Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w 5F 01043 - Control Module Incorrect Software Version


Love-AUDI

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w usunięciu błędów w sterowniku 5F , odczytane za pomocą VAG CAN PROFESIONAL

2aims1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3157 - swiadczy o zle zakodowanym sterowniku MMI ,pojawia sie wtedy jesli masz zakodowane cos czego w aucie nie ma ,lub na odwrot ,musisz dokladnie przesledzic zielone menu

1043 - kiedys mialem ten blad w 3G HDD po aktualizacji softu przez ASO ,zniknal po aktualizacji map

Napisz cos wiecej ,jakie MMI ,jaki soft ,mapy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 3157 usunięty , faktycznie miałem w zielonym menu włączone Air suspension czyli zawieszenie pneumatyczne

błąd 1043 pozostał dalej ale to chyba dlatego że jest wgrane polskie menu

MMI 3G High

Wersja oprogramowania:

HNav_EU_K0206_3_D1

Wersja danych nawigacji:

8R0060884AH ECE 5.13.8

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to będzie z powodu nie ori oprogramowania, mnie po wgraniu map też trzy błędy wyskoczyły a przed wgrywaniem na 100% miałem czysto, fakt że inne numery ale chyba na jedno wychodzi

g7eojdo7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis usunięcia błędu 03276, kalkulator do przeliczenia jednej wartości :

  • Podłączamy kabelek i uruchamiamy VCDS.
  • Wybieramy "Select Control Module" i następnie "5F".
  • Wybieramy "Adaptation - 10".
  • W polu "Channel" wpisujemy 15 i klikamy "Read".
  • W polu "Count" pojawi nam się jakaś wartość którą kopiujemy i wklejamy do kalkulatora (na dole strony) i klikamy Calculate - AudiEnthusiasts Please Check Software Version Management
  • Otrzymaną wartość (SVM Value) wklejamy do pola "New Value" w VCDS po czym klikamy "Test" a następnie "Save".
  • Klikamy "Done, Go Back".
  • Klikamy "Faults Codes - 02".
  • Jeżeli pojawi się błąd 03276 klikamy "Clear Codes" a następnie "Done, Go Back".
  • Ponownie klikamy "Faults Codes - 02" i błędu 03276 powinno już nie być.

Opis usunięcia błędu 03175, potrzebne jest aktywne ukryte menu (zielone):

Bład mozna usunac tylko w rocznikach 2009-2012

  • wchodzimy to ukrytego menu (przytrzymujemy CAR+SETUP)
  • wchodzimy do "car", a następnie "carmenuoperation"
  • znajdziemy tu długą listę parametrów (u mnie na 3 ekrany), musimy ZWIĘKSZYĆ wartość KAŻDEGO elementu o 1, polecam zrobić zdjęcia kolejnych ekranów przed zmianą tak na wszelki wypadek
  • po zmianie wartości wracamy do głównego menu naciskając RETURN
  • resetujemy MMI naciskając jednocześnie SETUP+PRZYCISK W POKRĘTLE+PRAWY GÓRNY (obok pokrętła)
  • podpinamy kabelek, uruchamiamy VCDS, wybieramy "Select module", następnie moduł 5F, klikamy "Fault codes" po czym otworzy nam się okienko z widocznym błędem 03175, klikamy "Clear codes", potwierdzamy, a następnie "Done, go back" i możemy zamknąć VCDS
  • teraz musimy przywrócić ustawienia w ukrytym menu do stanu początkowego czyli powtarzemy procedurę z początku z tą różnicą, że wszystkie wartości ZMNIEJSZAMY o 1



bład 1043 Niewłaściwa wersja oprogramowania

Możliwe objawy:
  • ograniczonej funkcjonalności
Możliwe przyczyny:
  • Moduł sterowania lub oprogramowania w module sterującym nie mogą komunikować się z innymi modułami sterowania lub oprogramowania w Rule, że moduły
Możliwe rozwiązania:
  • Sprawdź (dealer) lub każdy moduł sterujący posiada odpowiednie oprogramowanie (wersja)
  • Sprawdzić / prawidłowe kodowanie wszystkich modułów sterujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis usunięcia błędu 03276, kalkulator do przeliczenia jednej wartości :

