Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odzyskać dane z dysku HDD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W laptopie Toshiba mam dysk 640GB i coś się stało gdyż podczas uruchamiania wyskoczył komunikat w skrócie że nie ma systemu. Po podpieciu dysku do drugiego komputera okazało się że nic nie ma na dysku, jest Partycja recovery 1,46 GB, Nieprzydzielone miejsce 579 GB oraz zdrowa partycja 15 GB. Na dysku było sporo zdjęć które chciałbym odzyskać - w jaki sposób mogę spróbować to zrobić samemu?

Dysk w ogóle chyba nie bedzie nadawał się do pracy gdyż chyba coś jest uszkodzone z łożyskowaniem talerza bo ma wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba oddać do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona tablica alokacji.

Można ją odzyskać i wszystko wróci na miejsce ale jak jest fizyczne uszkodzenie to szanse spadają i to drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona tablica alokacji.

Można ją odzyskać i wszystko wróci na miejsce ale jak jest fizyczne uszkodzenie to szanse spadają i to drastycznie

Roberto a jakaś wskazówka w jaki sposób ją odzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W laptopie Toshiba mam dysk 640GB i coś się stało gdyż podczas uruchamiania wyskoczył komunikat w skrócie że nie ma systemu. Po podpieciu dysku do drugiego komputera okazało się że nic nie ma na dysku, jest Partycja recovery 1,46 GB, Nieprzydzielone miejsce 579 GB oraz zdrowa partycja 15 GB. Na dysku było sporo zdjęć które chciałbym odzyskać - w jaki sposób mogę spróbować to zrobić samemu?

Dysk w ogóle chyba nie bedzie nadawał się do pracy gdyż chyba coś jest uszkodzone z łożyskowaniem talerza bo ma wibracje.

Dysk też jest Toshiby? Możesz odpalić linuxa z płyty i zobaczyć czy coś pokaże, tylko pamiętaj żeby w razie czego kopiować jak najmniejszymi partiami i tylko najważniejsze rzeczy. Przynajmniej ja tak miałem w swoim dellu gdzie miałem dysk 640 toshiby, mi padła w nim najprawdopodobniej głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie przydac..

program nazywa sie dmde i sam go uzywalem w podobnej sytuacji - poszukaj na necie instrukcji jak z niego korzystac;

mankamentem jest to, ze odzyskuje sie pojedyncze pliki (moze ich byc duzo na raz) a nie foldery - i to jest bardzo upierdliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program nazywa się TestDisk & PhotoRec,z rok temu padł mi dysk z ogromną ilościa ważnych danych z setkami folderów odzyskałem wszystko.pare godzin to zajeło ale sie udało.

tu masz link z instrukcją:

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Edytowane przez kermit1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W laptopie Toshiba mam dysk 640GB i coś się stało gdyż podczas uruchamiania wyskoczył komunikat w skrócie że nie ma systemu. Po podpieciu dysku do drugiego komputera okazało się że nic nie ma na dysku, jest Partycja recovery 1,46 GB, Nieprzydzielone miejsce 579 GB oraz zdrowa partycja 15 GB. Na dysku było sporo zdjęć które chciałbym odzyskać - w jaki sposób mogę spróbować to zrobić samemu?

Dysk w ogóle chyba nie bedzie nadawał się do pracy gdyż chyba coś jest uszkodzone z łożyskowaniem talerza bo ma wibracje.

Dysk też jest Toshiby? Możesz odpalić linuxa z płyty i zobaczyć czy coś pokaże, tylko pamiętaj żeby w razie czego kopiować jak najmniejszymi partiami i tylko najważniejsze rzeczy. Przynajmniej ja tak miałem w swoim dellu gdzie miałem dysk 640 toshiby, mi padła w nim najprawdopodobniej głowica.

Tak też z Toshiby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajecie mu programy do odzyskiwania danych a jemu potrzebne jest oprogramowanie które przywróci lub naprawi MBR a nie jakieś odzyskiwanie.

Poszukaj jest sporo programów do naprawy MBRa np Gparted lub wiele innych.

Poczytaj jest tego sporo.

Dopiero jak nie uda Ci się nic z przywróceniem tablicy to kombinuj z odzyskiwaniem plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to bym chciał zrobić obraz tego dysku 1:1 jeśli jest taka możliwość, żeby nie rzeźbić po nim bezmyślnie i nie dobić bardziej ...

Po 2 jest prawie pewne, że dysk jest już uszkodzony fizycznie, więc szanse na powyższe są małe.

Po 3 Ściągnij sobie kolego płytę Hirens Boot 15.2 są tam narzędzia do odzyskiwania danych, naprawy MBR i naście innych , polecam Easeus Data Recovery Wizard do odzyskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...