Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd 2.0 TFSI CDNB


slawek16-1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po małym dzwonie mam porozbierany praktycznie cały przód powiedzcie mi czy warto może sprawdzić w jakiej kondycji jest rozrząd głównie chodzi mi o zakres napinacza auto niby ma 150tys grzebane już było na pewno do samego przebiegu nie mam przekonania. Nurtuje mnie jedna rzecz aczkolwiek bez problemu wymieniałam zawsze sobie rozrząd sam, łańcuch mam pierwszy raz i pytanie czy warto samemu pchać łapy może ma ktoś opisaną cała procedurę????

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wszystko na wierzchu to oczywiście że warto. Bo na 80% łańcuchy masz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to wystarczy zrzucić koło pasowe i zdjąć dolna pokrywę i wsumie napinacz będzie na wierzchu aby postawić diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby postawić bardzo wstępną diagnozę, można niby spojrzeć przez otwór w samej obudowie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że czy będzie dobrze czy źle idzie cały nowy zestaw autem będę jeździł do póki b9-ki nie stanieją także jeszcze z jakieś 4-5latek:D W intercarsie mam w ofercie zestaw SWAG miał ktoś z tym producentem doczynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat...

mam ten sam silnik i ok 175k tys km. Ostatnio lekko poci mi sie pod pokrywą ale jeden mechanik powiedział, że nie ma co tego ruszać chyba, że chce ustawiać rozrząd na nowo bo ponoć przy odkręcaniu pokrywy coś tam sie przestawia od razu...

Moze przy okazji zrobić rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


że nie ma co tego ruszać chyba, że chce ustawiać rozrząd na nowo bo ponoć przy odkręcaniu pokrywy coś tam sie przestawia od razu...

to lepiej zmień tego "znawce" na mechanika który zna się na tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zmiany rozrządu, sklep proponuje mi zestaw FAI TCK185NG + pompa wody P659

nie mogę się doszukać specjalnie innej alternatywy, co sądzicie - to dobra jakość , brać?

jak nie to polećcie cos , dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm minęło już trochę czasu, ale z tego co pamiętam gdy robili mi generalkę silnika, to nie było zamiennika rozrządu i trzeba było kupować w ASO, a jesli były to nie było to warte świeczki...

Oraz jeśli dobrze pamiętam to pompa wody jest na oddzielnym łańcuchu i nie trzeba jej wymieniać z rozrządem - notabene pompa kosztuje pod 2k dla tego modelu.

Prośba o weryfikacje tego, ale chyba coś z prawdy powinno być powyżej ... mam CDNC ...

Edytowane przez ppa4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, też doczytalem, że pompe wody sie wymienia jak cienkie i nie ma potrzeby jej robić z rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...