Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T 16l/100km.


CreShu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio postanowilem sprawdzic spalanie mojej a4ki, i wyszło nast. : w trasie 9/100km, w mieście 16l/100km przy jezdzie spokojnej do 2 tyś obrotów. Byłem u gazownika gaz ustawiał bo był osłabiony podobno. I po kalibracji właśnie takie spalanie. Sądzę, że to za dużo jak na 1.8 t. Dodam, że turbina mi kuśtyka i powoli bedzie pora na wymiane tj.( wirnik ma luz poprzeczny). Czy to może mieć coś wspólnego ze spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw VAG.

Czujnik wody & sonda lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomnialem dodać. VAG sprawdzany błąd : 0561 - regulacja mieszanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewa sie, kup nowy czujnik wody w ASO razem z oringiem. Sprawdz tez dzialanie sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, w wolnej chwili sprawdzę. A Czy czujnik wody nada się z a4 b5, 1.9 TDI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz czsami na spot to sie duzo dowiesz:), na temat 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info na temat spotow najblizszych masz ? :D


Ostatnio pod VAGiem sprawdzany czujnik temp i sonda lambda. Wszystko chodzi bez problemu. Lekko sie mapy nie zgrywają . Ktoś ma jakis pomysl co moze byc nadal nei tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u znajomego było sprawdzane, nie mam aktualnie . :/ Ale mowil ze sonda ladnie pracuje jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze "ładnie" pracuje :facepalm:

Mnie nie interesuje jak pracuje tylko jakie wskazuje wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ustawiłem sobie wczesne przełączanie LPG i robię odcinki 4-5km po mieście jeżdżąc dynamicznie też wychodzi spalanie 15-16 w mieście, a na trasie poniżej 10 da się zejść.

W sedanie miałem mniej po mieście, ale tam dużo później przełączało się LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dev pisze kanal 32 i 33 będziesz wiedział co i jak. U mnie w Q średnio 13. W mieście spali 15-16. Po programie wózek. Jak z Kolegą Tomek b7 wyregulowaliśmy gaz to samochód jedzie dużo lepiej i na butli robię 50 kilometrów więcej. A mapy się nie pokrywają. Są ustawione pod vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w mieszanego trybu 100km trasy 20 miasta wychodzi mi jakoś 12-13 litrów ale mam chipa + q i jade 120km/h minimum bo Ska :D. po miescie tylko to sie boje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gaz przy temp. jakie teeraz panują przełącza się z rana po jakiś 5 min. Ostatnio było wszystko wporządku po ustawieniu map lecz teraz znowu zrobilem 130km w tym 40 poza miastem i 2/3 baku nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. U mnie w 1.8t po mieście gazu spala 12-14 na 100. Przynajmniej od tankowania do tankowania,gaz mam ustawiony na przełączanie przy 30st. temperatury silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...