Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn do chłodnicy


Tiger1143

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda zima już prawie za nami, ale jak będzie trochę cieplej to chciał bym wymienić płyn chłodniczy i tu pojawia się moje pytanie , jaki płyn mógł bym zalać żebym nie musiał się martwic że coś jest nie tak.

Jedni piszą że jedynym słusznym jest ten rekomendowany przez VW g12 , co o nim sądzicie ?? czy zastosować jakiś inny, jak tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze od paru lat na borygo czy petrygo ten niebieski i nigdy sie nic nie działo, a zalane mam A80 1.6td, A4B5 1.9tdi i A4B5 1.6+LPG i te wszystkie jezdza na tym niebieskim.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdza, że g12 jest żrący i żeby go nie stosować dlatego wolał bym zasięgnąć opinii kogoś kto go stosował zanim zmienię płyn u siebie . Z góry wielkie dzięki za opinie i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej jedyny i słuszny płyn g12 i nie cuduj, starszy g11 jest przystosowany do starszych a także w drugą strone g13 w nowszych. Jeżeli płyn byłby żrący to producent by go nie polecał :) Pewnie jakaś głupia wymówka tych co wala w chłodnice czysta wode :) Pozdrawiam i się nie zastanawiaj jeżeli chcesz kupować oryginał idz do skody/seata są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się. Mam pytanie miałem wyciek z układu chłodzenia wcześniej lany g12 koncentrat, potem borygo różowe po naprawie przez moje wprowadzenie w błąd mechanika zalał mi zielony płyn. Jeżdżę tak już z pół roku i znowu zaczyna ubywać gdzieś płynu. Przed naprawa uciekł w ekspresowym tempie, teraz ubywa. Czy jak dam auto do mechanika żeby to naprawił to jaki płyn zalać, znowu zielony? Podobno jak wleje teraz różowy to mi zezre instalacje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc zielony, może byc rozowy, bez różnicy. Ale czy jestes az tak skąpy aby kupić 7 litrow nowego plynu za 60zl i go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kasę tylko o to czy się nic nie stanie. Ciekawe co to za płyn za 60zl?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kichy napisał:

Nie chodzi o kasę tylko o to czy się nic nie stanie. Ciekawe co to za płyn za 60zl?!

G12, gdzies tyle kosztuje 7 litrow płynu.

Nic sie nie stanie, masz normalny układ chłodzenia z aluminiowa chłodnicą. Możesz lac petrygo, borygo, G12, Preston. Co tylko Ci się zamarzy i nic nie zmieni pracy ani wydajności ukladu. Amen.

Edytowane przez Magik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nocny_napoleon napisał:

Ile tego płynu kupić? 5 litrów wystarczy?

Koncentratu 5 litrów wystarczy, w układzie jak dobrze wysuszysz masz 8 litrów płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 10:27, KINIAM napisał:

Koncentratu 5 litrów wystarczy, w układzie jak dobrze wysuszysz masz 8 litrów płynu.

Ja kupiłem gotowy płyn 5 litrów ale rzeczywiście może braknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2016 o 21:29, kafarek napisał:

Lej jedyny i słuszny płyn g12 i nie cuduj, starszy g11 jest przystosowany do starszych a także w drugą strone g13 w nowszych. Jeżeli płyn byłby żrący to producent by go nie polecał :) Pewnie jakaś głupia wymówka tych co wala w chłodnice czysta wode :) Pozdrawiam i się nie zastanawiaj jeżeli chcesz kupować oryginał idz do skody/seata są tańsze.

To są słowa potwierdzone czystymi faktami? Nie można zalać G13 do układów które mają zalecane G12 albo G11?   G13 podobno jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami chłodnic i spełnia poprzednie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...