Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpórka do A4


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze ze pisze to w tym dziale ale jak nie to prosze o przeniesienie.

Czy ktos zakladal albo wie gdzie mozna dostac rozporke do A4?? Jak wiadomo w naszych A4 sruby sa troche dziwnie umiejscowione i nie wiem czy nie trzeba wiercic nowych. Czy do diesli jest inna a do benzyn inna?? Jaki przyblizony koszt??

Jesli ktos widzial, wie jakie kolwiek info na ten temat to bede wdzieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale widze ze trzeba chyba do niej wiercic dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu do benzyny i diesla jest taka sama.

http://www.audi-forums.com/index.php?&act=garage&CODE=14&type=garage_mod&id=121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu do benzyny i diesla jest taka sama.

http://www.audi-forums.com/index.php?&act=garage&CODE=14&type=garage_mod&id=121

O wlasnie o taka mi chodzilo. Nie wiesz gdzie mozna taka dostac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu do benzyny i diesla jest taka sama.

http://www.audi-forums.com/index.php?&act=garage&CODE=14&type=garage_mod&id=121

O wlasnie o taka mi chodzilo. Nie wiesz gdzie mozna taka dostac??

Jasne , że wiem :wink:http://www.mplusm.pl/index2.php?p=omp.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradż nam tajemnicę do czego to ma Ci służyć - jakies sporty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórki są do usztyenienia nadwozia ( mocowań górnych zawieszenia ) ponieważ przy "wyczynowej" jeździe nadwozie się poddaje i przez to może zmieniać się geometria zawieszenia. Ale to dotyczy samochodów wyczynowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórki są do usztyenienia nadwozia ( mocowań górnych zawieszenia ) ponieważ przy "wyczynowej" jeździe nadwozie się poddaje i przez to może zmieniać się geometria zawieszenia. Ale to dotyczy samochodów wyczynowych

Nie dotyczy tylko samochodow wyczynowych bo serii tez. Mam Quattro i ostatnio pewnego razu jak bylo duzo sniegu pojechalem z bratem sie troche powyglupiac. Ze parkink wogole nie odsniezany i duzo sniegu do tego nie rowno i dosc duze predkosci wiec buda zaczela pracowac czego efektem jest prawdopodobnie dzisiejsza peknieta szyba. Wiec zeby zapobiec ponownemu peknieciu szyby planuje zalozyc rozporke a co za tym idzie i usztywnic bude no i w pewnym stopniu poprawi tez przyczepnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradż nam tajemnicę do czego to ma Ci służyć - jakies sporty :?:

Czasami stosuje się taką rozpórke i to w przodzie jak i z tyłu przy mocno obniżonym i utwardzonym zawieszeniu i dośc szerokich kołach. Ale myśle że przy serii to wyrzucony pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporki zmieniaja tez charakterystyke samochodu, z podsterownego w nadsterowny, na forum street racing bylo to omawiane jak ktos jest zainteresowany, pozatym a4 ma bardzo mieką konstrukcje nadwozia, ja jak przejeżdzam przez prog na skos u mnie na ulicy, taki sporawy to mi cos tam trzeszczy i poprostu ma sie wrazenie jak by sie nadwozie skrecało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill dobrze pisze, ze buda przynajmniej A4 jest podatna na wygiecai. Moze nie wszystkie ale te starsze napewno i po wiekszym przebiegu. Ja poprostu chce usztywnic bude i nie iwdze w tym nic zlego ani ze wywale pieniadze w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Megane Coupe, ani to sportowe ani tym bardziej wyczynowe auto :D miałem rozpórkę fabryczną przy silniku 1.6 90 KM

chyba nie wsadzili jej tam dla zwiększenie masy pojazdu i bajeru schowanego pod maską :roll: :?: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest a Audi ale w Civic mam taka od Jacky na srubie rzymskiej i jest ona po to ze peka lakier na łączeniu podszybia z błotnikiem! A zwłaszcza w modelach z twardym zawiasem i niskich gumach (a takowe posiadam) jezdze juz 1,5 roku i lakier jest caly! Ma to jeszcze jakies zadanie utrzymac auto w mocnym zakrecie gdzy nadwozie przyjmuje mocne opory!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grigorij0
buda zaczela pracowac czego efektem jest prawdopodobnie dzisiejsza peknieta szyba

