Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odtwarzaniem plików mp3 w audi cd changer


Rometer

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam taki dziwny problem, który mnie nurtuje. Chodzi o b8 kolegi. W aucie jest kolorowy duży wyświetlacz i mniejszy kolorowy pomiędzy zegarami. Do tego jest nawigacja (dvd do navi jest w bagażniku) a na środkowym panelu jest zmieniarka na 6 płyt audi cd changer, wejście aux w podłokietniku i moduł bluetooth, brak slotów na karty.

Problem jest taki, że nagrałem płytkę z mp3 a gdy wkładam ją do zmieniarki, to jej nie odtwarza, pojawia się widok na wyświetlaczu, że płyta jest wsadzona w slot, ale cały czas jest "podświetlona" na szaro, jakby była zablokowana/nieaktywna. Moim zdaniem prawidłowo rozpoznana płyta, powinna być widoczna na MMI na pomarańczowo. W instrukcji jest napisane, że cd changer odtwarza m.in pliki mp3

Macie jakiś pomysł lub rozwiązanie na ten problem ?

Dodam, że ostatnio wyciągałem zmieniarkę, ale to raczej nie powinno mieć związku z problemem, bo kabli nie idzie wpiąć wymiennie, zmieniarka "ma prąd" normalnie wciąga i wypluwa płyty. Ale nie odtwarza.

Edytowane przez Rometer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych zapisanych błędów w ECU

Normalne płyty CD w klasycznym formacie odtwarzane są prawidłowo.

Mp3 nagrałem w prawidłowym formacie, podanym w instrukcji, z właściwym bitratem, katalog nie przekracza podanej w instrukcji ilości plików.

To chyba niemożliwe, żeby auto nie obsługiwało plików mp3...


Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy w ecu t błędy silnika a błędy od navi musisz sprawdzać w radio i navi a nie w ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy rozwiązałem problem.

Do nagrania płyty używałem opcji "nagraj dysk z danymi" i wrzucałem pliki mp3. W tej formie auto nie odtwarzało płyty.

Nagrywając, szóstą płytę z rzędu użyłem opcji "nagraj dysk z mp3/audio". W tej formie płyta odtwarzana jest bez problemu :facepalm:

Nie myślałem, że będzie to miało znaczenie, skoro na obu płytach znajdują się takie same pliki, o tych samych wartościach. A jednak, "dysk z danymi" nie startuje. "Dysk mp3/audio" działa bez zarzutu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za odgrzebanie tematu ale w wątku nie padła nazwa konkretnego oprogramowania do palenia mp3 dla tej zmieniarki, a nie znalazłem na forum podobnego wątku.

Niby tak prosta czynność wypalenia cd z muzyką, a jednak...

Do wypalenia płyty z mp3 NIE używamy wbudowanego w Windows 10 narzędzia do wypalania czy NERO. Tak jak napisał poprzednik, wypalenie "dysku z danymi" w sesji zamkniętej czy otwartej (tryb dopalenia danych), mała czy duża prędkość palenia, spowoduje to, że zmieniarka nie będzie "widziała" utworów.

Po przetestowaniu wielu konfiguracji i programów samochód zatrybił dopiero przy programie Ashampoo Burning Studio.

W programie wybieramy opcję "Audio+Muzyka",a następnie "Utwórz dysk Mp3 lub WMA". Wrzucamy muzę i palimy z niską prędkością.

Mam nadzieję, że się komuś przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...