Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwnie przyspiesza 2.5 TDI AKE


kepasus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie dość dziwne pewnie i myślę że może część z was pomyśleć że to moje złudzenie.

Sytuacja jest taka:

Jak dodaje gazu w mojej audi gwałtownie (do dechy) to nie przyspiesza tak dobrze jak to robię stopniowo (czyli przyspiesza slabiej). Czuć jest też sporą różnicę jak odpuszczam z pozycji maksymalnej pedal gazu. W pewnym momencie jest czuć wyraźnie lepsze odejście.

Pytanie moje jest takie:

co może być przyczyną i czy to jest może norma w tym silniku tylko ja się czepiam. Błędów vag nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na vagu jak tam potencjometr gazu czy aby na pewno jak masz w deche to jest 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij wężyki (i zaślep go) od zaworu EGR, zobacz czy będzie poprawa.

ewentualnie sprawdź czy jest podciśnienie(może jest mała dziurka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki sam problem z moim 2.5tdi v6 180KM . U mnie moc ma jak chce raz ma a raz gdzieś ją traci ... Jak jeżdżę lekko nogi to chodzi jak malina ładnie go wkręca a jak dam w podłogę to różnie jak mu się chce. Co może z nim być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś EGR?
CZY jego odłączenie poprawi odpadu?
Turbina pracuje poprawnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr-a mam zaślepiony do a wężyk do niego odłączyłem i go zaślepiłem , po tym było lekko lepiej niż wcześniej. A Turbo mi się wydaje że ładnie pracuje ale nie wiem jak to sprawdzić żeby mieć pewność. Ostatnio podpisałem samochód pod kompa u kolegi bo ma bata i okazało się że miałem uszkodzoną przepływie i ja wymieniłem na inną używano i też jest lepiej niż było nie szarpie jak Turbo wstanie około 1500 obrotów , tylko plynnie czuć moc ale dalej jest coś nie tak.

Gdzie szukać dalej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tan problem,gdy deptałem na maxa przez chwilę przyspieszał,póżniej zaczynał słabnąć a gdy odpuszczałem gaz zaczynał przyspieszać. Wymieniłem filtr paliwa i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 20:40, Namiot_N1 napisał:

Egr-a mam zaślepiony do a wężyk do niego odłączyłem i go zaślepiłem , po tym było lekko lepiej niż wcześniej. A Turbo mi się wydaje że ładnie pracuje ale nie wiem jak to sprawdzić żeby mieć pewność. Ostatnio podpisałem samochód pod kompa u kolegi bo ma bata i okazało się że miałem uszkodzoną przepływie i ja wymieniłem na inną używano i też jest lepiej niż było nie szarpie jak Turbo wstanie około 1500 obrotów , tylko plynnie czuć moc ale dalej jest coś nie tak.

Gdzie szukać dalej ? 

Rozwiązałes problem? Mam to samo, tylko że w 2.0 -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 20:32, scania1213 napisał:

Jeszcze nie rozwiązałem tego problemu ale podejrzewam kont wtrysku że jest źle ustawiony albo jak kolega pisał wcześniej filtr paliwa bo mam nie orginalny 

 

Edytowane przez Namiot_N1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już jestem przy rozwiązaniu ,  na dniach zmierzę miernikiem pompę vacum bo podejrzewam że to ona u mnie powoduje takie zamieszanie że nie bije wystarczającej wartości podciśnienia i źle są kierowane zawory sterujące turbina itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dolot, od turbiny do klapy gaszącej.
Ja miałem ostatnio taki problem. Okazało się że miałem dziurę w rurze od ostatniego IC do klapy gaszacej.
Gdy jechałem delikatnie, był słaby ale ciągnął. Przy gwałtownym wciśnięciu od razu słabł.
Gdy dziura była już duża to zaczął łapać notlaufa.
Zmusiło mnie to w końcu do zajęcia się problemem.
Dzięki temu mam przynajmniej czysty dolot. Obydwa ICki są nawet wymyte. [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię przejrze dokładnie gumowe rury dolotu bo sam nie wiem w jakim stanie one są ale od klapki gaszącej więc że jest ok bo nie dawno demontowałem ją i czyściłem .

