Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, juuzek napisał:

W Benzynie 1.8T BFB tez mogę taki trick zrobić ?

Zobacz na wlepce jaki masz kod skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Zobacz na wlepce jaki masz kod skrzyni.

Skrzynia GGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0399105HB - taka ma iść ori poducha z łapą (jako komplet)

Może być ta z MEYLE 1001300009 albo LEM 31105 01 

Ale lepiej chyba całą łapę ze SWAG'a 32 92 3140 bym wolał: https://aparts.pl/partscatalogue/32-92-3140-swag-mocowanie--poduszka-manualna-skrzynia-biegow,11-32~192~13140-0151-00249--32~192~13140.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil-vag została Ci może ta podkładka duża z dwoma otworami i bolcem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto wymienial u siebie te wszystkie elementy ze zdjecia, a pozniej jeszcze wymienil tą całą kasete? Chodzi mi o to, czy jest jakas znacząca różnica ?? :eusathink:

 

6k4HDhE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil-vag napisał:

@turzol będzie wymieniał pewnie na dniach :)

 

 

Zgadza się, część zamówiona w serwisie, niestety nie ma w kraju i bede czekał ok 10dni na sprowadzenie.

Zastanawiam się czy nie zamówić w ASO nowej poduszki wraz z mocowaniem, nie jestem przekonany do tego zamiennika Lemfordera. Wymienialem na Lema 2 lata temu i dzwignia lewarka rusza sie caly czas pod obciążeniem, tak jakby nie było w ogóle tłumienia. Nie pamiętam żeby na ori poduszce bylo tak.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur... ale ORI też jest LEM... pamiętasz jaki dobrałeś model ? Bo są dwa, możliwe, że musi być inna... jest żółta i zielona. Ja w sumie za bardzo różnicy po wymianie poduchy nie widziałem - założyłem żółtą, może zielona jest twardsza. Ori jest ta pewność, ze twardość poduchy masz dobraną odpowiednio...  Skrzynie masz GBA czy robiłeś swap już ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto wymienial u siebie te wszystkie elementy ze zdjecia, a pozniej jeszcze wymienil tą całą kasete? Chodzi mi o to, czy jest jakas znacząca różnica ?? :eusathink:  6k4HDhE.jpg 

 

 

 Ja wymieniałem te dwie gumy czarne w kasecie, tuleje i drążek to co na foto,ale różnicy prawie żadnej nie zauważyłem. A teraz doszła do mnie cała kaseta. Wymieniam bo biegi dość często nie wchodzą idealnie i to mnie dobija. Owszem chodzi wszystko jak nowe, ale raz wchodzi dobrze, a raz nie. Jedynie pozostanie jeszcze jabłko na ciegnie przy skrzyni. 

dfe79b55cb94c56e1fab1ab9c62c7d32.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D802

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze kwestia regulacji zostaje skoro biegi nie wchodza do konca, jak nalezy ?!

Turzol zdaj relacje po wymianie co i jak.

10 dni musisz czekac? Jak w tamtym tygodniu zamawialem wszystkie te tejle w Skodzie to o tą kasetke tez pytalem (ale nie kupilem) to mi gosc powiedzial, ze wszystko moze miec na jutro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi to sprawa dość czasochłonna trzeba wykonać parę prób po regulacji, dosłownie jest tam spasowanie na milimetry - najlepiej to widać, jak się ma skrzynię na wierzchu... wystarczy lekki odchyłek prawo lewo i już dany bieg wchodzi z haczeniem... także trzeba przy tym trochę się pomęczyć ale da się dojść do prawidłowej zmiany... Głownie trzeba się skupić na ustawieniu lewarka z lekkim odchyleniem na prawo... bo przód tył to nie jest problem, jest podany wymiar, wystarczy dociąć sobie kawałek kartonika, lub linijka/suwmiarka i po sprawie... A jak jeszcze dochodzą luzy na którymś elemencie to już syzyfowa praca... 

Chodzi mi o zakres B (biała strzałka)

tef8pfse.png

A tu jak regulować: 

Różnica między B6 a B7 to odchylenie w prawo kolejno 3 stopnie i 1,5 stopnia... i właśnie to odchylenie jest najważniejsze podczas zmiany biegów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur... ale ORI też jest LEM... pamiętasz jaki dobrałeś model ? Bo są dwa, możliwe, że musi być inna... jest żółta i zielona. Ja w sumie za bardzo różnicy po wymianie poduchy nie widziałem - założyłem żółtą, może zielona jest twardsza. Ori jest ta pewność, ze twardość poduchy masz dobraną odpowiednio...  Skrzynie masz GBA czy robiłeś swap już ? 


Skrzynie mam GBC. O ile dobrze pamiętam to katalogowo dobierano mi po kodzie skrzyni w Intercars.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja wymieniałem te dwie gumy czarne w kasecie, tuleje i drążek to co na foto,ale różnicy prawie żadnej nie zauważyłem. A teraz doszła do mnie cała kaseta. Wymieniam bo biegi dość często nie wchodzą idealnie i to mnie dobija. Owszem chodzi wszystko jak nowe, ale raz wchodzi dobrze, a raz nie. Jedynie pozostanie jeszcze jabłko na ciegnie przy skrzyni. dfe79b55cb94c56e1fab1ab9c62c7d32.jpg
 
Wysłane z mojego LG-D802
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam to samo z biegami. Raz wchodza jak w masło a przeważnie mam tak że każdy haczy. Ustawiane było to wg Elsy przez mechanika i nadal lipa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam to samo z biegami. Raz wchodza jak w masło a przeważnie mam tak że każdy haczy. Ustawiane było to wg Elsy przez mechanika i nadal lipa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Co najlepsze wymieniłem teraz ta kasetę bo mam nową. nie mogłem ustawic biegów, dużo gorzej niż na starej. Wsteczny żeby wchodził z innymi biegami to wchodził bez wyciskania inaczej nie dało rady. Nie wiem co teraz zrobić. Zamówiłem taki nr jak podał Kamil w temacie wymiany wybieraka

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Co najlepsze wymieniłem teraz ta kasetę bo mam nową. nie mogłem ustawic biegów, dużo gorzej niż na starej. Wsteczny żeby wchodził z innymi biegami to wchodził bez wyciskania inaczej nie dało rady. Nie wiem co teraz zrobić. Zamówiłem taki nr jak podał Kamil w temacie wymiany wybieraka

Wysłane z mojego LG-D802



Czyli jesteś już po wymianie wszystkiego i jest taki problem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwie godziny próbowałem ustawić i nic. Założyłem stara. Na starej mam różnie raz dobrze raz źle, ale nawet na nowej nie mogłem ustawić. Problem miałem dokładnie taki sam w b6. Ale, że kupiłem b7 to chce to ogarnąć.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem wymieniłem wszystko w kasecie. Trzy elementy. Myślałem, że pomoże. Niestety nie. Mam lekki luz na ciągnie przy skrzyni, spróbuję to ogarnąć, wtedy ustawienie znowu kasete.

Turzol jaki nr kaset zamówiłeś?? Ja mam 8D0 711 026 B .według mnie nie pasuje do b7. Nawet przy wrzucaniu wstecznego to ramię haczy o gumę. Może trzeba inaczej wyregulować niż w elsie w co bardzo wątpię.


 

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...