Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana spryskiwacza reflektora


LoboV

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedawno dałem ciała i za długo jeździłem na mixie płynu zimowego z wodą (ok 10% wody), przyszło -10'C i poszedł się paść prawy sprysk reflektora. Objawiało się to znaczeniem terenu pod zderzakiem i wyglądało trochę nieelegancko :facepalm:
Zakupiłem spryskiwacz na Allegro (coś ok 100zł) i dziś zabrałem się za wymianę. Dostęp jest bardzo dobry. Trzeba zacząć od zdjęcia maskownicy halogenu i można śmiało wkładać rękę do środka. Należy wcześniej jeszcze otworzyć klapkę w zderzaku i czymś ją zablokować:

sXk6yFml.jpg

Następnie wciskamy śrubokrętem dwie zapadki - jedną u dołu, drugą u góry spryskiwacza:
mhFA8dgl.jpg

vCPUJYcl.jpg

Po zwolnieniu zatrzasków wpychamy całość do środka i wyjmujemy dołem, obok halogenu. Odpinamy rurkę zwalniając najpierw biały zatrzask. Zapinamy do rurki nowy spryskiwacz i montujemy wszystko w odwrotnej kolejności. U mnie nowy sprysk blokował się na zaślepce i nie chował po otwarciu. Pomogło podcięcie plastikowego pierścienia który zawadzał i wyrównanie pilnikiem.

Spryskiwacz z Allegro nie jest tak dobry jak oryginał - oprócz psikania na reflektor pryska też trochę do przodu (filmik poniżej) i nie daje się tego wyregulować :angry: Chyba spróbuję założyć dysze ze starego.
Tak to wygląda po montażu:



A gdyby ktoś tak jak ja był ciekaw co jest w środku to proszę :)
IJDMAUYl.jpg

Ciekawostka - ta zielona uszczelka była cała uwalona w jakimś białym osadzie ze zbiornika :kwasny:
Pozdrawiam. I nie szparujcie jak ja na płynie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy spryskiwacz 8K0955102B

Będzie pasował w miejsce 8K0 955 102A

Bo na zdjęciach wyglądają inaczej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co może być powodem jeśli spryskiwacze wysuwają się a nie spryskuja lamp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...