U mnie jest bardzo dziwny objaw , bo jak daje lekko gaz to chodzi idealnie wkręca sie ładnie i ciągnie a jak dam raptownie gaz w podłogę to idzie słabo ??

Już przez ten czas porzuciłem interculery , dolot ,  klapkę gaszącą dałem nowe wężyki podciśnienia do zaworkiem n75 itp.  I jest lekka poprawa ale dalej to nie to. A silnik lekko odpala i ładnie pali i nie kopci tylko ma jeden wkurzający mankamentem z tym gazem .

Narazie postawiłam że to może być pompa vacum bo ona steruje podciśnieniem , muszę zmienić jej ciśnienie.

Chyba że macie jakieś lepsze propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozwiązałem zagadkę ... Okazało się że przepływomierz przeładowuje i jest do wymiany jaki polecacie kupić bo znalazłem stronę z różnymi do mojego modelu od 200 - 800 zł 

Podam link :

https://www.czesciauto24.pl/oen/059906461m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zamiennik z linka to śmieć- tylko oryginał Hitachi, na podróbkach są później cuda. Tak na marginesie to nie rozumiem diagnozy- przepływomierz przeładowuje- że niby za dużo mierzy? Przepływomierz w AKE jest co do zasady praktycznie niezniszczalny, masz na potwierdzenie zrobione jakieś pomiary, logi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2016 o 13:56, kepasus napisał:

Witam

Pytanie dość dziwne pewnie i myślę że może część z was pomyśleć że to moje złudzenie.

Sytuacja jest taka:

Jak dodaje gazu w mojej audi gwałtownie (do dechy) to nie przyspiesza tak dobrze jak to robię stopniowo (czyli przyspiesza slabiej). Czuć jest też sporą różnicę jak odpuszczam z pozycji maksymalnej pedal gazu. W pewnym momencie jest czuć wyraźnie lepsze odejście.

Pytanie moje jest takie:

co może być przyczyną i czy to jest może norma w tym silniku tylko ja się czepiam. Błędów vag nie pokazuje.

No i jak?? Rozwiązany problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem takie same objawy co piszesz ale w moim przypadku okazało się że miałem kilka rzeczy do wymiany .

Pierwsza to pompa wakum byla wyeksploatowana ledwie coś biła a ona steruje całym podciśnieniem 

Druga sprawa przepływomierz był uszkodzony , dokładnie miałem uszkodzona jedno sekcję bo on skalda się z dwóch rzeczy od czujnika przepływu powietrza oraz czujnik temperatury powietrza i u mnie ta druga część była uszkodzona .

A trzecia rzecz korekta kontu wtrupysku , ustawiłem na 0.2-04. ATDC 

I to sporo poprawiło , dynamika jest na dardzo dobrym poziomie ale czasem ma jakieś jeszcze małe zadzyszki ale cały czas się tego silnika uczę mam już miejsca podejrzane że może czasem źle sterować mocą zawór  (  059906629A  ) albo n75 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w moim audi, do tego czasami jak go 'przegonie' zaczynają się wibracje które są przenoszone na całą karoserię. Po przejechaniu spokojna jazda parunastu km już nie wibruje. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z wtrysków leje , po przegonieniu może się przyciąć i temu ma nie równą pracę . 

Edytowane przez Namiot_N1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może temat trochę stary ale dla następnych przeglądających sprawdźcie co mierzy przepływka, błąd pokaże jeśli jest 100% uwalona, ale może nie być błędu a przekłamuje, i przy okazji wymiany na używaną lub nowy zamiennik sprawdzić co pokazuje przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...