Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odczyt prędkosci z ABS


polipropylen

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik masz napewno zmieniony, to jest rocznik modelowy 04-05.

Nis wiem, czy nie musisz zmienić ECU żeby ruszył u Ciebie tempomat. 

Ten przewód jest pod nr 17? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, kamil-vag napisał:

Ten przewód jest pod nr 17? 

Z tego co na szybko liczylem to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj dać z tego przewodu właśnie do licznika na pin5, nie ma nic do stracenia, najważniejsze żeby pokazało Ci prędkość w blokach pomiarowych... Teoretycznie ten sam sygnał powinien być na wyjściu z licznika czyli pin 21. Bo licznik dostaje po CAN info z ABS o prędkości...

Mozesz spróbować zrobić tak:

Z kostki zielonej podstopnicy t17 na licznik na pin 5

W kostce zielonej licznika t32 z 21 na pin 5

I sprawdzić czy pojawi się prędkość w blokach pomiarowych... 

I przydałoby się sprawdzić czy jest w ogóle osadzony ten pin 33 w kostce ABS przewodem biało niebieskim i czy to jest przejście właśnie do tej kostki zielonej 17 pinowej przy podstopnicy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje najpierw z t32 pin 21 puscic na pin 5, jak to nie pomoze to kombinuje z wtyczka abs.

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za poswiecony czas i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wydaje mi się, że i tak będziesz musiał wymienić ECU, bądź odwiedzić tunera, żeby podegrać odpowiedni wsad od roku modelowego 03, żeby zaczął działać tempomat. 

No ale nic, zobacz najpierw czy da radę ogarnąć, żeby pokazywalo prędkość w vagu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na piny i bede modzil. Na razie zrobilem na szybko zdjecie wtyczki ale od dolu. Nie moge dostac sie do kabelkow od gory.

 

 

20190808_164607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie dziala. Po wgraniu nowego wsadu ruszy wszystko? Jakie mniej wiecej koszta? Dzieki wielkie za proby pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno. Bezpośrednio z abs do licznika nic nie dało, Vag dalej nie wykrywa prędkości. Ale zauważyłem zmianę, auto nie szarpie tak podczas zmiany biegów i ma lepszego kopa.

Umówiony już jestem na zmianę wsadu, gadałem z gościem i wie o co chodzi. Niestety nie zdążę już zrobić tego przed wyjazdem wakacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie trochę z innej beczki dokładam samopoziom pod xenon w b7 zwykły nie skrętny.Według rozpiski pinów powinienem podłączyć kabel od sterownika świateł pod abs czarna kostka t17 w słupku A pin 13 niebiesko biały. Problem mam taki ze u mnie jest ten pin wolny skąd wziąć impuls ABS ?? u mnie jest pin 14 w tej czarnej kostce piszą też o kostce zielonej i niebiesko białym kablu  pomożecie panowie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że trzeba bezpośrednio ze sterownika ABS podciągnąć kabelek - który rok modelowy masz tej b7 i jaki silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005 silnik 1.8t bfb tempomat mam zainstalowany gdzieś kolega pisał że 14 pin może być jak nie miał 13

Edytowane przez damian111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam czarna kostka a słupku A pin 14 czarno pomarańczowy udało się ogarnąć samo poziom wszystko działa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,odgrzewam kotleta.

Jestem po swapie (2.0alt 2001r->1.8t bfb 2004r) 

Skrzynia biegów została moja z 2.0,jest na niej czujnik do licznika,w wiązce z silnika 1.8t nie ma kostki żadnej pod ten czujnik bo został zastosowany odczyt z ABS.

Czy ktoś byłby w stanie mi napisać step by step jak uruchomić prędkościomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten post dokładnie, tu jest już raczej wszystko czego potrzebujesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam gdyż mam problem z sygnałem prędkości. Planuję zrobić swap skrzyni 6 w moim 1.8t avj 2001r. Moja skrzynia ma impulsator więc chcąc przygotować wszystko na wjazd skrzyni bez impulsatora odpiąłem wtyczkę na skrzyni i zacząłem grzebac i sprawa wygląda następująco..

W schematach wypatrzyłem że w abs sygnał predkosci jest na pinach 33 i 34, 34 jest już przewód biało niebieski ale 33 jest pusty więc pociągnąłem z niego przewód do licznika ale okazało się ze w liczniku na 21 pinie zielonej kostki jest już przewód biało niebieski.. no więc dopiąłem się z tym moim z pinu 33 do tego w liczniku na pinie 21, niestety predkosciomierz dalej leży, zmostkowałem więc w zielonej kostce licznika pin 21 z pinem 5 i dalej nic..

Dodam że pod pin 33 mam też wpięty servotronic bo montowałem ostatnio i on działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał z ABS podpinasz pod pin 5 i tyle = żadnych mostków , pin 21 to wyjście sygnał prędkości z licznika 

Jakby co mogę ci zmienić odczyt prędkości we wsadzie licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzieki, już tak zrobiłem i działa, sam sobie pogmatwałem sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, licznik działa, tylko jest problem taki że zmieniłem skrzynię z 5 na 6 biegow i tempomat działa tylko do piątki a na szóstce już nie.. dodam że now askrzynia ma przełożenie na piątym biegu dłuższe niż stara a szóstka jest już wogóle meeega długa, czy to kwestia jakiegos kodowania licznika? Choć nie widzię w liczniku w vcds zadnych kodowan dot prędkosci czy tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licznik a soft w ecu do edycji u tunera ( sprawdź jeszcze kodowanie ecu czy masz skrzynie 6 biegów ustawioną ) 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...