Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednim razem wymieniłem wszystko w kasecie. Trzy elementy. Myślałem, że pomoże. Niestety nie. Mam lekki luz na ciągnie przy skrzyni, spróbuję to ogarnąć, wtedy ustawienie znowu kasete.
Turzol jaki nr kaset zamówiłeś?? Ja mam 8D0 711 026 B .według mnie nie pasuje do b7. Nawet przy wrzucaniu wstecznego to ramię haczy o gumę. Może trzeba inaczej wyregulować niż w elsie w co bardzo wątpię.


 


Dokładnie ten nr zamówilem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, greg2505 napisał:

Myśleliście o short shifter ,tylko cena wysoka 

Shrot shifter tu nic nie da :( Tak jak mówiłem regulacja jest na mm, jakikolwiek luz psuje ustawienie :/ trzeba się pobawić i da się to ustawić dobrze... 

Do B6/B7 idzie ta sama kaseta z obudową 8E0711055L potem zastąpiona 8E0711055R więc tak czy siak kasety są te same dla 6b i 4 cyl silników TDI... 

@turzol jak wyciągniesz starą kasetę to powinny być na niej nr i zobacz czy są te same... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ustawiłem i nie jest źle, zastanawiam się tylko jak to by chodziło? Czy wogóle warto się w to bawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg2505 u mnie też jest OK,ale przyznaje się, że robiłem kilka podejść do regulacji bo albo ciężko wchodziła 1 albo wsteczny...  krótszy drążek zawsze daje jakieś tam plusy w przełączaniu ;) Ale w takim TDI to ja nie wiem czy jest sens się w to bawić...  Żeby zrozumieć istotę regulacji i jak precyzyjny jest układ, najlepiej zobrazować to jak skrzynia jest na wierzchu i podpiąć sobie lewarek... widać wtedy że każdy mm przesuwu lewo - prawo jest ważny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat jest o skrzyni 6 biegowej Ja mam skrzynie 5 i ,,krzyzak,, przy skrzyni . Wydaje mi się że jest minimalny luz . Pod lewarkiem wymieniłem osadzenie ,, jabłka,, ale niewiele to pomogło. Dwójka haczy bardziej gdy skrzynia nie rozgrzana. Regulowalem według instrukcji dla skrzyni 5. Czy da się kupić ten drazek z ,,krzyżakiem,, czy tylko aso? Dodam że podczas przyspieszenia na dwójce kwiatek się delikatnie przesuwa .  

Edytowane przez dami8705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skrzynia FEC poduszka o kolorze zielonym, prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już zgłupiałem. Mam przed sobą ori poduchę z mojego auta i na gumie z jednej strony jest napis 53.F9, 57.F9 WEISS a z drugiej EM5.50.F9 GRUEN czyli wnioskuję, że dwa kolory pasują lub biały tylko w takim przypadku powinna być poducha 3110701 a nie 3110601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie zielona... odwróć poduszkę do góry nogami i tam jest napisane EM5 50 M20 jak tak to zielona, z boku na obudowie nie masz jakiegoś nr nabitego ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest, lecz nie do odczytu już niestety. Ja od 3 miesięcy mam założoną 3110601 i jest ok.

Sprawdziłem jest rzeczywiście na górze EM550M20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez założyłem taką - odpowiednik żółtej, ale powinna być zielona. W sumie przed i po różnicy nie widzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na ori bujało na 3 biegu całe auto na boki jakby po pijaku jechał. Po wymianie wszystko jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można stwierdzić, że 3110601 to optymalna poducha skrzyń GBA, JEM, HCF....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka sugeruje poduchy mniej więcej tak:

1.8 PB i 1.9 TDI - zielony - rzędówki

2.5 TDI - żółty - V6 TDI

2.4 - 3.0 PB -  biały  V6 PB

ZIELONA - Lemforder 31105 01

ZÓŁTA - Lemforder 31106 01

BIAŁA - Lemforder 31107 01

 

To musiałeś już mieć ładnie zużytą :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne [emoji1] Panowie już powinni wiedzieć jakie poduchy kupić. Jeszcze komplet Meyle mnie zastanawia. Łapa wygląda bardzo podobnie jak w skrzyni GBA lub jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Kojakiem właśnie w rzuciliśmy nowa kasetę i panowie jest lipa bo nie da się tak wyregulować zeby wrzucić 2 bieg. Pozostałe biegi hacza

d27fac01660c7318600f7ca90d2f6bfe.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywaliscie fizycznie kasety ? Różnią się ?

Może zobaczę w ELSA jak się reguluje w A6 tą kasetę, bo to z części z A6 było podane chyba...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turzol napisał:

My z Kojakiem właśnie w rzuciliśmy nowa kasetę i panowie jest lipa bo nie da się tak wyregulować zeby wrzucić 2 bieg. Pozostałe biegi hacza

d27fac01660c7318600f7ca90d2f6bfe.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miałem dokładnie tak samo,pisałem w tym temacie. myśle żeby te gumy przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zostaje nic innego jak przełożyć szyny z odbojnikami...

Wysłane z mojego 8070 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego wsteczny wchodzi bez wciskania. Czary

 

Ok zapadła decyzja przekladamy gumy z nowej kasety do starej.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...