Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmienić diesla na benzynę czy zostawić ?


Wojtek16

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :hi:

Od dłuższego czasu mam mieszane uczucia co do jednostki jaką mam w swoim samochodzie.
Posiadam A4 B6 sedan w silniku diesla 1.9 131km (AWX),myślę o zmianie na 1.8T 163/190km.
Skąd ten pomysł? A to dlatego,że głównie pokonuję krótkie odcinki,np. do pracy mam ok.800m no,a diesel raczej takich nie lubi :facepalm:
Swoją B6 posiadam od października 2015r. Zaraz po kupnie zmieniłem rozrząd,oleje,amortyzatory itp. ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony,zadbana w środku jak i na zewnątrz. Jestem jej pierwszym właścicielem w Pl,drugim od nowości,przebieg nie całe 250tyś, kolor czarny z zewnętrznym s-line.
Sam już nie wiem co robić jeździć tym co mam,czy lepiej myśleć nad zmianą? Piszę tutaj,bo liczę na Wasze podpowiedzi. :)

Pozdrawiam.
Wojciech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co lepiej to sie przesiądź na rower - na takich odcinkach to benzyna tez sie nie rozgrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt,że mieszkam na terenie górzystym to jeździłbym chociażby na rolkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 800 m to w 15 min pieszo spacerkiem zrobisz dla zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 800 m to w 15 min pieszo spacerkiem zrobisz dla zdrowia ;)

W lecie po całodniowej pracy w pełnym słońcu raczej mam średnią ochotę na spacer ;) poza tym np. do sklepu (5km) też mam iść pieszo? :grin: nie powiedziałem przecież,że pokonuję tylko i wyłącznie trasy 800m,ale takich 50km raczej też nie mam za dużo,wiem,że dla niektórych wyda się to śmieszne,ale takie są realia :P w ciągu roku robię ok.10-12kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 x po 800 m to bym na twoim miejscu robił z buta ( chyba że to jest różnica poziomów :naughty::kox: ) a nie męczył auto :P

W sumie to w jedną stronę z buta, z górki można na chulajnodze :grin:

A jak trzeba gdzieś dalej pojechać , to dopiero autem :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dawno kupywałeś auto to nie trzeba było od razu myśleć,a tak to porobiłeś wszystko i do sprzedania no i nie ukrywajmy że zaraz ludziska będą podejrzewać że coś z autem nie tak.Sam stałem przed takim dylematem i zdecydowałem się jednak na benzynę choć dieslem lepiej mi się śmiga.

Wysłane z Nexusa 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wóz sprawdzony już, zrobione co tam trzeba, teraz musiałbyś sprzedać to już byś stracił a kupno nowego auta też nie będzie proste tym bardziej, że mówisz o bexie, gdzie wyboru nie ma zbyt dużego i jest na to duży popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o takie podpowiedzi mi chodziło :wink: więc raczej dieselek zostanie ze mną na dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swapa na 2.7t bedziesz te 800m pokonywał szybciej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajne autko z dobrym silnikiem. Wyjedź z domu 10 min wcześniej, karnij się po okolicy a po pracy zrób podobną rundkę i po problemie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw diesla sobie, tylko raz w tygodniu przegoń go na trasie żeby akumulator sie doładował i wywaliło syf z silnika który odkłada się podczas zamulania na krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw diesla sobie, tylko raz w tygodniu przegoń go na trasie żeby akumulator sie doładował i wywaliło syf z silnika który odkłada się podczas zamulania na krótkich odcinkach.

I tak właśnie zrobię ;) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie 2km do pracy :)
A tez jeżdżę dieslem :)
Na wiosnę rower kupuję obowiązkowo :)
Ale rocznie ok 30tys zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to diesel czy benzyna ,taka odległość nie robi im dobrze.

Jeżeli autko sprawuje się dobrze to bez sensu zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki sam dylemat. Nawet wystawiłem klekota. Stwierdzilem, że niw chce mi się bawić ze sprzedażą, ludzie tylko marnowali mój czas, a później nie wiesz na co trafisz. Wiem co mam, wiem co zrobiłem, co mam do zrobienia. Także...... zrobię i będę miał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówicie,czasami im więcej człowiek kombinuje tym gorzej na tym wychodzi ;) Więc zmian nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...