Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 2.0 TDI 190 KM Quattro - sedan


tadziak

Rekomendowane odpowiedzi

Cudowna! Idealny kolor, nie widać brudu i rysek, koła fajne bo komfortowe i takie trochę antygwałty :D Kierownica nawiązuje do tej z BMW M-pakietowej. Ale wnętrze..to jest po prostu mistrzostwo świata!Deska - kocham minimalizację, mało guzików, fajnie wszystko skompresowane, ten ukryty panel przycisków pod klimatyzacją ahhh... Drążek od skrzyni rewelka, 10/10! P.S. Kim trzeba być żeby sobie taką kupić? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virtualny kokpit, full led, automat, za***isty kolor aaaa i jeszcze jedno dynamiczne kierunki :banan:​ auto perfekcyjne jak dla mnie :gicior:

Gratulacje

Szacun :notworthy:

Edytowane przez Timac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadziak teraz w samozachwyt wpadnie po przeczytaniu takich opinii:)

Przynajmniej nie przyczepili ci sie ze masz kolo za male..... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znasz parametry oleju silnikowego w swoim samochodzie? Albo jest cos w instrukcji obslugi na ten temat? Uslyszalem plotke, ze w B9 Audi zastosowalo olej o bardzo nietypowych parametrach i wole to zweryfikowac z rzeczywistym uzytkownikiem :)

Jeszcze niestety nie zaglądałem w ogóle pod maskę pod kątem oleju, a teraz jestem w Norwegii i jeszcze przez jakieś 2 tygodnie nie będę miał dostępu do swojego auta, żeby to sprawdzić. Dam znać jak wrócę, o ile nie wyleci mi z głowy ;)

Cudowna! Idealny kolor, nie widać brudu i rysek, koła fajne bo komfortowe i takie trochę antygwałty :D Kierownica nawiązuje do tej z BMW M-pakietowej. Ale wnętrze..to jest po prostu mistrzostwo świata!Deska - kocham minimalizację, mało guzików, fajnie wszystko skompresowane, ten ukryty panel przycisków pod klimatyzacją ahhh... Drążek od skrzyni rewelka, 10/10! P.S. Kim trzeba być żeby sobie taką kupić? :>

Bardzo dziękuję za super pozytywne opinie, też mi się auto naprawdę podoba ;) Rozważałem m.in. Superba, Passata B8 (jednak to są auta sporo tańsze), ale ostatecznie zwyciężyło przyzwyczajenie do jakości "premium" Audi. Myślałem też nad nowym A6 (po liftingu, z dobrym wyposażeniem), ale jak jeździłem ponad 2 lata 'starym' C7 to zmiana na aktualny model jest strasznie subtelna, wnętrze samochodu się po prostu nudzi, a MMI graficznie strasznie jest przestarzałe.

Co do kupna auta za 'taką kasę' to po pierwsze - samochód jest w leasingu, więc najpierw trzeba spłacić ;) Po drugie w moim zawodzie muszę podróżować często po 1200 km dziennie i musze mieć wygodnie, pewnie i bezpiecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyciszeniem przy prędkościach autostradowych ?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze, tzn. na tym samym poziomie lub ciut lepiej niż w tej mojej A6 z 2013 roku. Natomiast nadal mam wrażenie, że trochę dużo słychać odgłosów z zewnątrz typu przejeżdzające samochody, rozmawiający ludzie na chodniku itd. Czasem, gdy jadę samochodami gorszej klasy to wydaje się, że mniej te odgłosy denerwują, ale możliwe że wynika to z większej ilości szumów toczenia, hałasu silnika itd.


A innej beczki - trochę żałosne jest ze strony Audi, montowanie seryjnie opon Hankook do samochodów za tę kasę. Przecież to klasa opon najwyżej średnia i już sporo osób narzeka, że szumią. W passacie czy golfie dostaje się Michelin/Continentale...

Z wad to bym jeszcze wymienił małą liczbę schowków i miejsca na drobiazgi. W podłokietniku tylko płaska tacka na telefon, schowek od pasażera dosyć mały. Fajniej pod tym względem było w A6, Passacie o Golfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super auto !@ Ale te opony do d*py , naprawde :D Reszta git majonez ! :) Bezawaryjnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tak normalnie to opisujesz, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na temat nowej B9, pewnie przyjdzie czas że nie jeden z nas będzie się do tego modelu przesiadał a wtedy rzetelne uwagi zapewne będą na wagę złota. Ja tylko podziwiam odwagę zakupu tych pierwszych modeli, chociaż już od początku produkcji modelu trochę minęło to jak wiadomo zawsze producenci coś tam z biegiem czasu poprawiają i mam wrażenie że w tych pierwszych modelach może być coś nie dopracowane ... Z tego co pamiętam po pierwszych oględzinach B9 na żywo jak jeszcze nie było oficjalnej premiery w PL to jedynie właśnie ta wspomniana kierownica mi nie przypasowała bo jakaś taka za mała poducha w stosunku do reszty, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i jak sie z taka pojeździ to potem po powrocie do starej będzie wrażenie że jakaś taka za duża ...:)

