Jump to content

dolewka plynu


Recommended Posts

jak w temacie moge dolac takiego plynu Hipospec ATF II D Automatic Gear oil poniewaz stan obecnego plynu jest juz na minimum. Nie wiem co poprzednio bylo zalane do ukladu. orientuje sie ktos czy ten olej jest mieszlany z innymi ?

Link to post
Share on other sites

Opinii jest dużo ,że mieszalny nie mieszalny,że tylko ori,mieszalnos szerokie pojęcie,jak wlejesz np zielony i czerwony do sloiczka zobaczysz że po po trzęsieniu wymiesza sie ,heeh jak już mówimy o podstawowym mieszaniu ....to nie olej i woda.. a ja powiem że dolej i nic się nie stanie, dosłownie dolewki będzie kapkę, ostatnio znajomy w pasku miał dużo za mało płynu i akurat miał ATF w garażu,zostało dolane,jest ok.

Edited by PRZEMEKC
Link to post
Share on other sites

dokładnie jak pisze przedmówca:) ja kiedyś też dolałem do zielonego czerwonego chyba z pół litra i wspomaganie działa do dzisiaj

Link to post
Share on other sites

Mówią, że powinno się lać pod kolor, osobiście sprzedaję to klientom doradzam żeby raczej kupowali takie co mają wlane.

Link to post
Share on other sites

...kiedyś w poprzedniej a4 zalany miałem Preston (bez uszczelniacza ) i było ok, jak na teraz w obecnym aucie też mam Preston, w audi rodziców '80 'b4 zalany jest Preston od bardzo dawna, jest ok, znajoma w swym aucie na dolewkę,użyła Elf, taki miała w garażu,wiadomo że często ciężko określić co tam jest zalane,ale zawsze dla spokoju duszy mozna kupic na pobliskim 'cpn' malutką buteleczkę czy nawet w podobnej cenie litr płynu 'oficjalnie' mieszalnego ze wszystkimi,zwlaszcza jesli akurat nie mozemy pozwolic sobie z różnych przyczyn na wymianę. A wymianę zrobić pużniej jak będzie taka wola. Lepiej szybko dolać jak mieć sucho w układzie i tak śmigać.

Edited by PRZEMEKC
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...