Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G dziwne zachowanie


Love-AUDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , znajomy który ma też Audi A4 B8 rocznik 2009 od dłuższego czasu ma problem z systemem MMI 3G High . System jest zamontowany oryginalnie w aucie nie było nic dokładane ani wgrywane ani kodowane .

Od pewnego czasu w czasie jazdy gaśnie mu ekran mmi i zapala się ponownie po 2-3 sekundach , radio nadal gra , po chwili znowu gaśnie ekran radio przestaje grać i gaśnie podświetlanie sterowania mmi wokół lewarka biegów . Resetowanie mmi w tym momencie nic nie pomaga mmi się nie załączy dopiero jak zatrzyma samochód wyłączy zapłon to zaczyna ponownie działać , po kilku minutach jazdy znowu to samo , ale czasem nic się nie dzieje przez tydzień wszystko działa .

Podłączałem kompa zaro błędów , czysto , poszukałem trochę w googlach na ten temat i pisali że zalany moduł bluetooth pod siedzeniem pasażera ale w mmi 3g bluetooth jest w głównej jednostce nad klimatronikiem . Sprawdzaliśmy też dla pewności i pod dywanami na podłodze sucho , sprawdzaliśmy też wzmacniacz w tylnej klapie i też suchy nic nie widać żeby gdzieś woda podciekała . wszystkie złącza od ekranu , głównej jednostki , sterowania mmi , radia nawet anteny na dachu sprawdziliśmy że może coś nie styka i nic nie pomogło , co dziwne jak auto stoi przed garażem i radio gra to nic się nie dzieje .

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy podmianie ochrona componentu zadziała

Ja sugerowałem że cos padło ale dzisiaj mi mówi znajomy że ostatnio jakieś dwa tygodnie temu jechał w trasę jakieś ponad 300 km i po wyjeździe z domu oczywiście zdechło mmi , w nerwach kilkakrotnie powkładał kluczyk do stacyjki , mmi zadziałało i pojechał . W trasie nie zresetowało się ani raz mimo iż robił przerwy na stacji i wyłączał auto do tego jechał na nawigacji , wszystko działało jeszcze nawet tydzień później aż do momentu kiedy ostatnio przyszedł odwilż i postanowił auto przed garażem spłukać woda z węża z piasku i soli bez mycia tylko spłukał . Po wyjeździe z domu po żonę jechał może z 3 km i zdechło mmi .

Hmmm dziwne nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi zaczeło się tak robić 2 dni temu gdy nalałem płynu do spryskiwaczy , padać nie padało a auto stoi w garażu więc może ma ktoś pomysł  . Auto a4 b8 2011r z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...