No co tu dużo gadać, zazdraszczamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tak normalnie to opisujesz, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na temat nowej B9, pewnie przyjdzie czas że nie jeden z nas będzie się do tego modelu przesiadał a wtedy rzetelne uwagi zapewne będą na wagę złota. Ja tylko podziwiam odwagę zakupu tych pierwszych modeli, chociaż już od początku produkcji modelu trochę minęło to jak wiadomo zawsze producenci coś tam z biegiem czasu poprawiają i mam wrażenie że w tych pierwszych modelach może być coś nie dopracowane ... Z tego co pamiętam po pierwszych oględzinach B9 na żywo jak jeszcze nie było oficjalnej premiery w PL to jedynie właśnie ta wspomniana kierownica mi nie przypasowała bo jakaś taka za mała poducha w stosunku do reszty, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i jak sie z taka pojeździ to potem po powrocie do starej będzie wrażenie że jakaś taka za duża ... :)

No co tu dużo gadać, zazdraszczamy :)

Generalnie to fakt, zawsze nowy model to ryzyko, ale akurat Audi swoje nowe samochody raczej tworzy w ramach ewolucji, jest tam tyle sprawdzonych rozwiązań z innych modeli, że chyba nie ma mowy o jakiejś potężnej wpadce. Poza tym ten model A4 strasznie długo powstawał, był opóźniony bo właśnie coś poprawiali, testowali. Co do rzeczy, które są niedopracowane to głównie oprogramowanie:

- Apple Car Play - działa mi trochę loteryjnie, bywa, że podłączam telefon, a nie aktywuje się Car Play. Z kolei głupie jest, że nie da się podłączyć telefonu przez USB w celu ładowania bez odpalenia Car Play. Natomiast nie zawsze chcę mieć to Car Play aktywne, bo połączenia telefoniczne itp. lepiej wykonuje się poprzez zwykły interfejs bluetooth Audi MMI (z kierownicy).

- Predictive Efficency Assistant - czyli asystent, który przy współpracy z ACC powinien dostosowywać prędkość samochodu do ograniczeń i ukształtowania drogi (zakręty, ronda) u mnie jest niedostępny. Byłem w 2 serwisach i nikt nie wie dlaczego...

- Przy połączeniach telefonicznych czasem głos rozmówcy potrafi wzbudzać obudowę głośników/plastiki i słychać takie nieprzyjemne wibracje. Podobnie jest jak odzywa się kontrola głosem z Audi MMI, ale też nie zawsze. Trochę te plastiki wszystkie są gorzej spasowane niż w A6, za dużo ozdóbek i elementów.

- Spalanie jest okey, chociaż dalekie od katalogowego. Aktualnie średnio mam 6,2 l, ale sporo jeździłem po autostradach z dużymi prędkościami. Przy takiej oszczędnej jeździe po lokalnych drogach da się zejść do 4,9 l.

Edytowane przez tadziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, świetny wózek jak każde AUDI

ale nie przesadzaj z technologią bo tu jej nie ma nic innowacyjnego sie nie pojawiło, dalej jest koło i silnik spalinowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziak gratuluję zakupu! Przepadam wręcz za wyglądem B9, zewnątrz jak i w środku ;)

Również cieszy mnie to, że masz pozytywne opinie na temat tego modelu, bo po długiej i dużej burzy mózgów doszedłem do wniosku, żeby takową zamówić ;)

Paradoksalnie jako drugie auto do domu, ale nie stać mnie było niestety nie taki wypas wyposażniowy :(

Jednakże jestem zadowolony z wyboru, Nareczona również ;)

Byle do marca! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej jeżdzę tym bardziej denerwuje mnie niestabilność multimediów. Trochę to wygląda jak jakaś wersja beta. Np. Przy słuchaniu muzyki via bluetooth lista utworów miga, zamiast kolejnych utworów pokazują się jakieś trzykropki, Carplay działa raz na jakiś czas. Tzn. jak już raz nie zadziała podczas danej podróży to koniec, nie odpali się do końca dnia. Do tego wzbudzają się boczki drzwi przy niektórych dźwiękach (np. nawigacja z Google Maps) no i ten Active Lane Assist to działa kiedy ma ochotę. Na tej samej drodze potrafi raz wykrywać wszystko, a dzień później kompletnie nie widzieć linii. A cały "Predictive Efficiency Assistent" nadal jest w moim aucie niedostępny. Napisałem do Audi reklamację to od miesiąca nie ma odpowiedzi, w serwisie nie byli w stanie też tego aktywować. Rozumiem, że to nowy model, ale tyle go testowali, poprawiali, że mogłoby to wszystko działać jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Sam zastanawiam się nad kupnem audi a4. Patrząc z perspektywy kilku miesięcy dokonałbyś tego samego wyboru, czy coś zmienił? Chociażby pod kątem wyposażania opcjonalnego?

