Skocz do zawartości
IGNOROWANY

200 tysięcy kilometrów temu


Smaller123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem całkiem niedawno b5 1.8 2000 r.

Mianowicie mam pytanie czy przy przebiegu 270.000 warto zakładać gaz? Jak zniesie to silnik? Powiem tak, że auto zakupiłem od sąsiada i nie dałem za niego kroci aczkolwiek chciałbym pojeździć nim dobre pół roku a spalanie 11 - 12l 95-tki po mieście nie bardzo mnie rajcuje. Podkreślę, że w ciągu roku robię nie więcej niż 4.000km zdarzają się trasy w granicach 200km :)

Pozdrawiam Kuba :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chciałbym pojeździć nim dobre pół roku a spalanie 11 - 12l 95-tki po mieście nie bardzo mnie rajcuje. Podkreślę, że w ciągu roku robię nie więcej niż 4.000km

kiedy ta instalacja miałaby się zwrócić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg to nie problem,ale jeśli chcesz je trzymać tak krótko to zakładanie gazu jest nie opłacalne,

nawet jak byś zdecydował się A4 potrzymać dłużej ale robiąc takie przebiegi roczne jak podałeś to też nie ma sensu inwestować w gaz,

bo koszt instalacji zwróci Ci się po około trzech latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem z góry, że będzie to pół roku, aczkolwiek nie mogę przewidzieć wszystkiego w moim życiu a tym bardziej sytuacji finansowej mając 21 lat :):P Może być i tak, że takowa sytuacja zmusi mnie do trzymania auta dłużej :D

Edytowane przez Smaller123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ciągu roku robisz 4 tys to sie to nie opłaca. Jednak patrząc z drugiej strony, przy sprzedaży będzie łatwiej ją sprzedać i zapewne mogłbyś minimalnie więcej za nią dostać. W każdym bądź razie ja lpg bym nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, że kupiłeś to auto bez gazu, trzeba było kupić coś mniejszego i z gazem, dać troszkę więcej ale by nie było problemu a tak jest i to ciężki bo 2,5k na ziemi na znajdziesz i tak jak chłopaki wyżej piszą za cholerę Ci się szybko nie zwróci a zakładając gaz chodzi o zwrot kosztów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 2,5 razy więcej od Ciebie i po 11 miesiącach dopiero zwróciła mi się połowa instalki. Z resztą zobacz moje obliczenia: http://zakup-auta.blog.pl/2016/03/08/instalacja-gazowa-a-oszczednosc/

Myślę że możesz śmiało odpuścić sobie temat lpg bo w najlepszym wypadku wyjdziesz na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...