Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenon a spryskiwacze i poziomowanie


Dominik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zastanawia mnie fakt czy mega ważne jest posiadanie spryskiwaczy i poziomowanie przy prawidłowych Soczewkach i prztewornicach przy Xenonie? Bardzo dużo widzi się ludzi którzy mają Xenon i nie posiadają spryskiwaczy ani sanopoziomowania a lampy są dobrze ustawione i nie oslepiaja innych. Dodam że można udowodnić winę przy wypadku, gdy Będziemy mieli kolizje z samochodem który miał Xenony i możemy powołać się na oslepienie kierowcy jego Xenonem bez homologacji,ale czy kiedyś taki przypadek się zdarzył?

Co z przeglądami w takiej sytuacji? Wiadomo.. W Każdym mieście jest taka stacja diagnostyczna że wszystko przejdzie. :-)

Zapraszam do dyskusji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz usłyszeć,że ktoś Ci przytaknie ?Ksenony bez samo poziomowania muszą oślepiać , pełno takich tuningowanych aut jeździ a co najgorsze policja tego nie zauważa ,diagności udają że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy zakupie auta jako kryterium wyboru powinno szukać się aut z fabrycznym ksenonem, a nie potem kombinować jak ominąć prawo bo zakupiłem golasa na zwykłej lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze ktoś mi przytaknie tylko zaprosiłem do dyskusji aby porozmawiać o tym. Zauważyłem że samochody ciężarowe mające Xenony nie mają zaślepek na zderzak które mówiłyby o istnieniu spryskiwaczy chyba że mają to chytrze schowane. Nie mniej jednak uważam że bez posiadania samopoziomu Xenonu, można je ustawić na manualnej regulacji maksymalnie w dół i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenon w soczewce bez spryskiwaczy i auto poziomowania to nie problem jeśli jest ustawiony jak powinien....

Problemem jest ksenon w zwykłej lampie i zdolni ludzie którzy dla swojej wygody ustawiają samemu światła tak, że oślepia każdego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym co napisał "turzol" zgadzam się całkowicie.Sam przy kupowaniu A4 miałem oferty z ksenonami włożonymi zamiast żarówkowych,nawet jeden chciał mi taniej sprzedać auto po zdemontowaniu tej protezy.Ostatnio kupowałem octavie i z oryginalnym ksenonem też można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić moda i mieć ten ksenon, nic nie stoi na przeszdzkodzie. Ja zamierzam wstawić przetwornice koito d4s i nowe ori palniki philips wraz z soczewka od a4b8 i odpowiednio je wyreguluje także nie będzie problemu z oslepieniem innych. Czy ktoś orientuje się ile Kosztuje kompletny zestaw sanopoziomowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy odpowiednio je poziomują jak wstawiają, a ostatnio to nie mogę spokojnie po zmierzchu żadnej dłuższej trasy zrobić, żeby jakiś stuningowany xenon mnie nie oślepiał. Tuningujący podnoszą wysoko bo chcą mieć daleko dobrą widoczność, a nie biorą pod uwagę innych kierowców z naprzeciwka oraz tych za którymi jadą, a nie wszyscy mają już fotolusterka. Zdecydowanie powinni im odbierać dowody policjanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli sie wyreguluje swiatła odpowiednio, to potem jak załadujemy sobie 3 osoby na pokład to swiatla beda swiecic za wysoko - a kto pamieta zeby obnizac swiatła jak jedzie wiecej osob i bagaz? nikt. pseudoksenon na soczewce nie jest jeszcze tak zły, gorzej jak ktoś do zwyklej lampy ładuje hidy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze ktoś mi przytaknie tylko zaprosiłem do dyskusji aby porozmawiać o tym. Zauważyłem że samochody ciężarowe mające Xenony nie mają zaślepek na zderzak które mówiłyby o istnieniu spryskiwaczy chyba że mają to chytrze schowane. Nie mniej jednak uważam że bez posiadania samopoziomu Xenonu, można je ustawić na manualnej regulacji maksymalnie w dół i byłoby ok.

kolego może chodzi ci o zwykłe lampy ,bo dużo aut które mają soczewki nie oznacza to że mają xenon,nawet nie którzy sprzedawcy piszą ,że auto posiada xenon ,a w rzeczywistości jest to soczewka ze zwykłą żarówką,jeśli jest fabryczny xenon 100% jest samopoziomowanie i spryskiwacze lamp,bez tego zazwyczaj leci dowód przy kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu większość z was potępia i tak sie spuszcza nad hidami w soczewce i choćby zwykłymi lampami?(pomijamy oczywiście hida w zwykłym reflektorze bo to masakra jakaś co ludzie wyprawiają)moim zdaniem dziś na drodze najgorsze to są te nowe ksenony które niby maja samopoziom a i tak nawalają po oczach jak cholera..i pewnie nie raz widzieliście że jedzie auto z nowymi ksenonami...to poznać bo jest charakterystyczna poświata z lampy..i bardzo ślepi.mi sie zdarzyło juz sporo razy.ja jezdze na hidzie w soczewce i nikt mi nigdy nie mrugnął że oślepiam..bo raz do roku i do tego przy kazdym demontazu lamp jade je ustawić.to jest za darmo...a do tego za kazdym razem jak jade załadowanym autem to przestawiam na regulacji..tyle w temacie...aha jeszcze jedno..z tego co wiem to lampy ori ksenowe tez trzeba kalibrować tylko chiałbym wiedzieć który to w ogóle robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jeżdżę na hidach w swojej a6. był to jedyny sposób żeby w jaki kolwiek sposób poprawić widoczność w nocy.barwa oczywiście 4300k,lampy też mam nowe i dobrze ustawione.na starych był totalny dramat.w a4 światła szału też nie robią i gdyby tylko liftowe lampy były tańsze to zaraz bym montował hidy. nikogo z przeciwka nie oślepiam(chyba ze ktoś stoi na poboczu po prawej stronie ale to ze względu na kąt świecenia.w starych lampach była przesłona którą można było ustawić taki strumień światła jak w ksenonie.bardziej wkurzające od dobrze ustawionego hida w soczewce są lampy od anglików,źle powkładane żarówki,źle ustawione światła i luźne odbłyśniki.


