Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0TDi Zmiana multitronika na manuala


Mariusz Mańka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem właśnie po przekładce skrzyni automatycznej na manualną, nie znalazłem nigdzie informacji, żeby ktoś już przerabiał temat,dlatego mam prośbę. Potrzebuje rozpiske, schemat czujnika sprzęgła 6p i czujnika wstecznego 3p. kodowanie tez mile widziane. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę spytać po co to zrobiłeś? Bo ja chętnie przełożyłbym w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właśnie po przekładce skrzyni automatycznej na manualną, nie znalazłem nigdzie informacji, żeby ktoś już przerabiał temat,dlatego mam prośbę. Potrzebuje rozpiske, schemat czujnika sprzęgła 6p i czujnika wstecznego 3p. kodowanie tez mile widziane. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

A możesz zdradzić gdzie to robiłeś ?

Co tak naprawdę było do wymiany ?

Czy po zmianie masz gotowy samochód (w sensie czy już jeździ?)

A mogę spytać po co to zrobiłeś? Bo ja chętnie przełożyłbym w drugą stronę.

Powiem Ci, że ja tego bym nie zrobił … :wink:

Dlaczego ?

Wiem, że to jest przyjemność w przypadku multi .. ale :

- Lepiej nie chipować (Co prawda były wersję multironikami na 200 km ale uważa się że … nie warto wkładać chipa)

- Co 60 tyś wymiana oleju (a sugeruje się że co druga wymiana oleju to wymiana pełna)

- Mam ją dwa lata i dalej do końca nie mogę się przyzwyczaić do odgłosu silnika (cały czas jednostajny)

- Bardzo drogi serwis. Moja co pewien czas skoczy przy ruszeniu i szarpnie. Ponieważ ją serwisuje w ASO to serwis rozkłada ręce bo oni tylko mogą wymienić na nową za … 36 tyś pln :kox:

- Nie wiem czy tak samo jest w przypadku manualna ale ja bardzo często na jednokierunkowych … zahaczam od progi zwalniające z kostki.

Ale to może ja za bardzo wydziwiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia rezleciała się kompletnie, ja takie auto kupiłem, z zamiarem przekładki, robiłem już taki manewr w b6 i nie było problemu, (dużo informacji w sieci), tutaj jednak jest troche wyższy stopień trudności. A co do wyższości automatu nad manualem nie trzeba chyba nikogo przekonywać natomiast te multitroniki są awaryjne stąd taka decyzja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że multi. Miałem taką ze trzy lata w C6 i jakoś hulała. Ale w B8 wolałem manual od multi, niestety normalnego automatu przy 2.0 nie oferują, a innych silników to u nas praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rowniez jestem po przekladce multi na manuala w b8 tyle ze 1.8 tfsi . moze ktos podpowiedziec jak przeprogramowac komputer z multi na manual krok po kroku co i jak ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem w trakcie swapa na manuala . Kompletuje ostatnie graty do tej imprezy . Elektryka już ogarnięta . Zostaje problem z kodowaniem ECU , ABS . A mianowicie nie przyjmuje nowego kodowania . Czy ktoś to przerabiał już z poziomu VCDS czy obije się o ASO ? A może ktoś zna magika który to okiełzna ( z dojazdem ) w okolicy Wrocławia bo oczywiście auto nawet nie odpali bez nowego kodowania . 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w temacie Tomka, że robił SWAPA więc może będzie w stanie pomóc:

W szoku jestem, że tyle dość sporo osób decyduje się na wymianę skrzyni :o

Edytowane przez Veiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem z jego wypowiedzi na forum to on dawał auto do przerobienia jakiejś firmie . A ja już przekładkę zrobiłem sam łącznie z instalacją którą trzeba odnowa robić do manualnej skrzyni i kilku sterowników ( jak wszystko pyknie to postaram się zrobić jakiegoś manuala ). Zostało tylko kodowanie z którym raczej se nie dam rady bo nawet orgi. VCDS v17. nie zakodował sterownika silnika :facepalm: a co dopiero made in P.R.C.

 

 

Jak obiecałem !!:hi:

 

Edytowane przez lexmb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje informacji na temat przekładki multi na manuala ponieważ mam multi i chyba zaczyna się sypać oraz posiadam druga b8 w manualu wystarczy przełożyć wszystko z jednego do drugiego i zamienić komputery i będzie wszystko śmigać czy muszę jakieś kodowania zrobić?

Edytowane przez czechu9993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...