Myślę również nad a5. Z tymże pewnie lada moment pojawi się nowa linia i trochę głupio będzie jeździć "starym nowym" samochodem. Bardzo podoba mi się lexus is, ale zniechęca mnie cały interfejs multimedialny, który chyba powstawał za czasów Noego.

Czy może miałeś jakiś epizod z bmw w trakcie wybierania auta? Seria 4 jest naprawdę ładna i świeższa od konkurencyjnej a5. Bardziej odpowiada mi sportowa stylistyka (a5, seria 4) aniżeli "stateczna" seria 3 i a4. Czy w gąszczu tych informacji, i może z własnego doświadczenia, byłbyś w stanie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Sam zastanawiam się nad kupnem audi a4. Patrząc z perspektywy kilku miesięcy dokonałbyś tego samego wyboru, czy coś zmienił? Chociażby pod kątem wyposażania opcjonalnego?

Myślę również nad a5. Z tymże pewnie lada moment pojawi się nowa linia i trochę głupio będzie jeździć "starym nowym" samochodem. Bardzo podoba mi się lexus is, ale zniechęca mnie cały interfejs multimedialny, który chyba powstawał za czasów Noego.

Czy może miałeś jakiś epizod z bmw w trakcie wybierania auta? Seria 4 jest naprawdę ładna i świeższa od konkurencyjnej a5. Bardziej odpowiada mi sportowa stylistyka (a5, seria 4) aniżeli "stateczna" seria 3 i a4. Czy w gąszczu tych informacji, i może z własnego doświadczenia, byłbyś w stanie coś doradzić?

Przymierzałem się do BMW 4/3/5, ale wyglądało to tak: Mimo wszystko BMW 3 i 4 to we wnętrzu krok w tył. Jakość plastików miejscami to poziom golfa. Co prawda jak się zamówi różne wstawki, ambiente itd to jakoś to wygląda, ale mimo wszystko. Do tego jest dosyć ciasne (bmw 3 - 4 lepiej).

Denerwował mnie np. klasyczny hamulec ręczny. Niektórzy lubią, ale jednak jak się człowiek przyzwyczai do elektrycznego to jest to trochę krok wstecz. Ogólnie zależało mi na samochodzie, który dobrze radzi sobie zimą. W Bmw standardowo jest napęd na tył, który jest zdecydowanie najgorszy na lód/śnieg. X-drive już z kolei kosztuje.

Do BMW 4 miałem też uraz ze względu na bezramkowe okna. Fajnie to wygląda, ale już w Passacie CC miałem powtarzające się problemy z przymarzaniem ich do uszczelek i brakiem możliwości dostania się do auta. Pozostaje wtedy mozolne drapanie jakąś kartą kredytową i odrywanie uszczelek, aby okna raczyły zejść w dół i wpuścić nas do samochodu...

Testowałem BMW 5 w jakiejś wersji sportowej, ale nie powaliło pod względem wyciszenia. Poza tym jak się człowiek najeździ ileś lat VW/Audi to trudno przestawić się na niektóre rozwiązania techniczne od BMW. Do tego jeszcze ten nieodłączny snobizm i fatalny image, jaki mają kierowcy BMW w Polsce. Jak ktoś wyprzedza gdzieś na trzeciego, łamie przepisy to jak nic - BMW ;) Nawet sprzedawcy i cały salon tak zadzierają nosa, jak to oni są najlepsi, wyznaczają trendy, inne marki mogę im buty czyścić...

Co do ogólnych wrażeń to mimo wszystko (jestem strasznie wybredny i narzekający) to jestem zadowolony z wyboru. Oczywiście pewne pojedyncze elementy są może lepsze w innym aucie, ale całościowo zalety A4 przeważają. Być może zastanowiłbym się nad zakupem aktualnej A6, bo są spore rabaty, auto dopracowane, oprogramowanie też, można dokupić np. podwójne szyby, więc wyciszenie super. Natomiast odstrasza od A6 np. ten system MMI, który wizualnie nie zmienił się chyba od 5 lat, rozdzielczość ekranu słaba, sama nawigacja ma grubsze obramowanie niż sam ekran. Poza tym jak ktoś najeździł się A6-tką przez 2-3 lata to głupio zmieniać auto na prawie takie samo (różnice wizualne w stosunku do wersji sprzed liftingu to tylko z lupą).