to potem jak załadujemy sobie 3 osoby na pokład to swiatla beda swiecic za wysoko - a kto pamieta zeby obnizac swiatła jak jedzie wiecej osob i bagaz? nikt

ja.zawsze obniżam światła nawet jak jadę sam i np jadę za kimś blisko i widzę że mogę mu świecić w lusterko to ZAWSZE obniżam światła

Edytowane przez dawid018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony jeśli nie były ruszane wyjmowane z samochodu same z siebie się nie rozkalibruja. Co roku na przeglądzie koleś sprawdza światła i jest zawsze ok. A jak coś się zrobi z lampami to siła rzeczy trzeba jechać ustawić światła na stacje kontroli pojazdów.

Co do hidow to ostatnio była akcja u mnie w nocy zatrzymywali każde auto z xenonem i sprawdzali jak coś nie tak to po dowodzie.

Przy mnie kolesiowi z bmki dowód wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć xenon to montujesz oryginalny z działającym samopoziomowaniem.

Szczególnie jeżeli stać Cię na samochód marki premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest "myślącym" kierowcą to wiedząc, że ma załadowany kufer czy tylną kanapę obniży ręcznie za pomocą pokrętła światła. I tu nie ważne czy ma zwykłe żarówki czy przerobione soczewki z ksenonami. Z tego co niektórzy piszą wynika, że ten kto przerobił na ksenony, a nie ma samopoziomowania to szkodnik na drogach ! Tak samo trzeba myśleć mając zwykle żarówki jak i dorezane ksenony !!

Co do spryskiwaczy to w USA nie ma tego wymogu z tego co kojarzę i jakoś z tym żyją. w UE wprowadzili to ale tu dużo rzeczy wprowadzają co niby mają poprawiać komfort i bezpieczeństwo, a tak na prawdę to sporo rzeczy wymyślają z nudów, żeby było widać że pracują - jak np. ważna kwestia ile wody masz zużyć żeby spłukać swoje g...o w klozecie :P

Ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi byleby z umiarem i myśleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, b5 polift to juz nie jest "auto marki premium".... to stare auta które mozna kupic za psi pieniadz... a zestaw hidów na alledrogo najpodlejszej jakosci mozesz kupic taniej niz firmowa zarówke h7... no i ludzie to kupują. a smutna prawda jest taka ze nie widac zeby ktos z tym walczył, czy to SKP czy to Policja/ITD :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście twierdze że nakaz posiadania sprysków do ksenonu to pic na wode...i spryski i samopoziomowanie moga smiało byc odrebnymi pakietami ale po co?marka musi zarabiac i doić klientów nie potrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście twierdze że nakaz posiadania sprysków do ksenonu to pic na wode...i spryski i samopoziomowanie moga smiało byc odrebnymi pakietami ale po co?marka musi zarabiac i doić klientów nie potrzebnie

Jechałes kiedyś autem w zimie z brudnym kloszem ksenonow? Wiesz mi po pierwsze wiązka światła jest zupełnie inaczej rozproszona oslepia innych po drugie Ksenony grzeją się bardziej co przeklada się ma jego słyszę zużycie. Jechaliśmy na 3 auta na narty ja jechałem jako drugi i kolega po dłuższym dystansie mówi mi na cb ze nie wiem co zrobiłem ale światła zaczynają go razić speyskalem dwa razy lampy i kumpel w szoku bo znowu normalnie świecą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja już dorwałem zderzak ze spryskami ;) lakiernik maźnie pod kolor auta i można montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście twierdze że nakaz posiadania sprysków do ksenonu to pic na wode...i spryski i samopoziomowanie moga smiało byc odrebnymi pakietami ale po co?marka musi zarabiac i doić klientów nie potrzebnie

Jechałes kiedyś autem w zimie z brudnym kloszem ksenonow? Wiesz mi po pierwsze wiązka światła jest zupełnie inaczej rozproszona oslepia innych po drugie Ksenony grzeją się bardziej co przeklada się ma jego słyszę zużycie. Jechaliśmy na 3 auta na narty ja jechałem jako drugi i kolega po dłuższym dystansie mówi mi na cb ze nie wiem co zrobiłem ale światła zaczynają go razić speyskalem dwa razy lampy i kumpel w szoku bo znowu normalnie świecą.

a jaka jest róznica między brudnym kloszem ksenonu a zwykłej zarówki??powiem ci...żadna..na obu słabo widać.po drugie..piszesz że ksenony sie grzeją jak sa brudne,więc jak?chcesz mi powiedziec że czysty klosz sie wietrzy lepiej?i mam ostatnie pytanie..czy według ciebie klosz lampy jest częścią optyki lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...