wczoraj posiadacz Michelin CrossClimate

Witam i jak te opony się sprawują mam zamiar zakupić takie ale nie mam konkretnej opini odpowiedzi lato/zima? dzieki za odpowiedz pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 11:32, mateuszbrzyszcz napisał:

Mnie kiedys znajomy namowil na wielosezonowe i niestety sie nie sprawdzily. Teraz znow wracam na letnie/zimowe.

Napisz chociaż z jakiej firmy były te opony.  Ja na chwile obecną śmigam na Michelin CrossClimate i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2017 o 20:17, KarolsB6 napisał:

Witam i jak te opony się sprawują mam zamiar zakupić takie ale nie mam konkretnej opini odpowiedzi lato/zima? dzieki za odpowiedz pozdrawiam:)

Na razie nie mam zastrzeżeń, na suchym i mokrym nie czuje różnicy do letniej, w śniegu jeździły niewiele, głownie po podwórku, ale rusza się bez problemu. Przy dynamicznym pokonywaniu ronda i resztkach śniegu dało się wyczuć minimalny uślizg, nie wiem czy zimowa pojechał by bez problemu ale nie było to nic strasznego.

Ogólnie to pewnie różnice do zimowej zobaczyłbym jak by wyskoczyła mi sarna na zaśnieżonej drodze gdzieś za miastem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą zamówiłem tacie opony całoroczne nokian waterproof i mogę co nie co o nich powiedzieć. Oponki pięknie po śniegu idą, suchy asfalt bez,problemu,  mokry to samo trakcja bez zastrzeżeń w każdych warunkach.  Z czystym sumieniem mogę je polecić. Opony nie zostały jedynie przetestowane w wyższych plusowych temp bo na razie nie było kolo 30 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ten sezon zimowy opony vredestein quatrac 5. Szczerze jak najbardziej polecam, co prawda nie testowałem w temperaturze powyżej +20C, do tej pory jestem zadowolony. 

Edytowane przez danywawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie;) ale już postawiłem na Michelin crossclimate poczytam po pytałem jeszcze i w auto świat były testowane z goodyear wielosezon zimowka i letnie i wyszły bardzo dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na CrossClimate'ach 225/55/16 od miesiąca. Podchodzę do nich właśnie tak jak producent je opisał: letnie z homologacją zimową. 3 tyg temu miałem okazję kilka dni jeździć na "głębokim" śniegu - choć pupy nie urywa, bardzo przyzwoicie muszę przyznać. W roku średnio kilka do kilkunastu dni max analogicznych warunków pogodowych występuje w woj. mazowieckim akurat. Aktualnie gdy temperatury są rzędu 12-15 st. za dnia opony sprawują się znakomicie pod względem trzymania w zakrętach, poziomu hałasu oraz przy hamowaniu.

Jako lato sprawdzają znakomicie jak do tej pory (latem będę mógł wypowiedzieć się o wysokich temperaturach).

Jako zima: przyzwoicie i strach pupy nie ściska można jechać pewnie przy zachowaniu rozwagi. Moje subiektywne odczucie jest takie, że nie odbiegają bardzo od moich poprzednich opon zimowych, tj. Goodyear Ultragrip 7+ 205/60/16

 

Jeszcze nie wiem, że potraktuje je jako typowo letnie czy wielosezonowe opony ale póki co skłaniam się do drugiego rozwiązania.
Tak sobie myślę, że na pewno na plus będzie to że nie zostanę zaskoczony przez zmieniające się warunki pogodowe oraz nie będę zmuszony umawiać się w kolejkę do zmiany i wyważenia kół/opon w okresie "szczytu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 10:49, lukejag napisał:

Jeżdżę na CrossClimate'ach 225/55/16 od miesiąca. Podchodzę do nich właśnie tak jak producent je opisał: letnie z homologacją zimową. 3 tyg temu miałem okazję kilka dni jeździć na "głębokim" śniegu - choć pupy nie urywa, bardzo przyzwoicie muszę przyznać. W roku średnio kilka do kilkunastu dni max analogicznych warunków pogodowych występuje w woj. mazowieckim akurat. Aktualnie gdy temperatury są rzędu 12-15 st. za dnia opony sprawują się znakomicie pod względem trzymania w zakrętach, poziomu hałasu oraz przy hamowaniu.

Jako lato sprawdzają znakomicie jak do tej pory (latem będę mógł wypowiedzieć się o wysokich temperaturach).

