Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interfejs Bluetooth (Elm327) + android = Bloki pomiarowe


brateq

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj moze juz platna wersje w sklepie co lepiej bedzie Ci sie robilo apke? :) Z komunikacja WiFi cos probowales juz?

+1

Sam chętnie zapłacę, także jak będzie zainteresowanie to śmiało wrzucaj nawet już na sklep play i będziesz miał od razu bazę testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zastosować takie wskazniki jak w tym przykładzie z BMW (maja jakis swoj program na tel) tylko wzorowane na naszych ori zegarach:

YtvuxlQ.jpg
kRsWkJq.jpg
Lub chociaz cos takiego dodatkowo z wyswietlaniem wartości w liczbach:
PbKLly2l.jpg
fF3P4tBl.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interejs to sprawa drugorzędna. Ja tam czekam z niecierpliwością na działającą aplikację, nieważne jak będzie wyglądać. Dopieszczać można potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interejs to sprawa drugorzędna. Ja tam czekam z niecierpliwością na działającą aplikację, nieważne jak będzie wyglądać. Dopieszczać można potem :)

Dokładnie,

+1 chętny do zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na apkę.

A będzie to poprawnie czytać dane z bloków 1.8t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Przepraszam za brak wieści w temacie, ale urlopy, sprawy rodzinne etc. trzeba czasem złapać chillout ;) i w trakcie leżenia na leżaczku stwierdziłem że trzeba apkę przepisać bo mi się bebechy nie podobają ( wszystkie funkcjonalności są napisane trzeba to tylko ładnie pozbierać ) ;) przy okazji przetestowałem sporo interfejsów, naprawiałem stacyjkę, pogadałem z paroma osobami i muszę to wiedzę teraz uporządkować. Sprawdziła się moja teoria że im głębiej wchodzę w temat, tym napotykam więcej problemów i tak np. jednym z nich jest losowe zrywanie połączenia dla niektórych interfejsów, lub dla niektórych modeli telefonów, co wymusza opcję ponownego połączenia w ustawieniach apki... i tak cały czas coś, a nie wystawię aplikacji która zrobiona jest przysłowiowo "na taśmę i gumę do żucia".

Już teraz mogę powiedzieć że na pewno będzie darmowa aplikacja do testowania interfejsu, czy będzie działał z wersją płatną, bo jak się okazało niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co i jak, sprzedając mooocno okrojone elmy który mogą tylko wysyłać info po OBD a w przypadku próby innego protokołu nie dzieje się absolutnie nic :facepalm: pomimo zapewnień o obsłudze protokołów... Tak jakby coś nie było dolutowane :decayed:

Fajnie by było zastosować takie wskazniki jak w tym przykładzie z BMW (maja jakis swoj program na tel) tylko wzorowane na naszych ori zegarach:

Bardzo fajny pomysł, już wcześniej myślałem o czymś takim.

Nie wiem tylko jak bardzo okażą się wygodne na małym wyświetlaczu.

Koncepcję samych wskaźników mam już w głowie i chcę aby były w pełni konfigurowalne ( kilka typów jak np. w Torque ) ale określanie max i min, możliwe określenie wzoru ( np. w przypadku doładowania odjęcie od bloku 3 bloku 2 ) i parę innych rzeczy których teraz zdradzać nie będę.

Ja też czekam na apkę.
A będzie to poprawnie czytać dane z bloków 1.8t?

Odczyt wartości z bloków w niektórych przypadkach jest pusty ponieważ nie znam jeszcze wszystkich wzorów. Przewiduje też integracje z plikami LBL z VCDS dzięki czemu bloki będą miały opisy ;) Muszę pozbierać i napisać małą specyfikację, co jest czego nie ma.

Reasumując, dzieje się, tylko powoli...

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ta apka w końcu dostępna? :) mam icara i chętnie za jego pomocą sprawdziłbym zapełnienie dpf, w sklepie jest jakaś apka do takiego odczytu ale niestety płatna :/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś postępy?

A tak w ogóle jaką apkę z dostępnych na rynku polecacie? Chodzi o odczyt błędów, kasowanie inspekcji w B5, B6 A38L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2017 o 07:48, zen8000 napisał:

ucichło :(

Witam po dłuuugiej przerwie...

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego logowania, można powiedzieć że powróciłem na forum.
Witam więc ponownie i każdego dnia jest jakiś postęp ;) więcej szczegółowego info niebawem.
 

Pozdrawiam

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po temacie ? Ponad rok i nawet wersji alpha? :-( Żeby chociaż dało się odczytać blok 011 z ciśnieniem doładowania to by była świetna alternatywa dla dodatkowych zegarów... Ale jak aplikacji nie widać po ponad roku to chyba trzeba przyjąć że nic z tego nie będzie, szkoda :-(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem do prostych rzeczy głównie Piston i SD Prog (ten drugi płatny), ale żaden z nich nie oferuje dostępu do bloków pomiarowych. Najlepiej niestety i tak działa Vagcom (ew. VCDS Lite) na Windowsie, no ale ta wygoda aplikacji mobilnej jest nieoceniona.

Teraz przesiadłem się na iOS i testuję wszelkie możliweaplikacje  po kolei, ale żadna nie chce połączyć się z moim ELM327 :( Wszystkie, które znalazłem wymagają kupienia dedykowanego złącza pod konkretną aplikację :( 

Edytowane przez Najki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego Pistona + ELM327 ale np nie czyta rządnych błędów (statystyki prawnej komunikacji na poziomie 60 procent).

 

A tym SD Prog da się coś więcej zrobić , np wszystkie moduły przeskanować i zobaczyć czy nie ma błędów?

 

PS. Czy ten sdprog jest w Google Play? Bo go znaleźć nie mogę.

 

SGS7EDGE TAPATALK

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba ściągało ze strony http://sdprog.com/

Mi również Piston ani SD Prog nie pokazał żadnych błędów przez rok korzystania z nich przy Audi i zawsze miałem przez to wątpliwości czy to aby na pewno działa. Ale potem testowałem też starą instalację Vag-Com i VCDS-Lite na starym laptopie i one również żadnych błędów nie pokazywały, więc trudno mi powiedzieć na 100% czy to działa czy nie. Dobrze, że nie pokazuje błędów, których nie widzi VAG-COM i VCDS-Lite, bo to by już było dziwne :) Nie namawiam do zakupu SD Prog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...