Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż foteli elektrycznych, podgrzewanych z pamięcią


wrzosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Czy ktoś pomoże mi z rozszyfrowaniem zielonej kostki do podłączania przednich foteli poprawcie mnie jeśli się mylę:

 

Fotel kierowcy (bez pamięci i wentylowania) zielona kostka:

Pin 1 - wraz z pinem 1 z kostki pasażera  zwieramy i podłączamy do pin 25 kostka t32b w MCE

Pin 2 - bezpośrednio z MCE kostka T32b pin 14

Pin 4 - bezpośrednio z MCE kostka T6f pin 1

 

Fotel pasażera (bez pamięci i wentylowania) zielona kostka:

Pin 1 - wraz z pinem 1 z kostki kierowcy  zwieramy i podłączamy do pin 25 kostka t32b w MCE

Pin 2 - bezpośrednio z MCE kostka T32b pin 19

Pin 4 - bezpośrednio z MCE kostka T6f pin 6

 

W zasadzie nie mogę się połapać w schemacie co znaczy połączenie z masą w wiązce przewodów  wnętrza samochodu ( dotyczy to pinu 1 w kostkach pasażera i kierowcy ) powinny być te przewody zmostkowane i poprowadzone do MCE czy podpięte do masy  a MCE podpięte do masy oddzielnie.... ;b 

 

 

 

 

 

OGRZEWANIE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się znajduje punkt 401 wcwiazce przewodów albo jak taki punkt w elsie znaleźć?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy panel sterowania nawiewu klimatyzacji posiada ochronę komponentu? Czy MCE ma tu znaczenie?

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andrzejx napisał:

Witam. Panowie czy panel sterowania nawiewu klimatyzacji posiada ochronę komponentu? Czy MCE ma tu znaczenie?

Panel ma ochronę komponentu, MCE ma znaczenie - jeśli nie miałeś wcześniej podgrzewanych foteli, to raczej nie ma pinów i też jest wtedy do zmiany (+ ochrona komponentu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie podpinamy Piny 6 i 7 z czerwonej kostki?

Edytowane przez _Czarny_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zakupiłem fotele el do b8 mam pytanie

-do postu ww u kolegi 

Pin 1 - wraz z pinem 1 z kostki pasażera  zwieramy i podłączamy do pin 25 kostka t32b w MCE

 

-Gdzie podłączyć zasilanie z prawego fotela do elektryki czerw wtyczka w podłodze 

Edytowane przez Patryk933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2016 o 20:43, wrzosu napisał:

inalnie mieliście ele. Lędźwie zabieg w

Kolego Wrzosu ja mam A5 z 2012r, myślisz że sprawa wygląda tak samo jakbym kupił grzane stołki z elektryką, bo mam bez grzania...

fotele.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze rozumiem, że zielona wtyczka jest od grzania? Chodzi mi o to, że chcę wymienić szmaciane z grzaniem na skórzane. Niby jest kilka sztuk na alledrogo, ale w opisie nic nie ma o grzaniu, a jak pytam sprzedającego to o dziwo wszystkie grzeją... Da się to jakoś potwierdzić po np. zdjęciu wtyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował może ktoś przerzucić fotele z anglika?  Jest szansa na tego typu swap ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 10:50, Igorpolanski napisał:

Troszkę odkopię temat, Chodzi głównie o podłączenie modułu pamięci pod CAN, gdzie to podłączyć najlepiej ? 

Siema... Potrzebujesz jeszcze pomocy z can?

 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w module bcm1 (8k0 907 063 N) mam w byte 11 bit 0 i bit 1 "zainstalowane ogrzewanie przedniego lewego/prawego fotela" to znaczy że moduł ten obsługuje grzane fotele i wystarczy podpiąć zielone kostki z foteli do tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 20:28, uncun napisał(a):

jeśli w module bcm1 (8k0 907 063 N) mam w byte 11 bit 0 i bit 1 "zainstalowane ogrzewanie przedniego lewego/prawego fotela" to znaczy że moduł ten obsługuje grzane fotele i wystarczy podpiąć zielone kostki z foteli do tego modułu?

Z tego co się orientuję to ten moduł nie obsługuje grzanych foteli, potrzebujesz z końcówka P, też mam N. 

Edytowane przez revil4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, revil4x napisał(a):

Z tego co się orientuję to ten moduł nie obsługuje grzanych foteli, potrzebujesz z końcówka P, też mam N. 

no właśnie patrzyłem w etce że nie obsługuje niestety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, uncun napisał(a):

no właśnie patrzyłem w etce że nie obsługuje niestety ;/

No ja u siebie też o tym myślę, ale moduł 300, panel klimy 100 do tego 2x CP, fotel minimum 1k, kable gotowe na allegro 200. Tylko kto mi zdejmie CP i zakoduje to w aso w Lublinie 450zl od modułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 21:32, revil4x napisał(a):

No ja u siebie też o tym myślę, ale moduł 300, panel klimy 100 do tego 2x CP, fotel minimum 1k, kable gotowe na allegro 200. Tylko kto mi zdejmie CP i zakoduje to w aso w Lublinie 450zl od modułu 

Ja zmieniłem fotele bez niczego na sline skóra + materiał z grzaniem i el. lędźwiami tylko, że nic z tego nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 18:47, uncun napisał(a):

Ja zmieniłem fotele bez niczego na sline skóra + materiał z grzaniem i el. lędźwiami tylko, że nic z tego nie działa :D

no tak, ale podłączyłeś te fotele? jaki masz panel klimy?

 

ja namierzyłem koło siebie gościa co zdejmuje cp i zbieram graty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, revil4x napisał(a):

no tak, ale podłączyłeś te fotele? jaki masz panel klimy?

 

ja namierzyłem koło siebie gościa co zdejmuje cp i zbieram graty 

8t1 820 043 AG. Nie podłączyłem nic jeszcze zbieram graty jak ty i jak będę miał czas przy świętach to podłączę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...