Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a w BRD 2.0 z 2007 jaka poducha był montowana w ASO nie chcą mi numeru podać tylko

cyt. koszt takiej poduszki to 431,45 zł brutto detal, jest do zamówienia, czas oczekiwania 1 dzień roboczy

ale udało sie uzyskać kod ale to zapewne całość z łapą czy nie idze zamontować samej poduchy?

8E0399105HM  kod

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w aso kupisz tylko poduche z łapą. Proponuje kupić lemfordera samą poduche. Niedawno kupowałem koszt to ok 160 -180 zł w zależności od źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hugo911 napisał:

Niestety w aso kupisz tylko poduche z łapą. Proponuje kupić lemfordera samą poduche. Niedawno kupowałem koszt to ok 160 -180 zł w zależności od źródła.

No właśnie wszystko jasne 

Tylko pytanie jaka poducha ma być?? Pasuje z 1.9 do 2.0??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja u siebie zakładałem skrzynie HCK (z BRD) co wiązało się również z wymianą łapy. Dałem poduszke lemfordera o oznaczniu 31105 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na 1 stronie:

Etka sugeruje poduchy mniej więcej tak:

1.8 PB i 1.9 TDI - zielony

2.5 TDI - żółty

2.4 - 3.0 PB - biały 

Wkładaj zieloną albo żółtą... to w sumie bez znaczenia, bo kilka osób jeździ na takiej inni na takiej... żadnych skutków ubocznych nikt nie zauważył, z czego zółta powinna być w teorii sztywniejsza... 

Lemforder 3110501 (zielona) i 3110601 (żółta)

Katalog Lema podpowiada, że zółta była do 8E-3-500 000

Dajmy ja mam taki VIN:

WAUZZZ8E93A301721 - 8E-3-301 721 - czyli powinna być żółta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie o to mi chodziło ponad 300 w kieszeni Kamil tylko się dziwiłem czemu ETKA pomija 2.0TDI ale tak przypuszczałem że będzie pasować

Jeszcze pytanie sztywniejsza to ci to oznacza dla komfortu jazdy ( drgania są mniej wyczuwalne?)

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karasik2 napisał:

Jeszcze pytanie sztywniejsza to ci to oznacza dla komfortu jazdy ( drgania są mniej wyczuwalne?)

Brak wyczuwalnych różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. panowie mam maly problem. dzisiaj zaczelo cos stukac okazalo sie ze sruga bo idzie przez poduszke lata i nie idzie jej dokrecic, wychodzi na to ze uszkodzony jest gwint. Treaz nie wiem czy musze cala lape wymienic wraz z sruba czy wystarczy sama srube + nakretke co jest u gory. bylbym wdzieczny za pomoc. chodzi mi o nakretke czy ona jest razem z łapa czy mozna sama  srube i nakretke wymienic

5c1a03df4570a7e63a7b24b3ee78.jpg

Edytowane przez hidden22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hidden22 napisał:

czy wystarczy sama srube + nakretke co jest u gory

Bez problemu samą śrubę z nakrętką podmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. dzownilem do aso to niby nie idzie kupic samej sruby i nakretki tylko trzeba razem z podpora czy jakos tak... ktos przerabial ten temat i wie gdzie mozna by kupic taka srube i nakretke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było wszystko na sztuki, teraz sprzedają cały komplet. Najlepiej poszukaj używki na allegro za grosze i podmienisz tylko śrubę z nakrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi byc koniecznie z ASO :) chodzi mi zeby dorbac taka sama wymiarami i chyba twardosc zeby byla tez dobrana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wymiarow, wyglada na m12, długość ok 60-80mm. Twardość weź jak najwyższą np. 10.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to tam był torx T47, śruba M8 i nakrętka 13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawa załatwiona. mechanika kazał mi kupić łapę ze śruba bo niby śrubą okręcona. wjechałem na kanał 5 min roboty i przykręcone. Włożyłem wąski pręt żeby przytrzymać nakrętkę a od dołu kręciłem śrubę  :) chyba mechanikowi coś się pomyliło i myślał ze nakrętka jest na stale tam wspawana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam łożysko dźwigni zmiany biegów ( 8D0711026B) na sprzedaż. Kupiłem ale niestety się nie przydało a zwrócić nie moge bo są ślady po śrubach.

Oddam za 130 zeta ( nowe 170 w ASO).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...