Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece do 2.0 ALT LPG


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze wymienić świece w swojej B6, jakie świece polecacie? Konkretny model? Jedno elektrodowe? Trzy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jakie powinny być wg producenta. Beru. I nic się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to, co przewiduje producent. NGK/Beru. Denso są ok, ale większość silników jest przypisana do jednego typu świec, w każdym razie świece do gazu to głupstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt swiece do lpg to sciema ,porownalem do lpg i zwykle roznic nie widze ,oprocz lzejszego portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Irydową jednoelektrodową NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez jednoelektrodowe bo wtedy iskra nie musi tyle skakac co w trzyelektrodowych

ja smigam na denso k20tt juz od 20tys i jest wszystko ok wiec moge je polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między 3-elektrodowymi a jedno-elektrodowymi. Ma to jakieś znaczenie? Oprócz ceny?

Do gazu ogólnie stosuje się 1-elektrodę. Dedykowane do aut na benzynie 3-elektrody(w tym akurat przypadku)

Zależy od zasobności portfela.

Najtańsze Denso TwinTip(K20TT)

Potem NGK iridium i Denso Iridium power IK20tt

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy NGK V-line 29 będą ok? One mają przerwę mniejszą bo 0.8 mm i przez to są lepsze do gazu podobno. Tylko że one chyba różnią się ciepłotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie tematy z forum i nie tylko forum odnośnie świec.
wybrałem dwa modele pomiędzy którymi się waham, jest ktoś kto mógłbym jednoznacznie wybrać jedną z tych dwóch rodzajów świec?
- DENCO IRYDIUM IK20TT http://allegro.pl/denso-swiece-zaplonowe-irydium-ik20tt-takze-lpg-i6312009746.html

- NGK V-LINE BKUR5ET http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-ngk-v-line-29-bkur5et-szczecin-i6290967939.html

temat dla mnie zupełnie nie znany, wszystko czego się dowiedziałem na ten temat było na tym forum i powiem szczerze ale durnot też się pewnie sporo naczytałem przy tym, więc proszę kogoś kto ma pojęcie na ten temat o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze wymienić świece w swojej B6, jakie świece polecacie? Konkretny model? Jedno elektrodowe? Trzy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ja polecę takie, które od razu mi zmienili gazownicy w autoryzowanym serwisie STAG czyli Brisk model do ALT --> DR17YS-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Denso IK20TT? Według katalogu na stronie Denso właściwe świece do tego silnika to K16TT i jako upgrade Irydowe IK16TT również do LPG. Więc skąd koncepcja IK20TT?

Sam używam póki co NGK BKUR5ET-10(takie są montowane oryginalnie - mam poprzednie z logiem VW OOOO) ewentualnie zmienię na irydowe BKR5EIX11 lub właśnie Denso IK16TT następnym razem.

Moja ciekawość skąd pomysł na K20TT/IK20TT?

Te co podaje katalog Denso nie są odpowiednie? Czy ktoś z Was coś pomieszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ALT na 100% Denso k16TT sam takie miałem i na gazie bardzo dobrze się sprawują, żadnych problemów z wypadaniem zapłonów itp.

Są tanie i naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Raven1209 napisał:

Dlaczego Denso IK20TT? Według katalogu na stronie Denso właściwe świece do tego silnika to K16TT i jako upgrade Irydowe IK16TT również do LPG. Więc skąd koncepcja IK20TT?

Sam używam póki co NGK BKUR5ET-10(takie są montowane oryginalnie - mam poprzednie z logiem VW OOOO) ewentualnie zmienię na irydowe BKR5EIX11 lub właśnie Denso IK16TT następnym razem.

Moja ciekawość skąd pomysł na K20TT/IK20TT?

Te co podaje katalog Denso nie są odpowiednie? Czy ktoś z Was coś pomieszał?

Ja mam ALT bez gazu i nonstop wciskam NGK BKUR5ET-10 - wszystko jest okej i nigdy nic nie było nie tak. Świetne świece. - Dzięki za Info ,że idą na pierwszy montaż, bo ostatnio usłyszałem teorię ,że Beru są lepsze i droższe. Ale to tylko dowodzi ,że NGK mają świetną jakość za dobrą cenę. Akurat BERU lepiej robi cewki napewno, bo już dwie podmieniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam NGK BKUR5ET-10 stosuję i wszystko bez uwag ( nie mam gazu).

Nie zmieniam na innego producenta, bo jak jest wszystko w porządku to nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem że Denso k16TT mają rację bytu tylko w przypadku jazdy na gazie (jest to świeca jednoelektrodowa). Przy pb lepiej stosować Ori świece wieloelektrodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...