Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż foteli elektrycznych, podgrzewanych z pamięcią


wrzosu

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy opis, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Jako, że założyciel innego wątku o fotelach nie zagląda na forum już za wiele, postanowiłem sklecić temat w jedną całość. Ogromną pomocą przy ogarnianiu tematu był właśnie wątek kolegi darecy oraz bezgraniczna dobroć Grzegorza wrclaguna ;) Pragnę dodać, że bierzecie pełną odpowiedzialność za to co robicie w swoim samochodzie ;)

Samochód miałem wyposażony w zwykłe manualne, szmaciane fotele. Jako, że trafiła się „okazja” kupiłem środek w pięknym stanie w wersji „sport” skóra/alcantara. Sterowanie full elektryka, pamięć fotela kierowcy, grzanie obu stołków. Okazało się, że była to „okazja”, bo sprzedawca wymontował i wystawił na innej aukcji moduł pamięci.. ale cóż.

Zanim zabierzecie się do demontażu połowy auta zaopatrzcie się we wszystkie niezbędne wiązki, kable itp. Można kupić u wrclaguna, u mnie lub uszyć samemu.

Potrzeba

2x czerwona wtyczka elektryki foteli i pamięci nr 4F0 937 743B

2x zielona wtyczka grzania nr 4F0 937 741F

1x zielona wtyczka grzania wchodząca do bordenz 4F0 937 731F

Kilka metrów kabli 0,5mm do stałego prądu!!!

Piny:

DODAM!!

367c9c8e0ef119a8m.jpg

Cena za piny i wtyczki w ASO to ok 110zł

Demontaż foteli:

- Odłączamy wszystkie kostki (zachowujemy szczególną ostrożność przy wtyczce żółtej - poduszki i napinacze!) Oczywiście na wyłączonym zapłonie!

-odkręcamy fotel 4 śruby klucz/nasadka spline M10.

-upewniamy się jeszcze raz, że wtyczki wypięte i możemy szmacioki wyjmować, odstawiać za dom pod jabłonkę(żeby na grillu wygodnie siedzieć :D )

*Kanapa tył:

Siedzisko trzyma się na dwóch zaczepach. Trzeba po prostu szarpnąć w górę i wychodzi. Przed robotą warto zaopatrzyć się w nowe tuleje mocujące kanapę, bo zazwyczaj pękają.

*oparcie tył:

jak położycie oba oparcia, zauważycie pomiędzy czarna blaszkę na jednej śrubce Torx 25?. Trzeba zdemontować blaszkę, podnieść lekko do góry jedną z dwóch części oparcia i wysunąć z boczka. To samo z drugą.

Przygotowanie do prowadzenia wiązki:

-otwieramy klapkę bezpieczników od kierowcy strony,

-demontujemy dolną osłonę nad pedałami 3x śruba klucz 8 UWAGA na złącze diagnostyczne!

-demontujemy rączkę otwierania klapy;

-demontujemy progi dookoła auta;

Sposób oraz miejsca poprowadzenia wiązki zależy od uznania rezacza. Jeśli jesteś paprokiem rzucisz po prosu kable niech leżą. Jeśli nie jesteś, dokleisz się w oryginalną wiązkę za pomocą taśmy materiałowej. Oryginalnie wiązka idzie w progu strony kierowcy, dalej pod kanapą tylną i do progu pasażera.

Podłączenie elektryki:

Podłączenie sterowania elektrycznego polega na podaniu 12v do czerwonej wtyczki fotela.

Jeśli oryginalnie mieliście ele. Lędźwie zabieg was nie dotyczy.

WTYCZKA CZERWONA 10PINOWA

PIN 2 to zasilanie od lampki oświetlenia fotela. Ciągniemy do MCE 09 WTYKA T17l ( czarna) PIN 14 (QQ1 na tył)

PIN 3 to masa od lampki oświetlenia fotela (QQ1 na tył) łapiemy w dowolnym miejscu po drodze od fotel do skrzynki z bezpiecznikami.

PIN 4 to zasilanie 12V do bezpiecznika nr 3 w czerwonej dużej wtyczce od strony kierowcy
PIN 5 to masa elektrycznych foteli. łapiemy w dowolnym miejscu po drodze od fotel do skrzynki z bezpiecznikami
PIN 6 to CAN do pamięci

PIN 7 to CAN do pamięci

Fotel niestety był bez modułu pamięci.. do kupienia na allegro za bagatela ok 500zł+trzeba liczyć CP ok 250-300zł. Można jednak zrobić tak jak ja. Dorwałem inny fotel bez pamięci, a z full elektryką i podmieniłem kilka rzeczy. Tzn przełączniki ustawienia fotela + wiązka która z nich wychodzi do silniczków. Po tym zabiegu fotel rusza.

