Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają


krystian20005

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupilem audi posiada bi xenon i prawdopodobnie spryskiwacze reflektorów ponieważ z zderzaku są tzw zaślepki, lecz coś z nimi nie tak nie dzialają płyn na maxa uzupełniony światła mijania właczone trzymam dość dlugo manetke od spryskiwaczy szybe pryska a lamp nie. jaka moze byc przyczyna jak sprawdzić czy w ogole są spryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od spodu sprawdz pod zderzakiem czy nie wystaja spryski. potem czy wogole jest pompka do lamp. powinny byc dwie, jedna na szybe druga na lampy. mozliwe ze ktos odlaczyl ja calkiem bo jest peknieta

Edytowane przez Magicbattle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy sa błedy w MCE 09



pompka_rysunek.png

Wymontowanie

– Wymontować pojemnik na płyn do mycia , ale wyjąć go tylko na tyle, aby była dostępna pompa układu mycia reflektorów V11
– Podstawić wannę ściekową pod pojemnik na płyn do mycia.
– Rozłączyć elektryczne złącze wtykowe 1
– Zdemontować wąż płynu do mycia 3 z pompy układu mycia reflektorów V11
– Wyjąć pompę układu mycia reflektorów V11 -poz. 2 w górę z pojemnika na płyn do mycia.

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

Zabezpieczyć wszystkie węże łączące obejmami węża odpowiadającymi produkcji seryjnej
– Sprawdzić tulejkę uszczelniającą pod kątem uszkodzenia.
– Zamontować pojemnik na płyn do mycia


znbiornik_6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdz czy sa błedy w MCE 09

Ooooo panie tak do mnie mów ;) jak to sprawdzic?

Czyli sądząc po obrazku musze ściągnąć lewe nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie..spryskiwacze dzialaja..spryskuja ale nie do konca sie chca chowac w zderzaku..jeden sie chowa bardziej a drugi prawie wcale..od czego to zalezy i jak sie z tym uporac?

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze trzeba sciagnac nadkole :wink:


podjedz do kogoś kto ma kompa i niech sprawdzi w testach wykonczych czy działa pomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki panowie jutro się tym zajme i napisze jakie sa rezultaty


Dla pewności zalalem płynu na maxa i zauważyłem ze z lewego nadkola ucieka plyn albo wężyk spadł albo pompka walnięta(pęknięta) możliwe?


Właśnie jestem po czynności wyciągnięcia zbiorniczka niby wszystko ok pierwszy silniczek (szyb) dziala prawidlowo ale zaś drugi nie żadnej reakcji. Po podłączeniu na krótko silniczek działa tak jak by do niego prąd nie dochodził i dlatego nie spryskuje lamp. Jakies sugestie?


A i sprawdzilem i nie doplywa prąd do kostki. Kostka w stanie idealnym

Edytowane przez krystian20005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może deaktywowane spryskiwacze reflektorów? Bo da się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może deaktywowane spryskiwacze reflektorów? Bo da się to zrobić

jak sprawdzić vag?


A może ktoś wie gdzie jest jakiś przekaźnik od tego bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może deaktywowane spryskiwacze reflektorów? Bo da się to zrobić

jak sprawdzić vag?

80958660.jpg

Może deaktywowane spryskiwacze reflektorów? Bo da się to zrobić

j

A może ktoś wie gdzie jest jakiś przekaźnik od tego bezpiecznik?

zasilanie idzie do MCE 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat

Bawiłem się vcds i zrobiłem test spryskiwaczy i jak się okazało nie działają pompka pompuje tak jakoś dziwnie jak by na sucho spryski się wysunęły i leciało bardzo słabo z nich wręcz kapało. Czy to może być wina pompki czy tych spryskiwaczy. Błędów brak

Przy kolejnych testach spryskiwacze klapki od nich otwierały się  1cm bardzo słabo.

 

Zrobione dolałem płynu do zbiorniczka i wszystko smiga. Swoją drogą myślałem że kontrolka jest od stanu płynu całości zbiornika(spryski xenon i szyby) ,a nie tylko od szyb. 

Edytowane przez Krzy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mii tylko działają na wyłączonym silniku. wcześniej było normalnie. można to jakoś ustawic w green menu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze działają tylko na włączonym silniku i świecących się światłach. Radzę trzymać łapki z dala od zielonego menu jak nie masz o tym pojęcia bo sobie problemów narobisz. W zielonym menu nie ma ustawień spryskiwaczy. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co trzeba zrobić by działały jak należy a nie jak teraz na wyłączonym silniku. kodowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, jeżeli poziom płynu spadnie poniżej pewnej dolnej granicy, spryskiwacze świateł są deaktywowane aby przednia szyba mogła być jeszcze kilka razy spryskana. Masz odpowiednio dużo płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jak coś doleje i zobaczymy. Być może w tym jest problem. dzieki za radę. dam znać czy pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie. U mnie tez przestaly dzialac spryskiwacze reflektorow. Gdzie znajduje sie pompka? w nadkolu? czy pod zbiorniczkiem na plyn? jak sie tam dostac? te informacje tutaj nie sa zbyt dla mnie jasne. Wczesniej gdzies pisalem o dziwnym buczeniu z lewej strony przy odblokowaniu auta. Teraz tego nie slychac i wlasnie moze to buczala ta pompka od spryskow reflektorow? Chce to zweryfikowac. Ktory bezpiecznik odpowiada za ta pompke?w bagazniku? Dodam ze wycieraczki i spryski szyby dzialaja. Moze przez VCDS da sie zrobic jakis test? ja widzialem tam tylko opcje to ustawienia co ktory sprysk szyby maja sie wlaczac spryski reflektorow i chyba ile sekund ma to trwac. Z gory dzieki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...