Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oplaca sie wkladac sekwencje do 1.8t aeb?


Łukasz Hetmann

Rekomendowane odpowiedzi

Mam a4 b5 ANB po sofice na 180km

zmieniony wydech - dekat, przelotowy srodkowy i końcowy SPAX

+ bandaż na kolektorze wydechowym i goracej częsci turbiny

Oczywiście wszystko z gazem

ja zrobiłem już 60tys km od założenia gazu i ok 10tys po czipowaniu.

Żadnych problemów z autem, realnie nie czujesz na czym jedziesz

Gaz zakładałem woj. świętokrzyskim ( Ostrowiec Św.) mogę dać PW namiar na gazownika bo to już 2gie auto które mi robił, a sam ma b6 z 1.8T z przebiegiem na gazie ponad 250tys.

Robi dobrą robotę tuner nie narzekał jak robił mapę

Co do opłacalnosci biorąc pod uwage że palisz 10L benzyny lyb 11l gazu czyli ok 50% kosztów jazdy . oszczędność ok 20zł /100km

prosty rachunek przejeżdżasz 12tys km i masz instalacje za darmo

Jak palisz 10L benzyny to powinienes palic 12-13L gazu - takie małe sprostowanie :)

Wg. teoretycznych założeń od 10 do 20% i realnie tak jest

Masz rację to takie szybkie obliczenia były ale nie ma to dużego wpływu na fakt że jazda na LPG nie ma negatywnego wpływu na te silniki, jazda jest opłacalna a instalacja przeciętnej osobie zwróci sie po 1 roku

Edytowane przez jac_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz dbał o instalację to polatasz długo. Moja śmiga 9 rok na lpg 40 000 naliczone. serwis gazu  musi regularny być aby dobrze to wszytsko grało. jedynie z turbina się ze mną pokłuciła ale juz się dogadaliśmy. Tylko w zimę się nie zdziw że gazu więcej ubywa. Zazwyczaj jest mało kaloryczny i temperatura o wiele niższa. Za to Ekologia jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 19:24, janek_80 napisał:

Jak bedziesz dbał o instalację to polatasz długo. Moja śmiga 9 rok na lpg 40 000 naliczone. serwis gazu  musi regularny być aby dobrze to wszytsko grało. jedynie z turbina się ze mną pokłuciła ale juz się dogadaliśmy. Tylko w zimę się nie zdziw że gazu więcej ubywa. Zazwyczaj jest mało kaloryczny i temperatura o wiele niższa. Za to Ekologia jaka.

Gaz jest bardziej kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w swojej 1,8 t ze staga nalatalem 70 tys fakt ze wymienilem po tym czasie wtryski i reduktor ale oszczędność bajka 2900 instalka i srednio palil mi 11 gazu 65% trasa reszta miasto dojszdy do pracy 6 km plus na rozruchy miesiecznie 50 zl na bene w lato z 30 zima ponad 50 takze srednia wyjdzie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...