Podłączenie grzania:

WTYCZKA ZIELONA 10 PINOWA

PIN 1

PIN 2

PIN 3

PIN 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób, tak jak i ja miałem, maja sportowe fotele s-line skórzane/pół skórzane tylko z elektrycznymi bickami, albo i bez :facepalm: . Zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych szmaciane fotele w pełnej elektryce (o dziwo zdarzają się i takie ), w moim przypadku były to fotele z Q5. Przerzuciłem całe gąbki z poszyciem ( czas pracy ok 5h, na spokojnego przy :drinks: ) i cieszymy się pełną elektryką :cool: i koszta są "prawie" o 50 % mniejsze

Najważniejsze przy przekładce stelaża to, zakup identycznych foteli (kubełki itp),

Edytowane przez bigjasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy sterownik 8K0959760A obsługuje fotele z pełna elektryką,pamięcią i grzanie czy może być od Q5

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fotele pasują od kombi do sedana (a4 b8)?

Tak pasują :hi:

a tylnie siedzenia też? nie trzeba nic przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie nie jestem elektrykiem ale lutowac potrafie.

Mialem zwykle fotele z lampkami i grzaniem zamienilem na polskory z grzaniem lampkami plus dodatkowo ledzwie.Wtyczki pasowaly oprocz airbagowej zoltej.Ta sobie zamienie ze starych foteli.Natomiast ledzwie nie dzialaja.Rozumiem ze musze dodac do czerwonej wtyczki kabel od czerwonej wtyczki pon nr 4 do bezpiecznika nr 3 kolo lewej strony kolumny kierownicy.oraz mase od czerwonej wtyczki pin nr 5 do masy auta po drodze.Czy przy tym bezpieczniju nr 3 bedzie wolne miejsce jak sie laczy ten kabel z bezpiecznikiem.Czy w aso sie kupuje ten element.Dzieki za wyrozumialosc.


Panowie nikt nie pomoze?Tyle przejzalem juz postow i nie jestem jeszcze pewien do konca co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrclaguna a te piny dobrze rozposalem.Oswiec mnie staly plus gdzie szukac.Czy to jest bezpiecznik nr 3 jak opisuja.Jestem laikiem w temacie elektryki.Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrclaguna a te piny dobrze rozposalem.Oswiec mnie staly plus gdzie szukac.Czy to jest bezpiecznik nr 3 jak opisuja.Jestem laikiem w temacie elektryki.Dzieki za pomoc.

Tu masz w pierwszym poscie :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-montaz-wentylowanych-siedzen-2008-2012/?p=3102834#entry3102834

wtyka CZERWONA 10 PIN

PIN 4 to zasilanie 12V do bezpiecznika nr 3 w czerwonej duzej wtyczce od strony kierowcy

PIN 5 to masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrclaguna a te piny dobrze rozposalem.Oswiec mnie staly plus gdzie szukac.Czy to jest bezpiecznik nr 3 jak opisuja.Jestem laikiem w temacie elektryki.Dzieki za pomoc.

Tu masz w pierwszym poscie :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-montaz-wentylowanych-siedzen-2008-2012/?p=3102834#entry3102834

wtyka CZERWONA 10 PIN

PIN 4 to zasilanie 12V do bezpiecznika nr 3 w czerwonej duzej wtyczce od strony kierowcy

PIN 5 to masa

Ok dzieki a znasz moze nr seryjne kabli z pinami.Rozumiem ze musze miec 2kable i dwa piny do wtyczki pod fotelem.A jakie zakonczenie od strony kierownicy musi byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo :)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-montaz-wentylowanych-siedzen-2008-2012/?p=3102834#entry3102834


- czerwona wtyka 10 PIN - lędźwie

PINY 000 979 134 E - 4 PINY

PIN 000 979 306 E (gniazdo bezpiecznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale oswiec mnie prosze :

Ten nr to jest jeden pin a potrzebuje 4 tak?

Bo nie wiem ile czego potrzebuje.

