Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.2 fsi duże spalanie czy norma?


acze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam bardzo ogromną zagwostkę... Mianowicie moja laleczka w mieście spala 16-20 litrów na 100, sprawdzane przy tankowaniu po 100 km pod korek.
Ogólnie bym się nie czepiał, bo wiadomo duży motor itp. ale... u ojca w a6 z dokładnie takim samym silnikiem spalanie w mieście to 12-13 litrów... Jak to możliwie? Cięższa buda itp.

Czy jakaś usterka w aucie może wpływać na większe spalanie? Jak to sprawdzić?

Dodam, że staram się jeździć normalnie.. tzn. dynamicznie ale nie zapierdzielać, biegi zmieniam max na 3tys. obr. hamowanie silnikiem itp.

W ogóle zauważyłem jakby auto mniej spalało jak się dynamiczniej jeździ.. ?

Korzystając z okazji czy instalacja gazowa dla naszych silników to dobre rozwiązanie? jeśli tak czy mógł by się wypowiedzieć ktoś z gazem jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechętnie jeździłem z kumplem jego a3 3.2 w góry na rower.
Niechętnie bo nie szło zejść tym w trasie poniżej 12l i zrzuta była duża :decayed:


W ogóle zauważyłem jakby auto mniej spalało jak się dynamiczniej jeździ.. ?

Może mamy jakieś dziwne odczucia, ale miałem to samo wrażenie kiedy pożyczałem lata wstecz ADRa ojca. Gdy mu dawałem po garach to palił normalnie, gdy starałem się zaoszczędzić i jeździłem oszczędnie - łykał 12l.
Ogólnie ciężko Ci będzie tu o odpowiedź, bo niejeden Ci powie, że duży silnik to i duże spalanie, cudów nie ma. No ale faktycznie dużo Ci łyka.
Często wysokie spalanie spowodowane jest jakąś głupotą, np. czujnik temperatury. Warto to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gazu to raczej zapomnij owszem są ale nie opłacalne po za tym nie kupuje się V by oszczędać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to prawidlowa diagnostyka.

Czujnik wody termostat sondy tutaj trzeba szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ze ktos ma ciezka noge

w miescie spokojnie robie 12l w automacie i quattro

trasa najmniej duzo na tempomacie to 9l z malym kawalkiem jazda tak do 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym hamulce, może linka ręcznego przycięła się i nie odbija klocków do końca. Kiedyś coś takiego mi się przytrafiło.

Proponowałbym też zamienić się samochodami choćby na jeden dzień, bo może macie z ojcem różne style jazdy. W ogóle też ma 4x4 w tej A6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też jestem posiadaczem 3.2 quattro i moje spalanie w mieście 9.7 do 11 l na 100 km (spokojna jazda) Żonka zeszła nawet do 8.9l na 100 km :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki za odkopywanie tematu, ale interesuje mnie to auto a dokladniej jego awarie. Czy mozna prosic o priv co musieliscie robic w aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2016 o 22:27, soyer83 napisał:

Witam też jestem posiadaczem 3.2 quattro i moje spalanie w mieście 9.7 do 11 l na 100 km (spokojna jazda) Żonka zeszła nawet do 8.9l na 100 km :-D

Chyba coś Ci się przyśniło z tym spalaniem w mieście. Tyle to pali 1.6 ale na pewno nie 3.2 i to jeszcze w quattro choć nie wiem jak spokojnie byś jeździł.

Fizyki nie oszukasz i na powietrzu to auto nie jeździ.
Coś masz popsute skoro tyle wychodzi.

Edytowane przez gordo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...