Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik 1.6 TDI CR 105 KM - opinie,wrażenia itp (golf VI)


vito A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Prosiłbym o opinie na temat silnika 1.6 TDI CR 105 KM - najlepiej na podstawie Golfa VI.

W rodzinie szykuje się być może kupno Golfa VI 2010-2011 rok z tym silnikiem i chciałem się doradzić co sądzicie,wiecie o tych silnikach.

Ewentualnie 2.0 TDI CR 140 KM też by wchodził w grę ale lepiej 1.6.

Jak ktoś ma,posiada golfa VI to może też ogólne wrażenie czy auto warte uwagi?

nikt nic nie wie?

Edytowane przez vito A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio trochę pojeździłem takim golfem znajomej, dwie paki na szafie i problem z EGR-em , szarpał, dusił się, jak się okazało padło w nim łożysko trzonka zaworu, którym kręci krzywka silnika EGR-u :decayed:

Puki co dało się naprawić zaworek, (wymienione łożysko), nowy to wydatek ok. 1500 PLN-ów , a po prostym zaślepieniu praktycznie nie daję się jechać :naughty::hi:

Ogólnie to słaby motor , Golf VI w kombi napędzany tym motorkiem zachowuje się jak zaspana słonica w ciąży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :hi:

Nigdy nie jechałem tym autem z takim silnikiem ale właśnie tak przypuszczam, że może to być za mały silnik. Może i ekonomiczny ale do spokojnej jazdy. W 4 - 5 osób może go mulić już strasznie. Chyba lepszym i trwalszym wyborem będzie 2.0 TDI 140 KM. To są już Common rail więc chyba bez takich obaw co do 2.0?

U mnie w rodzinie jest jeden taki golf 2011 rok 1.6 tdi i sobie bardzo go chwalą. Ale mają nowy z salonu i ma przebieg coś około 60 tyś więc nie ma się co dziwić, że chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy " na dziadka " się te 105 koni nadaje i dziadek będzie chwalił że mało pali :)

Wszystko zależy co kto oczekuje od auta :hi: , do jazdy przez duże "J" to na pewno przydatny nie będzie :P

140-ka to na pewno inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dorzuce swoje trzy grosze. Przez ostatnie 8 lat jezdzilem autami z silnikiem 1.9 TDI. Najpierw Bora 115 km a pozniej Octavia II 105 km. Powiem tak jak zamienilem Bore na Octavie to czulem spadek mocy nie jakis drastyczny ale czulo sie. Octavia pomimo tylko 105 km byla o dziwo bardzo elastyczna z tym silnikiem i niezwykle ekonomiczna. Teraz zmienilem Octavie na cos nowszego i kupilem Golfa Plusa po lifcie z silnikiem 1.6 TDI 105 km. Powiem szczerze zero dynamiki w porownaniu z Octavia mimo niby takiej samej mocy i wartosci momentu obrotowego. Rozumie ze Plus jest ciezszy o jakies 100 kg od Octavii ale nie do konca jestem z tej zamiany zadowolony. Przebieg nie duzy bo 70 tys km ale juz tesknie za dynamika silnika PD. Teraz jak bede zmienial na cos innego to pod uwage bede bral tylko silnik 2.0 i taki tez polecam. Jak na razie zadnych problemow zwiazanych z awariami osprzetu silnika nie mialem ale posiadam go dopiero od listopada 2015 i zrobilem niespelna 7 tys km wiec za malo by cos wiecej powiedziec. Octavia cieszylem sie ponad 4 lata ale mysle ze Golfa sprzedam po 2:)

Pozdrawiam

A co do spalania to Octavia srednio spalala mi 5.3 l/100 a Golf na tych samych odcinkach spala 6.3 wiec jest tak sobie. Spodziewalem sie ze bedzie palil wiecej niz Octavia ze wzgledu na mase ale biorac jeszcze pod uwage to ze jest lekkim mulem to jest lekki niesmak

Edytowane przez glivek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...