Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX dzwiny dzwięk Filmik


kwadrat224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje audi od jakiegoś czasu wydaje dziwne dźwięki. Nagrałem filmik na którym słychać jak by coś grzechotało. Pierwszy raz jak usłyszałem ten dźwięk to otworzyłem maskę i z okolic kolektora ssącego wydobywał się lekki dym i było słychać głośno takie terkotanie.

Co może być przyczyną tego dźwięku ?? Audi jeździ normalnie i moc też w normie

Filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że padło łożysko alternatora,warto by zrzucić pasek i wtedy sprawdzić odpalając silnik na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch i napinacz mam nowy. Dźwięk wydobywa się z kolektora ssącego lub z przodu silnika. Aktualnie auto miało ciężko zapalić i jak zapaliło to chodziło jak czołg obroty 600 i takie terkotanie. Aktualnie auto idzie do mechanika.

Czy możliwe że to przez amortyzator drgań od rozrządu ??

Edytowane przez kwadrat224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolo pasowe alternatora, ma wbudowany w sobie pewien mechanizm "sprzęgła". Miałem identyczne dźwięki jak padło u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że nie działa klima i nie ma gazu w układzie. Czy możliwe że te dźwięki wydaje kompresor klimy lub jakieś łożysko przy nim ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ściga pasek i będzie wiadomo u mnie pękł wirnik w alternatorze i też podobnie terkotalo ale za nim do tego doszli to wymieniłem łożysko i sprzęgło alternatora dopiero jak przestał ładować to kapli się co jest nie Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się odgłosy wydawała sprężarka klimy. Jak to określił mój mechanik wybuchła. Czy wie ktoś jaki numer ma oryginalna sprężarka klimy montowana w 1.8t BEX ??

Szukam takiej zregenerowanej.

Foto pęknięcia:

bikepics-2777077-full.jpgbikepics-2777078-full.jpg

Edytowane przez kwadrat224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...