Skocz do zawartości
IGNOROWANY

multitronic opóźnienie podczas ruszania 2-3 sekundy


diegokarol

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.03.2017 o 10:54, tommy-cichy napisał:

Panowie dodam coś od siebie w temacie. Mam multitronica u siebie z przebiegeim na tą chwilę 100 tyś. Skrzynia generalnie strasznie mnie denerwowałą gdy miałą się zebrać z wolnych obrotów. Wolna strasznie. Po dodaniu gazu jak jechałem np. 60 km na godzine a obroty były na poziomie 1200 zanim auto się zebrało to mijała chwila.

Przy okazji wgrywaniu softu do silnika (afera spalinowa) poprosiłem chłopaków w ASO żeby zobaczyli czy może jest jakiś nowy soft do skrzyni biegów. Po odebraniu auta chłiopak mówi mi że miałem już stary soft w skrzyni i wgrali nowy i mam sobie teraz zobaczyć.

Skrzynia nie do poznania. Zupełnie inaczej wkręca się w obroty, reaguje dużo szybciej. Zauważyłem też że znacznie zmalało odczuwalne przejście z biegu D na R.

 

Polecam wam udajcie się do ASO na wgranie nowego softu.

Hej a masz możliwość sprawdzenia jaki masz soft  w sterowniku. masz vcds ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy ktoś ma rozwiązanie ?

Kupiłem nie dawno a4 z 2012 przebieg 215 i tak jak koledzy wyżej mam problem z opóźnionym ruszaniem.

Problem jest na tyle słaby że auto potrafi zgadnąć podjeżdżająć pod górę.

Czy jakieś wgranie softu lub adaptacja pomogą czy może jakiś sterownik?

Poza ruszaniem skrzynia chodzi super.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 11:40, Kosmita napisał:

Wydaję mi się, że dzięki temu mamy Auto Hold. Skrzynia jest odłączana, koła trzyma pompa ABS/ESP. W momencie puszczenia hamulca lub naciśnięcia gazu samochód dołącza skrzynia i odpuszcza zawory pompy.. Dzięki odłączonej skrzyni zawory się tak nie nagrzewają. Tak mi się wydaję, że w S-tronicu jest bardzo podobnie. 

W DSG w Passacie ja miałem, nawet minęła chwilka aż samochód zaczął się wysprzęglać. Teraz w Audi jest fajniej bo faktycznie samochód od początku jest pchany do przodu. Ale przy całkowitym zatrzymaniu skrzynia też jest odłączona od napędu.

Bardzo trafna uwaga,jeste tego samego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2016 o 18:24, marda16 napisał:

Olej w Aso wymieniony ale objawy dalej zostały jak przedtem,teraz zostaje jedynie zrobienie jakichś logów ustawień i porównanie ze wzorcem bo przy wymianie oleju oni tego nie robią...

Witam, możesz podać jaki koszt w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat umarł... Jeżeli nawet ktoś znalazł przyczynę późnego startu to.chyba zachował ja dla siebie. Panowie tu nie chodzi o wygodę tylko o bezpieczeństwo jest wiele sytuacji gdzie trzeba szybko ruszyć a tu sie nie da.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Wie ktoś jakie jest rozwiązanie problemu u mnie również skrzynia sobie świetnie radzi tylko opóźniony start na zimnym oleju na ciepłym jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seba518 napisał:

Panowie 

Wie ktoś jakie jest rozwiązanie problemu u mnie również skrzynia sobie świetnie radzi tylko opóźniony start na zimnym oleju na ciepłym jest ok 

Ja nic z tym nie robiłem ,jak ciepły jedzie od razu jak zimny przy ruszaniu z garażu lub cofaniu to wiem że nie ma ochoty na jazdę i pedał gazu go nie interesuje za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie problem ze skrzynią rozwiązany pracuje tak jak ja tego chcę a nie jak ona, ? a więc pisałem do Bartka (Bart-s ) polecił zrobić adaptację skrzyni ,po zrobieniu adaptacji problem znikł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...