Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie dystanse do felg 18" et41 do b8?


Jumber

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie.
Mam pytanie.
Obecnie jeżdżę na 19 - oryginały Pompei 8,5 cala przy ET 36 i wszystko super- koła troszeczkę siedzą w środku- mniej z przodu, bardziej z tyłu- nic nie obciera- tak jak fabryka przewiduje.
Mam na oku bardzo ładne 19 - problem w tym, że to model z BMW. W tej sytuacji konieczne są dystanse zmieniające rozstaw śrub. Rozmiar tych nowych felg to 8,5 cala ET 35 i teraz pytanie jakie dystanse wejdą mi żeby nie wystawały poza obrys auta i jaka może być minimalna grubość dystansu zmieniającego rozstaw? Na pierwszym planie stawiam bezpieczeństwo - także koszt dystansów to drugoplanowa sprawa- kwestia co można założyć żeby było zgodnie ze sztuką i czy będzie bezpiecznie- jeżdżę bardzo dużo (50-60 kkm rocznie) i raczej mam ciężką nogę. Niech wypowie się ktoś kto na takich jeździ albo tym się zajmuje. I jeszcze jedno pytanko- bo do końca nie wiem czy to tak działa- jak założę dystanse 15mm przy tej samej szerokości felgi co do tej pory (nie wiem czy takie cienkie można), to będę miał wtedy ET 20 tak? A jakbym dał felgę 8 cali z ET 35 i też założył dystanse 15mm to ET wyjdzie nie 20 tylko poszerzy się o 1/4 cala (pół cala z szerokości felgi podzielić na pół) i wyjdzie wtedy ET 26? Czy coś nie tak kumam?
A co gdybym wrzucił na tył felgi 9,5 cala też przy ET 35 (przód 8,5 ET 35)??? Jaki wtedy dystans?
Wiem, ze oryginalnie wchodzą też do mojej furki bez problemu felgi 9 calowe z ET 33.
Pomocy!

Zmieniajace rozstaw maja grubosc min 20mm.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- tak myślałem. Także fele muszę sobie odpuścić i szukać innych, bo przy ET 15 to raczej nie będzie dobrze. Oryginałów poszukam - od A7 fajne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 stka 8 cali przy oponie 225 ma ktoś na porównanie jakie et szukać do avanta ? chcę idealnie na równo bez dystansu bo przerabiałem temat i zawsze lekkie bicie przy dużych prędkościach więc wolałbym iść w oryginał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc prosze o pomoc 

wlasnie zalozylem nowe felgi 19/245/35    8.5J   et43 jakie moge zalozyc dystanse zeby nie tarlo ??? dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 16:03, KOMORNIK78 napisał:

czesc prosze o pomoc 

wlasnie zalozylem nowe felgi 19/245/35    8.5J   et43 jakie moge zalozyc dystanse zeby nie tarlo ??? dzieki za pomoc

 

I jakie założyłeś?? Bo mam takie same parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2018 o 15:02, damian6158 napisał:

I jakie założyłeś?? Bo mam takie same parametry

Ciężko policzyć? Jest kilka kalkulatorów et na stornach. 14mm dystans będzie równo z nadkolem, 10mm bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

Ciężko policzyć? Jest kilka kalkulatorów et na stornach. 14mm dystans będzie równo z nadkolem, 10mm bezpiecznie

Nie ciężko ale chciałem zobaczyć na zdjęciu jak wygląda jakiś tam dystans, więc zluzuj gume w majtach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duży wybór dystansów do różnych samochodów masz na durarace.com/sklep. Z jednej strony jest to oferta dość młodej marki, ale samych inżynierów mają doświadczonych z pracy przy wielu innych projektach. Trochę ostatnio podpytywałem sprzedawcę właśnie o tworzywo, rozmiarówkę, ucięliśmy sobie przy okazji dobrą rozmowę na temat techniki driftowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...