Od nierówności pękła szyba?! Niedługo samochodem na krawężnik nie bedzie człowiek mógł wjechać bo mu samochód przekosi - oj dziwnie teraz samochody robią :shock:

jest ona po to ze peka lakier na łączeniu podszybia z błotnikiem!

A tą srubę ustawiają w serwisie, czy sam sobie człowiek dokręca jak mu zaczyna pękać

:?:

036RG74.jpg

takiemu wynalazkowi wogóle bym nie ufał- jakie siły może przenieść taka rurka?!, a przede wszystkim te sróbki którymi się ją mocuje -cienizna!

http://www.audi-forums.com/index.php?&act=garage&CODE=14&type=garage_mod&id=121

ta już jakoś wygląda, wystarczy porównać sam sposób mocowania

po analizie rozpórek oferowanych na allegro dochodzę do wniosku że służą one głównie dla polepszenia wyglądu. Szczególnie te mocno wygięte w pałąk i do tego z aluminium...

np. "produkowane ze stali rurowej o przekroju 30mm i grubości ścianki 2mm" 2 mm gr. ścianki dla 30 mm rury to mniej niż dla standardowej rury , która ma 2,9mm+ocynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buda zaczela pracowac czego efektem jest prawdopodobnie dzisiejsza peknieta szyba

Od nierówności pękła szyba?! Niedługo samochodem na krawężnik nie bedzie człowiek mógł wjechać bo mu samochód przekosi - oj dziwnie teraz samochody robią :shock:

Ej ja napisalem ze to byla jazda bokami po sniegu gdzie predkosci dochodzily do 50 km/h wiec miala prawo. A Ty mi tu o kraweznikach gadasz, Wez sie zastanow zanim cos napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grigorij0

Po prostu się dziwie że takie rzeczy są możliwe, a krawężnik był tylko obrazowym przykładem. Co nie znaczy że pęknięcie szyby od jeżdżenia po śniegu (nawet nierównym) nie jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość młody rysiek
j ja napisalem ze to byla jazda bokami po sniegu gdzie predkosci dochodzily do 50 km/h wiec miala prawo. A Ty mi tu o kraweznikach gadasz, Wez sie zastanow zanim cos napiszesz

jeżdze z grześkiem (tj. Grigorij0) jego mercedesem bokami z większymi prędkościami, moim a4 kombinuje też równo, ale takie coś mnie zdziwiło :shock:

może jakiś kamyczek podbiło??? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j ja napisalem ze to byla jazda bokami po sniegu gdzie predkosci dochodzily do 50 km/h wiec miala prawo. A Ty mi tu o kraweznikach gadasz, Wez sie zastanow zanim cos napiszesz

jeżdze z grześkiem (tj. Grigorij0) jego mercedesem bokami z większymi prędkościami, moim a4 kombinuje też równo, ale takie coś mnie zdziwiło :shock:

może jakiś kamyczek podbiło??? :mrgreen:

Nie no rozwalaja mnie wasze odpowiedzi. Kamyczek podbilo z pod czego jak ja tam sam jezdzilem? hahaha. Bys zobaczyl jakie tam byly nie rownosci to pewnie bys uwierzyl. A porownywanie jazdy oski do Quattro to troche nie bardzo. Prosze o nie wypowiadanie sie jesli to nic nie wnosi do tematu.

Dodam jeszcze jedno: w tym mercu to szyba jest na uszczelce pewnie a nie wklejana a to duza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...