  • Podłączamy kabelek i uruchamiamy VCDS.
  • Wybieramy "Select Control Module" i następnie "5F".
  • Wybieramy "Adaptation - 10".
  • W polu "Channel" wpisujemy 15 i klikamy "Read".
  • W polu "Count" pojawi nam się jakaś wartość którą kopiujemy i wklejamy do kalkulatora (na dole strony) i klikamy Calculate - AudiEnthusiasts Please Check Software Version Management
  • Otrzymaną wartość (SVM Value) wklejamy do pola "New Value" w VCDS po czym klikamy "Test" a następnie "Save".
  • Klikamy "Done, Go Back".
  • Klikamy "Faults Codes - 02".
  • Jeżeli pojawi się błąd 03276 klikamy "Clear Codes" a następnie "Done, Go Back".
  • Ponownie klikamy "Faults Codes - 02" i błędu 03276 powinno już nie być.

Opis usunięcia błędu 03175, potrzebne jest aktywne ukryte menu (zielone):

Bład mozna usunac tylko w rocznikach 2009-2012

  • wchodzimy to ukrytego menu (przytrzymujemy CAR+SETUP)
  • wchodzimy do "car", a następnie "carmenuoperation"
  • znajdziemy tu długą listę parametrów (u mnie na 3 ekrany), musimy ZWIĘKSZYĆ wartość KAŻDEGO elementu o 1, polecam zrobić zdjęcia kolejnych ekranów przed zmianą tak na wszelki wypadek
  • po zmianie wartości wracamy do głównego menu naciskając RETURN
  • resetujemy MMI naciskając jednocześnie SETUP+PRZYCISK W POKRĘTLE+PRAWY GÓRNY (obok pokrętła)
  • podpinamy kabelek, uruchamiamy VCDS, wybieramy "Select module", następnie moduł 5F, klikamy "Fault codes" po czym otworzy nam się okienko z widocznym błędem 03175, klikamy "Clear codes", potwierdzamy, a następnie "Done, go back" i możemy zamknąć VCDS
  • teraz musimy przywrócić ustawienia w ukrytym menu do stanu początkowego czyli powtarzemy procedurę z początku z tą różnicą, że wszystkie wartości ZMNIEJSZAMY o 1

bład 1043 Niewłaściwa wersja oprogramowania

Możliwe objawy:
  • ograniczonej funkcjonalności
Możliwe przyczyny:
  • Moduł sterowania lub oprogramowania w module sterującym nie mogą komunikować się z innymi modułami sterowania lub oprogramowania w Rule, że moduły
Możliwe rozwiązania:
  • Sprawdź (dealer) lub każdy moduł sterujący posiada odpowiednie oprogramowanie (wersja)
  • Sprawdzić / prawidłowe kodowanie wszystkich modułów sterujących

Dzięki mistrzu :hi: twoja wiedza jest wielka, błędy usunięte oprócz tego 3157 ale to już pewnie inna bajka błąd natury technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem błąd 3157 i usunąłem go bo miałem zaznaczone w zielonym menu w car -> cardevicelist , zawieszenie pneumatyczne którego nie mam fizycznie , odznaczyłem i błędu nie ma .

Sprawdź zielone menu czy też czasem nie masz czegoś włączonego czego fizycznie nie masz w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem dzisiaj przymulony nie doczytałem tego :facepalm: jutro sprawdzę dzięki za podpowiedź,

tak przy okazji zapytam do jakiej wersji MMI wgrywałeś polskie menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem do swojej ale to początkiem 2014 roku i wtedy też mapy aktualizowałem MMI 3G High , robił mi to gość z Krakowa , sam jakoś nie odważył bym się . Aczkolwiek ostatnio aktualizowałem soft , nagrywałem mapy i wgrywałem spolszczenie ale do MMI 2G , poszło bez problemu około 2h roboty .

Obecnie moją navi też trzeba zaktualizować do nowszych map i softu plus na nowo będzie trzeba spolszczenie wgrać , ale do swojej jakoś mam dystans może jak bym miał pewne pliki do MMI 3G High to bym spróbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szkoda bo myślałem że ktoś się odważył i rozgryzł 3G High ja też mam ten model.