Kurcze musze miec kabel 1x masa plus 2piny

Kabel 12v plus 2piny

I z drugiej strony tych kabli tez 4wtyki w tym 2 gniazda do bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem do samych ledzwi potrzebuje tylko +/- przy tym ze na + ma być bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale oswiec mnie prosze :

Ten nr to jest jeden pin a potrzebuje 4 tak?

Bo nie wiem ile czego potrzebuje.

Kurcze musze miec kabel 1x masa plus 2piny

Kabel 12v plus 2piny

I z drugiej strony tych kabli tez 4wtyki w tym 2 gniazda do bezpiecznika.

w ASO to i kabelek a w nim 2 PINY :hi:

z tego co zrozumiałem do samych ledzwi potrzebuje tylko +/- przy tym ze na + ma być bezpiecznik

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale oswiec mnie prosze :

Ten nr to jest jeden pin a potrzebuje 4 tak?

Bo nie wiem ile czego potrzebuje.

Kurcze musze miec kabel 1x masa plus 2piny

Kabel 12v plus 2piny

I z drugiej strony tych kabli tez 4wtyki w tym 2 gniazda do bezpiecznika.

w ASO to i kabelek a w nim 2 PINY :hi:

z tego co zrozumiałem do samych ledzwi potrzebuje tylko +/- przy tym ze na + ma być bezpiecznik

:thumbup1:

Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do tematu - czy ktoś ogarniał temat przerobienia manualnych foteli S-Line (skóra + alcantara perforowana z polifta) na pełną elektrykę z pamięcią? Czy jest w ogóle taka możliwość? Czy mógłby ktoś sporządzić wykaz potrzebnych części do zakupu? Czy lepiej zaopatrzyć się w fotele w obojętnie jakim stanie, ale z pełną elektryką i przełożyć stelaże? A może ktoś dysponuje potrzebnymi gratami na sprzedaż? :)

Mam świetne fotele z s-line'a i aż szkoda sprzedawać żeby kupić inne, bo stan idealny :( Tylko elektryki brak...

Liczę na odpowiedzi i bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do tematu - czy ktoś ogarniał temat przerobienia manualnych foteli S-Line (skóra + alcantara perforowana z polifta) na pełną elektrykę z pamięcią? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Tak mozna to zmienic :hi: troszke roboty przy tym jest

Najlepiej opłaca sie kupic fotele juz z tą opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do tematu - czy ktoś ogarniał temat przerobienia manualnych foteli S-Line (skóra + alcantara perforowana z polifta) na pełną elektrykę z pamięcią? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Tak mozna to zmienic :hi: troszke roboty przy tym jest

Najlepiej opłaca sie kupic fotele juz z tą opcja

Szukałem po alledrogo, nigdzie nie umiem znaleźć konkretnych gratów do przeszczepu. :(

Czy fotele muszą być koniecznie z wersji s-line? Czy wszystkie gąbki wraz z poszyciem zostają moje? Wystarczą obojętnie jakie fotele byle z elektryką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2016 o 19:24, Mango155 napisał:
W dniu 29.11.2016 o 19:21, wrclaguna napisał:
W dniu 29.11.2016 o 19:10, Mango155 napisał:

Witam.

Nawiązując do tematu - czy ktoś ogarniał temat przerobienia manualnych foteli S-Line (skóra + alcantara perforowana z polifta) na pełną elektrykę z pamięcią? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Tak mozna to zmienic :hi: troszke roboty przy tym jest

Najlepiej opłaca sie kupic fotele juz z tą opcja

Szukałem po alledrogo, nigdzie nie umiem znaleźć konkretnych gratów do przeszczepu. :(

Czy fotele muszą być koniecznie z wersji s-line? Czy wszystkie gąbki wraz z poszyciem zostają moje? Wystarczą obojętnie jakie fotele byle z elektryką?

Część osób, tak jak i ja miałem, maja sportowe fotele s-line skórzane/pół skórzane tylko z elektrycznymi bickami, albo i bez :facepalm: . Zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych szmaciane fotele w pełnej elektryce (o dziwo zdarzają się i takie ), w moim przypadku były to fotele z Q5. Przerzuciłem całe gąbki z poszyciem ( czas pracy ok 6h, na spokojnego przy :drinks: ) i cieszymy się pełną elektryką :cool: i koszta są "prawie" o 50 % mniejsze

Najważniejsze przy przekładce stelaża to, zakup identycznych foteli (kubełki itp),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...