Jeśli chodzi o opcje to na razie średnio mi się przydają te kamery Top View, ale wygląda bajerancko i jest w pakiecie Technology. Nie jestem zachwycony nagłośnieniem B&O, może Audi Sound System by wystarczyło...Audi Smart Phone Interface to trochę gadżet, pewne rzeczy gorzej działają niż na zwykłym Audi MMI (bluetooth). Virtual Cockpit gdy już ma się Head-up jest trochę zbędny, ale za cenę 1400 zł troszkę szkoda nie mieć, bo wygląda super. Tuner cyfrowy DAB w Polsce zupełnie nie przydaje się, a za granicą sporadycznie. Klimatyzacja wystarczy raczej standardowa, chociaż gorzej wygląda.

Wiadomo - można zrezygnować z pakietu elementów skórzanych czy ambiente, ale auto traci wówczas wizualnie ;)

Ogólnie ogromną siłą nowego A4 jest armia asystentów, nowinek technicznych i gadżetów, których nie ma ani A5 ani A6. Ta sygnalizacja przy wysiadaniu z auta, ostrzeganie przed nadjeżdzającym samochodem przy cofaniu, czy skręcaniu na skrzyżowaniu - to wszystko jest sporo warte. Póki co czekam jednak aż Audi dopracuje wszystkie rozwiązania na poziomie software'u, bo za dużo jest bugów...

Jeszcze jakby kogoś interesowało - testowałem wczoraj trochę wyciszenie w aucie takim samym decybelomierzem jak Zachar w Autocentrum. Przy 130 km/h (licznikowo 136) wyszło około 63,5-64dB, więc całkiem w porządku wynik.

Edytowane przez tadziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tadziak za odpowiedź. Twoje słowa są naprawdę bardzo pomocne. Swoją drogą to naprawdę dziwne, że wyższy model A6 jest w tyle, pod względem technologicznym, do A4. Muszę przyznać, że jestem już mocno podjarany tą a4. Jeździłem A6 (tata ma) z 2010r. i naprawdę jest super. Jego zdanie jest identyczne i kolejny samochód to na 100% będzie audi. Także zgodzę się z Tobą, że jeżdżąc audi niespecjalnie widzi się perspektywa przesiadki do bmw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tadziak za odpowiedź. Twoje słowa są naprawdę bardzo pomocne. Swoją drogą to naprawdę dziwne, że wyższy model A6 jest w tyle, pod względem technologicznym, do A4. Muszę przyznać, że jestem już mocno podjarany tą a4. Jeździłem A6 (tata ma) z 2010r. i naprawdę jest super. Jego zdanie jest identyczne i kolejny samochód to na 100% będzie audi. Także zgodzę się z Tobą, że jeżdżąc audi niespecjalnie widzi się perspektywa przesiadki do bmw ;)

Jeszcze dodam, że wreszcie odblokowali mi w serwisie tzw. "Predyktywny Asystent Efektywności". Niezły bajer: samochód na podstawie wykrywanych znaków drogowych sam mi zwalnia do przepisowej prędkości, a przyśpiesza gdy ograniczenie się kończy. Podobnie przed jakimiś ostrymi zakrętami, rondami. Praktycznie nic nie trzeba już robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy zawsze poprawnie wychwytuje znaki? Z tego, co słyszałem w ogóle o czytaniu znaków i np. wyświetlaniu ich na szybie to działa to tak sobie - prawdopodobieństwo poprawności wynosi 50% - czyli albo poprawnie, albo nie :P

Pewnie jak pojeździsz dłużej to będziesz mógł sam uczciwie ocenić, czy audi jakoś nad tym popracowało.

Tylko nie zapomnij, że nie można w stu procentach polegać na tych asystentach ;) Ba, nie powinno się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakość plastików miejscami to poziom golfa. Co prawda jak się zamówi różne wstawki, ambiente itd to jakoś to wygląda, ale mimo wszystko. Do tego jest dosyć ciasne (bmw 3 - 4 lepiej).

Z reguły w swoich spostrzeżeniach jesteś dość obiektywny, natomiast w tym miejscu muszę się włączyć. Ja rozważam zarówno Audi jak i BMW, nie będę dyskutował o wyprzedzaniu czy zadzieraniu nosa bo to generalizacja natomiast:

1) w BMW jest zupełnie inna pozycja za kierownicą, przez wielu określana jako wzorcowa, może sprawiać wrażenie ciasności, ale centymetry mówią co innego - to Audi jest wewnątrz mniejsze - szczególnie z tyłu...

2) Jakość plastików, wstawki..., tak to nie Rollce, ale dramatu nie ma. Swoją drogą usiądź w Audi bez "pakietów" to też się poczujesz nieswojo - tak to działa.

Audi ma lepszego Diesla / kultura pracy bo przyspieszenie zabija Stronic / i jest cichsze...

I tak można w nieskończoność...dobrze, że można wybierać :-)

Oba są super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...