Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie alkohole pijecie/polecacie ?


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam napisałem zwykłą/najtańszą whisky mogę wypić z colą ( najczęściej grając w Fifkę na PS4 ze szwagrem ) :D

Ale 90% moich "spotkań" z tym trunkiem to połączenie z dwoma kostkami lodu i to wszystko.

Jedni nie wyobrażają sobie pić jej z colą a drudzy picia samej - o gustach się nie rozmawia :)

A co do wódek to które pijecie? dzisiaj wypiłem trzy kielonki Danzka Citrus i wchodzi elegencko ze smakiem :D promocja 0,7 = 51zł :)

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wódki toleruję Finlandię i Smirnoff Black. Z whisky/whiskey to:

- ekonomicznie - Tullamore Dew

- trochę drożej - Johnnie Walker Black, Jack Daniel's Single Barrel i moje ostatnie mega pozytywne zaskoczenie Jack Daniel's Gentlemen Jack

Na specjalną okazję czeka u mnie:

2016_01_31_20_34_26.jpg

Smakoszom piwa polecam Leffe Blonde i Affligem

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol jaki najbardziej mi pasował to było porto w Porto,ale jak się okazuje to kupione u nas smakuje tak samo :D Mój drugi wybór to piwo Lwowskie białe i ciemne, szczególnie dobrze smakuje na dachu jakiejś urokliwej, ciekawie urządzonej knajpki jakich we Lwowie pełno :D Ogólnie polecam wypad do Lwowa, bardzo fajne miasto, ma dużo do zaoferowania + można tam żyć jak król przy tym kursie hrywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam w szczególności irlandzką whiskey- nie ma tego dla mnie "przykrego" smaku typu blended jak we wszystkich szkockich (Balantines, Johnny Walker itp.), a za to pięknie pachnie cherry. Najlepiej lubię pić "on the rocks", czyli na jednej/dwóch kostkach lodu

Polecam Panowie wszelkie butelki z napisem JAMESON, od stadardu po Signature reserve ( w Polsce ciężko dostać), czasami widuję w "markjetach" Select Reserve (cena 120-140).

Tullamore D.E.W. też bardzo dobre zwłaszcza te 12-letnie.

Polecam irlandzką whiskey!!

Co do wódki to pojawiła się u nas ostatni dobra norweska wódka AMUNDSEN- polecam dobrze smaczy i kopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholowy smakosz czy też guściarz nie jestem ale...

Piwa to głównie regionalne ;)

Wino baaardzo rzadko (półsłodkie lub półwytrawne, Chile, Australia)

Z mocniejszych alkoholi to przerzuciłem się na wyroby domowej roboty i bardzo sobie chwalę. Zero kaca ani innych nieprzyjemnych objawów :naughty: A jeżeli mam już coś kupić w sklepie to wódeczka na ziemniakach np. Luksusowa. Ostatnio piłem Ja Baczewski ale d..y nie urywa. Jeszcze mi polecono Palace.

Co do whisky. Samej nie jestem w stanie wypić. Widać nie mam szlacheckiego podniebienia :grin: Dlatego popełniam profanację i pijam z colą lub spritem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię się napić tego wieczorkiem. Z pepsi, lodem i plastrem cytryny.

https://1pumplane.files.wordpress.com/2011/07/clarkes-bourbon-whiskey-hatfield.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto pije whisky z colą w ogòle nie kuma o co w tym chodzi.

Sorry ze tak pisze ale.mam dosyc pokaźną wiedze na ten temat, kolekcjonuje ten trunek i mam tego sporą ilosc :wink:

Jasne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Ty wiesz o co chodzi to chetnie posłucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza droga do sraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha

Ja ostatnio pije Jacka z pepsi dla odmiany ;)

Wysłane z iPhone 6s za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio bardzo podeszły whisky z miodem

nawet Jim Beam, którego szczerze nie cierpię na równi z Ballantines za tzw. zapach, w tej wersji jest naprawdę fajny

polecam, kosztuje w Auchan około 65 zl

jimbeam_honey750__58525.1376318081.1280.

a poza tym od lat pije Brandy de Jerez robione na południu Hiszpanii

nie jestem w stanie policzyć ile tego już miałem

uwielbiam, ostatnio coraz łatwiej można znaleźć rożne perełki w polskich sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio bardzo podeszły whisky z miodem

nawet Jim Beam, którego szczerze nie cierpię na równi z Ballantines za tzw. zapach, w tej wersji jest naprawdę fajny

polecam, kosztuje w Auchan około 65 zl

jimbeam_honey750__58525.1376318081.1280.

a poza tym od lat pije Brandy de Jerez robione na południu Hiszpanii

nie jestem w stanie policzyć ile tego już miałem

uwielbiam, ostatnio coraz łatwiej można znaleźć rożne perełki w polskich sklepach

Wolę dopłacić 10 zł i kupić jack danielsa miodowego bo jest znacznie lepszy, a ostatnio piłem jim beam red stag bez coli :decayed: i był mega dobry :)

JB_Red_Stag_Black_Cherry_750ml.png?w=600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi troche śmiać sie z tego chce, chwalicie się że pijecie rozrobione whisky bo bez tego nie da sie tego pić. Jak dla mnie chodzi o trend, wszyscy to i ja......

U mnie w domu schodzą dwa rodzaje alkoholi: piwo maści zielony Lech, wódka maści Stumbras a w garażu żubrówka w metalowych kubkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wódki to pojawiła się u nas ostatni dobra norweska wódka AMUNDSEN- polecam dobrze smaczy i kopie ;)

Heheh to nie jest norweska wódka tylko produkt polskiej firmy Stock.

Ja z piw to gustuję we wszelakich IPA.

Z whisky polecam William Lawson do picia on the rocks, a do smakowania Highland Park np. cos z Warrior Series.

Wszelakie walkery itp sa dla mnie niepijalne bez coli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o moich upodobaniach.

Jeżeli chodzi o piwo, raczej unikam polskich syfów - systematycznie zwiedzam półkę w Almie z ofertą zagraniczną.

Bishop's Finger - http://ocen-piwo.pl/Bishop%E2%80%99s_Finger,1,271. Cena za 1 szt. ok. 12 zł ale coś za coś. Na etykiecie jest zawarta krótka historia tego znakomitego trunku, w smaku łagodne bez żadnych udziwnień.

Guinness Draught - za ok. 28 zł można zakupić czteropak (ważne aby była kulka w środku). Wyborne piwo z dużą ilością piany o kapitalnych walorach smakowych. Receptura oraz proces wytwarzania są objęte tajemnicą.

Wódki nie uznaję,

Wino - Palacio de Anglona, to był strzał na chybił trafił w czasach liceum za ok. 15 zł. Wyrazisty smak, nie jest cierpkie i pasuje do wielu potraw.

Whiskey - Four Roses, Jack Daniels - w różnych konfiguracjach, z lodem lub wodą i czasem pepsi ;)

Whisky - Johnnie Walker oraz Ballantines, może z czasem fundusze pozwolą na odmianę blue, green czy gold.

Okazyjnie Porto - tylko oryginalne a nie to z Biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zwiedzam półkę w Almie z ofertą zagraniczną

kup belgijskie Leffe Blond

miłość po grób :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...