Też jakoś latem 2014 wgrywałem nowe mapy i podnosiłem po kolei softy chyba o 3,

teraz jak poczytałem jakiego bigosu można narobić to też nie odważyłem się wgrywać map z 2015r jak na razie nie znalazłem pewnych plików, co do MMI 2G to wgrywałem spolszczenie bratu w A6 i poszło bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 3157 usunięty , faktycznie miałem w zielonym menu włączone Air suspension czyli zawieszenie pneumatyczne

błąd 1043 pozostał dalej ale to chyba dlatego że jest wgrane polskie menu

MMI 3G High

Wersja oprogramowania:

HNav_EU_K0206_3_D1

Wersja danych nawigacji:

8R0060884AH ECE 5.13.8

super że założyłeś temat też po zaminie na 3g+ musze powalczyć z tymi bykami :D

okey w zielonym menu lista urzadzen.. ale to jest tylko w tym car..list czy w których trzeba sprawdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 1043 pozostał dalej ale to chyba dlatego że jest wgrane polskie menu

Nie powinno go byc po PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 1043 pozostał dalej ale to chyba dlatego że jest wgrane polskie menu

Nie powinno go byc po PL

No to z czego ten błąd się wziął , mam go od dawna dane z wersją oprogramowania mam takie :

MMI 3G High

Wersja oprogramowania:

HNav_EU_K0206_3_D1

Wersja danych nawigacji:

8R0060884AH ECE 5.13.8

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01043 - Control Module; Incorrect Software Version Possible Symptoms
  • Function Limitations
Possible Causes
  • Control Module Software Version does not match (is incompatible to) other Control Modules Software Version
Possible Solutions
  • Check/Update Control Module Software Version(s). VCDS does not do reflashing so updating would presumably need to be done by the factory scan tools using official factory files.
Special Notes

Masz stary soft i mapy.

Zrob aktualizacje i blad zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaktulkizuje to mu PL zniknie

Zgadza sie ,ale inaczej sie nie pozbedzie tego bledu.

A do nowszego softu i map PL tez mozna dorzucic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale musze robić tą aktualizacje ? Z tego co pamiętam to błąd jest już od dość dawna chyba od wtedy gdy robiłem pl menu wtedy też nowsze mapy gość mi wgrywał coś początkiem 2014 roku . Z MMI nic się nie dzieje wszystko działa jak powinno tylko gdy podłączam kompa to kuje mnie ten błąd w oczy .

Przykładowo sąsiad ma też audi a4 w sedanie i też ma MMI 3G nigdy nic nie było wgrywane ani aktualizowane rocznik 2009 nawet pl menu nie ma a z nawigacją dzieją się cuda , wyłącza i włącza się sama i gubi zasięg GPS , a co najlepsze żadnego błędu w 5F nie ma . To dopiero zagadka , podpowiadano bym spróbował zamienić jednostki ale boje się że jak przełożę moja do ochrona komponentu mi ją zblokuje

Jako że nie doszliśmy do rozwikłania zagadki z resetującą się nawigacją MMI 3G u sąsiada padła decyzja na wgranie softu oraz map na nowo stwierdziliśmy że albo padnie całkiem albo się uda czyli loteria :grin: .

Sąsiad miał wszystko fabryczne nic nie było wgrywane tym bardziej nie było problemu że straci polski menu bo go po prostu nie mał .

Został wgrany soft 8R0906961DF czyli 257 oraz aktywator i mapy 2016 8R0060884DF ECE 6.22.4 , całość aktualizacji około 3,5 godzinki , jak na razie wszystko chodzi zobaczymy czy rozwiąże to problem z resetującą się nawigacją oraz z tracącym się czasem sygnałem GPS

po podłączeniu kompa pojawił się błąd 03276 ale według opisu zamieszczonego przez wrclaguna udało się go szybko usunąć :thumbup1:

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w usunięciu błędu

1 Fault Found:
01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Błąd ten pojawił się po wgraniu spolszczenia do MMI 3G Basic .Wcześniej miałem soft  BNav_EU_K0260_1_D1 i mapy 4G0060884AA EUE 5.24.2

<<Fachowiec>> wgrał mi wersje softu BNav_EU_K0257_2_D1 PL.Po tym zabiegu pojawił się w/w błąd oraz 03276 który skasowałem  za pomocą

kalkulatora.Mapy zostały także zablokowane,ponowne użycie aktywatora.Moje pytanie jest takie czy ten błąd można spokojnie zignorować,czy niesie to za sobą jakieś skutki w postaci nie właściwej pracy sterownika ,auta.?

czy istnieje możliwość innej procedury spolszczenia aby błąd 01043 nie pojawił się. Myślę ze ponowne spolszczenie u fachowca wchodzi w grę.

Proszę o wszelkie sugestie dotyczące rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...