Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem ze skrzynią biegów


Seba206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem audi a4 2,0 t quattro avant z 2009 roku. Posiadam to auto od prawie dwóch lat i od samego początku miałem problem z układem napędowym. problem polegał na tym, że raz na kilka/kilkanascie dni zdarzyło się, że auto zgasło podczas ruszania ( skrzynia biegów automatyczna). Do regeneracji poszła bańka hydrokinetyczna. Po tej regeneracji auto nie jeździ do końca dobrze, bo auto potrafi spowolnić w trakcie rozpędzania samo z siebie. tak jakby ktoś je z tyłu złapał :) . w międzyczasie zmieniłem koła z 225/50-17 na 255/40-19, chciałbym zapytać: jaki wpływ ma rozmiar koła na działanie skrzyni biegów? czy taki objaw może być tym spowodowany? bo różne rzeczy ludzie mówią a ja prowadzę batalię z dostawcą tego auta, ponieważ póki co on pokrywa koszty tych napraw, gdyż miałem gwarancję pełnej sprawności auta a tak jak wspomniałem na początku, zakupiłem auto z niby drobna wadą. Dodam jeszcze, że cztery koła są identyczne. Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być 255/35 R19? przy 40 licznik będzie przekłamywał. Wiadomo jak jest większa felga to i większe opory toczenia, ale prawie 200 konne auto nie powinno miec z tym problemów. Nie napisałeś jaka skrzynia automatyczna? Pewnie MULTITRONIC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być 255/35 R19? przy 40 licznik będzie przekłamywał. Wiadomo jak jest większa felga to i większe opory toczenia, ale prawie 200 konne auto nie powinno miec z tym problemów. Nie napisałeś jaka skrzynia automatyczna? Pewnie MULTITRONIC ;)

Jak w quattro to na 100% nie multitronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...