Jako zima: przyzwoicie i strach pupy nie ściska można jechać pewnie przy zachowaniu rozwagi. Moje subiektywne odczucie jest takie, że nie odbiegają bardzo od moich poprzednich opon zimowych, tj. Goodyear Ultragrip 7+ 205/60/16

 

Jeszcze nie wiem, że potraktuje je jako typowo letnie czy wielosezonowe opony ale póki co skłaniam się do drugiego rozwiązania.
Tak sobie myślę, że na pewno na plus będzie to że nie zostanę zaskoczony przez zmieniające się warunki pogodowe oraz nie będę zmuszony umawiać się w kolejkę do zmiany i wyważenia kół/opon w okresie "szczytu"

Czyli jednym słowem polecasz?:) i jak to u nas zimy teraz przychodzą to oponki dadzą sobie radę bez problemu? Nie mówię tu o zaspach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na oponach Vredestein Quatrac i na podstawie swoich doświadczeń mogę je polecić.

Biorąc pod uwagę umiarkowane zimy, które były w ostatnich latach myślę, że jest to sensowna alternatywa dla letnich + zimówek.

Vredestein Quatrac

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/vredestein-quatrac-3
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Vredestein Quatrac

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/model-opony/vredestein-quatrac-3
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony nie mają żadnej racji bytu powyżej 16'' i ciężkim aucie, można to rozważyć przy jakimś małym gównie którym i tak strach jeździć pod warunkiem ze mieszkamy w mieście i nie puszczamy się w trasy. Latałem na takich w busach i nie nadaje się to ani na lato ani na zimę. Każdy kurier to potwierdzi, w audi nawet niskiej klasy zimówki mają problem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

planuję zakupić opony całoroczne Vector 4Seasons G2: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1577256-goodyear-vector-4seasons-g2-20555-r16-91-h

Nie mogę się zdecydować ze względu na indeks prędkości. Można spokojnie zostać przy H czy lepiej wziąć V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/3/2017 o 14:42, Sevvv napisał:

Cześć,

planuję zakupić opony całoroczne Vector 4Seasons G2: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1577256-goodyear-vector-4seasons-g2-20555-r16-91-h

Nie mogę się zdecydować ze względu na indeks prędkości. Można spokojnie zostać przy H czy lepiej wziąć V?

Kolego sam indeks prędkości jest ok - no chyba, że zdarza Ci się latać po autostradach więcej niż 210km/h w co wątpię ;)

To co mnie bardziej martwi to indeks nośności, tym bardziej że masz avanta. Nie pamiętam jak to było w przypadku B7, ale dla B8 dla tego rozmiaru minimalny zalecany indeks nośności to 95.

Zweryfikuj sobie tą informację na tabliczce informacyjnej dla Twojego modelu , bo wg. mnie ten parametr jest w tym przypadku ważniejszy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem po rozum do głowy i biorąc pod uwagę też mój "dynamiczny" styl jazdy zdecydowałem się jednak na zimówki Nokian WR D4 205/55 r16 91H :) Na ten moment wrażenia pozytywne choć jak wiadomo śniegu jeszcze nie ma, żebym mógł się wypowiedzieć obiektywnie.

Co do wlepki - nie ma podanych indeksów albo jestem wyjątkowo ślepy. Widzę tam jedynie ciśnienia oraz rozmiary, które są kompatybilne z tym modelem.

Edytowane przez Sevvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super - wybór opony bardzo dobry - jedna z lepszych zimówek na rynku.

Co do indeksu - jeżeli faktycznie nie masz wlepki no to trudno, index 91 wydaje się akceptowalny. Cała (ciężka) dyskusja o indeksach jest tu jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który jeździ na michelinach cross climat, bardzo chwali sobie te opony. W lato sprawują się bardzo dobrze, w zimę też podobno nie ma z nimi żadnych problemów.  Musisz pamiętać, że wielosezonówki to opona uniwersalna, kompromis- nie będzie ani tak dobra w lato jak opony letnie, ani nie będzie się tak dobrze sprawować zimą, jak opona zimowa. Ja jestem zdecydowanie zwolennikiem opon zimowych i letnich ale jeżeli koniecznie chcesz zaoszczędzić i kupić opony wielosezonowe- wybierz coś z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kompromis, ale jeśli ktoś jeździ głównie w mieście i mało wymagających drogach to wielosezonówki sprawdzą się świetnie. Osobiście bałbym się jeździć na wielosezonówkach, gdybym mieszkał w terenach podgórskich, ale to mogą być tylko moje nieuzasadnione wizje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...